• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, имам нещо като навес на двора и има 2 отворени стени, смятам да им сложа от онзи прозрачни брезент/ветроупорни завеси на отворените стени(останалите две са тухла. Навеса е с височина около 2,4-2,6 и с размери около 4х5м. Смятам да го отоплявам зимата за кратък период (като седнем там вечер за 2-3 часа примерно). Четах доста за газови калорифери и за тези газови гъби, но най малкия калорифер който намерих му дават 300 кубични метра, а Навеса по мой сметки е около 20-25квадрата или 60-70 кубика. Въпроса ми е с какво е най удачния варянт за затопляне, като температурата да е приятна за стоене вътре(четах че газовите калорифери духат с около 60градуса и реално на това малко помещение трябва да работи 3-5мин и да го спра, после след 5-10 мин пак и така). Благодаря!
Andri01 - майстор
Отоплителна газова печка!!
вт сеп 29, 2020 8:23 amAndri01 написа:
Отоплителна газова печка!!
Е тя ще топли ли? Малко ми се струват калпави, но незнам нямам идея може и да е най-удачният вариант.
П.с. Не мирише ли на газ/изгоряла гас от нея
А газовия гъбест отоплител дали няма да мирише? Щом не ти харесват между 2 и 8 киловата (наистина е за по големи помещения), една газова печица, ок 4 киловата максимални, ти е перфектно, чисто, спретнато.
Другото предложение е за малка печица, с коминче и 2-3 кубика дръвца.
Проблема е че навеса е с дървен покрив и няма как да извадя комин нагоре, а през тухлените стени, не става защотот влизам в двора на съседите. Идеята ми е като захладнее и се съберем компания вечер да може по някакъв начин да се отопля и лятото да е прибирам печката. Добре значи най удачният варянт си остава газова отоплителна печка, защото найстина гъбите ги дават за доста по голяма площ, а газовите калорифери пък са за халета вече. Благодаря ви
За няколко часа инсталирах тая печица, да топли 50 квадрата, къде две дванайски не успяваха. Най пипкавата част беше пробиването на дървената стена, шзолация с каменна вата, ламаринки, топлинни щитове ца дървенията над кюнците....
Вече две години децата предпочитат да си запалят печката в "навеса", а в къщата се прибират само да спят.
https://photos.app.goo.gl/gSK5jazDTB2U8GZUA
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт сеп 29, 2020 11:41 am, променено общо 1 път.

За това навесче става дума, печка на дърва найстина най топличко ще е, но няма как и къде да е сложа, понеже лятото искам да е махам за да не пречи, защотот цяло лято сме на двора и понякога и зимата ни се приисква да си седнем да дворчето. Отворени стени ще им сложа ветроупорни завеси(където се навиват на руло ръчно в горния край, без скоби на пода) и лятото ще ги махам. Идеята ми е нещо на газ за да мога да го слагам само зимата и да мога да го прибирам за лятото да не пречи. За сега най-удачно ми се струва газова отоплителна печка, хем не взима много място, не трябва да мисля за комин и прочие и лятото лесно ще е прибирам някъде.
sokolov.91 - майстор
вт сеп 29, 2020 11:33 amMy3uak написа:
Наясно ли си, че когато говориш за предмет в женски род и искаш да упражни дадено действие върху този предмет в бъдеще време не се употребява буквата "е" като заместител на буквата "я"?
Давам прост пример, за да съм сигурен, че ме разбираш: "... ще Я махам лятото", вместо "... ще Е махам лятото". И така нататък.
Много е дразнещо това вместо Я да се използва Е. И това доста често го виждам и от други. :x
preslav - майстор
По заведенията има едни висящи отоплителни тела - не знам как точно се водят, нещо подобно https://www.emag.bg/otoplitelni-uredi-za-terasa/c комфортно и не заема място.
nikolson - майстор
Инфрачервени отоплители. Това е най-доброто, според мен.
  • 1
  • 2

Тема "Отопление на малко помещение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: