Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

Днес се появи много странен проблем с пелетната камина. Докато си работеше се появи грешка Alarm 8 Failure Depress.
Прочетох в интернет, че трябва да се почист камината. Изчистихме цялата камина. Почистихме дори и шнека. След това отново я стартирах, но забелязах, че пелетите не падат в мястото за разпалване. Изглежда сякаш шнека не прави оборот и не качва пелети. Пробвах да пусна initial load на пелети, падат по 1-2 пелетки най-много. Камината гори вече 5 месеца и до сега не е имало никакъв проблем.
Какъв може да е проблема според вас?
Благодаря!
lov - майстор
Дири майстор. Само като прочете човек питането ти може веднага да прецени че ще е само загубана време да ти обяснява. Ще има писане и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза. Не се обиждай въпреки че форума е с такава насоченост. Може да си голям специалист в друга област но с тези познания няма да успеем да ти помогнем.

Те за това вече на повечето нови техники разшифровката на грешката гласи:
-- Обърнете се към най близкия сервиз.
bmahob - майстор
съб фев 29, 2020 8:23 pmtomhafner написа:
Здравейте,

Днес се появи много странен проблем с пелетната камина. Докато си работеше се появи грешка Alarm 8 Failure Depress.
Прочетох в интернет, че трябва да се почист камината. Изчистихме цялата камина. Почистихме дори и шнека. След това отново я стартирах, но забелязах, че пелетите не падат в мястото за разпалване. Изглежда сякаш шнека не прави оборот и не качва пелети. Пробвах да пусна initial load на пелети, падат по 1-2 пелетки най-много. Камината гори вече 5 месеца и до сега не е имало никакъв проблем.
Какъв може да е проблема според вас?
Благодаря!
По първата аларма пробвай да почистиш маркчлето не преостата. А за другото или върти или не няма как да не пуска да не си го задръстил с финна прах или да си намалил подаването.....
нед мар 01, 2020 12:05 amlov написа:
Дири майстор. Само като прочете човек питането ти може веднага да прецени че ще е само загубана време да ти обяснява. Ще има писане и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза. Не се обиждай въпреки че форума е с такава насоченост. Може да си голям специалист в друга област но с тези познания няма да успеем да ти помогнем.

Те за това вече на повечето нови техники разшифровката на грешката гласи:
-- Обърнете се към най близкия сервиз.
Съжалявам, ако ти прозвуча груб, но ми омръзна от "майстори" които се мислят за голямата работа и си мислят, че едва ли не правят совалки.
"Специалистът" от сервиза на когото дадох 100лв за да ми обясни как да експлоатирам техниката ми даде следното обяснение - "Бях подготвен да ти обясня за друг вид камина, а ти имаш алфа плам... виж в интернет каквото те интересува". По коментара ти виждам, че и ти явно си от този тип "майстори", които имат за цял само да философстват във форума. Благодаря, но нямам нужда от подобен коментар. Благодаря на колегата bmahob за коментара. В крайна сметка почистих въпросния преостат и нещата се оправиха. Камината работи и всичко е наред. И господин голям майстор lov, ще те помоля, ако искаш да помогнеш на някого - напиши му какво да пробва и къде според теб може да е проблема, няма смисъл от празни приказки по темите.
Благодаря на всички, да сте живи и здрави!
bmahob - майстор
Браво колега само така! И аз почнах сам... В началото четех само от един сръбдки форум докато и хеана основните спатии.
lov - майстор
вт мар 03, 2020 7:04 pmtomhafner написа:
нед мар 01, 2020 12:05 amlov написа:
Дири майстор. Само като прочете човек питането ти може веднага да прецени че ще е само загубана време да ти обяснява. Ще има писане и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза. Не се обиждай въпреки че форума е с такава насоченост. Може да си голям специалист в друга област но с тези познания няма да успеем да ти помогнем.

Те за това вече на повечето нови техники разшифровката на грешката гласи:
-- Обърнете се към най близкия сервиз.
Съжалявам, ако ти прозвуча груб, но ми омръзна от "майстори" които се мислят за голямата работа и си мислят, че едва ли не правят совалки.
"Специалистът" от сервиза на когото дадох 100лв за да ми обясни как да експлоатирам техниката ми даде следното обяснение - "Бях подготвен да ти обясня за друг вид камина, а ти имаш алфа плам... виж в интернет каквото те интересува". По коментара ти виждам, че и ти явно си от този тип "майстори", които имат за цял само да философстват във форума. Благодаря, но нямам нужда от подобен коментар. Благодаря на колегата bmahob за коментара. В крайна сметка почистих въпросния преостата. и нещата се оправиха. Камината работи и всичко е наред. И господин голям майстор lov, ще те помоля, ако искаш да помогнеш на някого - напиши му какво да пробва и къде според теб може да е проблема, няма смисъл от празни приказки по темите.
Благодаря на всички, да сте живи и здрави!
и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза.
Трябваше ли да се самоцитирам дървени философе. Ми да беше чел преди да питаш и да си платиш 100лв. Малко ти е взел. :lol:
Даже много се съмнявам че си намерил преостата. :mrgreen: Казва се пресостат и вероятно техника ти го е показвал или май само си гледал и си мислиш че е това.. По добре да беше запомнил и името. А каква работа изпълнява там едва ли ще може да ти се обясни.
Апропо не се занимавам с пелетни горелки и не съм техник по такива кюмбета.

Жив и здрав.
bmahob - майстор
вт мар 03, 2020 10:55 pmlov написа:
вт мар 03, 2020 7:04 pmtomhafner написа:
нед мар 01, 2020 12:05 amlov написа:
Дири майстор. Само като прочете човек питането ти може веднага да прецени че ще е само загубана време да ти обяснява. Ще има писане и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза. Не се обиждай въпреки че форума е с такава насоченост. Може да си голям специалист в друга област но с тези познания няма да успеем да ти помогнем.

Те за това вече на повечето нови техники разшифровката на грешката гласи:
-- Обърнете се към най близкия сервиз.
Съжалявам, ако ти прозвуча груб, но ми омръзна от "майстори" които се мислят за голямата работа и си мислят, че едва ли не правят совалки.
"Специалистът" от сервиза на когото дадох 100лв за да ми обясни как да експлоатирам техниката ми даде следното обяснение - "Бях подготвен да ти обясня за друг вид камина, а ти имаш алфа плам... виж в интернет каквото те интересува". По коментара ти виждам, че и ти явно си от този тип "майстори", които имат за цял само да философстват във форума. Благодаря, но нямам нужда от подобен коментар. Благодаря на колегата bmahob за коментара. В крайна сметка почистих въпросния преостата. и нещата се оправиха. Камината работи и всичко е наред. И господин голям майстор lov, ще те помоля, ако искаш да помогнеш на някого - напиши му какво да пробва и къде според теб може да е проблема, няма смисъл от празни приказки по темите.
Благодаря на всички, да сте живи и здрави!
и най на края ще кажеш оправи се като дойде техника от сервиза.
Трябваше ли да се самоцитирам дървени философе. Ми да беше чел преди да питаш и да си платиш 100лв. Малко ти е взел. :lol:
Даже много се съмнявам че си намерил преостата. :mrgreen: Казва се пресостат и вероятно техника ти го е показвал или май само си гледал и си мислиш че е това.. По добре да беше запомнил и името. А каква работа изпълнява там едва ли ще може да ти се обясни.
Апропо не се занимавам с пелетни горелки и не съм техник по такива кюмбета.

Жив и здрав.
Аз обърках името на джаджата и подведох чивека, а ти си един ..... как да го кажа ТЪПАК :cool:
filmatoplo - майстор
Същото ми се случи скоро ,чисто нова камина -на второто палене изписа аларма сервиз ,свалих капака отзад на камината ,извадих и продухах маркучлето от Пресостата към камината ,и освен това се проверява на Вакуум пресостата като маркучлето се вади само от към камината и с уста се всмуква за вакуума и надува за налягане ,проверяват се контактите на пресостата дали сработват,чува се как цъкат при вакуум и надуване .Та камитата след това действие си заработи . :wink: Ако когато надувате маркучлето към камината -усетите ,че дава голямо съпротивление -свалете маркуча от щуцерчето и с помощта на телче проверете отворчето за запушване :wink:
lov - майстор
ср мар 04, 2020 7:40 ambmahob написа:

Аз обърках името на джаджата и подведох чивека, а ти си един ..... как да го кажа ТЪПАК :cool:
Не плащам данък обществено мнение и ми е през xуя. :lol:

Тема "Проблем с печка Alfa Plam Commo 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: