• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Толкова им струва да го докарат до тук. Ама ей го на - Руснаците държат пазара докато е евтин. Сега ще държат други работи. Путин се направи интересен точно на излизане от Covid кризата да бутне Европа, но за сега Европа се държи.

Гас на тези цени е криво-ляво приемлив за Европа. Не е приемлив за нас, щото заплатите са ни ниски. Ама ще избутаме до края на кризата някак си. В най-лошият случай ще подменим котлите с термопомпи и ще търсим алтернативни източници на ток (зелени, щото са модерни).

От любопитство - тия 950 долара за какво количество газ са? Че искам да видя нас как ни сурвака Газпром спрямо пазарите в Европа.
6osi6 - майстор
Замислям се дали да не сложа една термопомпа вода-вода и да увелича ребрата на радиаторите до колкото може, понеже няма как да къртя за подово.
Вече имам един котел на ситни въглища и един на пелети, а сега ще трябва да добавя и една термопомпа. Кое ли ще е следващото?

Министерството на енергетиката предложи подпомагане за битовите абонати на газ от 42.30 за мегават час.

Тези, които се топлим на пелети и на въглища отново духаме супата.
Същото подпомагане отнесено към пелети от 650 лева, ще даде цена от 435 лева.
За въглищата, които сега са 810 лева,
ще даде 570 лева за тон.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... n__=%2AW-R
Virtex - майстор
Част от мненията са преместени тук :

Алтернативи на газ - отцепена тема

Другите, под формата на Offtopic за и против соца са в Recycle bin-a
шоп - майстор
58% поискано увеличение на природният газ от 1ви април.... дано е първоаприлска шега, но има заявка и за 39% увеличение от 1 ви май
:проба: :axe: :rolleyes:
nikolson - майстор
Интересното е, че заявката става на фона на падналите на петрола и газа спот цени през миналата седмица. Брент е вече $105 за бъчва, а газът е 110 евро за МГВт. А цената ни от Русия е обвързана най-вече с петрола и много по-малко със спот цените.
Шопен, забрави да кажеш /напишеш/- Честита.
Миналият месец платих 1.54 за 1 изразходван кубик. Това след помощта от правителството, инак 1.86. Смениха ми газомера, та затоплих бойлера.
Не ползвам газ този сезон.
brum - майстор
За битовите клиенти става крайно неизгодно да са на газ при сегашните цени на тока. Ако нещата се задържат така ще има бум на търсенето на термопомпите. Те дори сега излизат по-евтино отколкото газта, а след 50% увеличени вече става безумие да се топлиш на газ...

Добре че идва края на отоплителният сезон. Така ще има половин година да се преориентираме към алтернатива на газта. Тъкмо ще се види какво става и с тока.
kartechar - специалист
За първи път от 17 години тази зима не съм се отоплявал на газ (имам водно подово с газов котел). Минах на климатик и конвектори. Сметките ми за ток - от 160 до 200 лв. (с работещо парно - 35-40 лв.)Котелът сега ползвам само за БГВ и плащам газ от 60 до 80 лв. За миналия отоплителен сезон най-високата ми сметка е била 200 лв. Горе-долу нещата са на кантар спрямо миналия сезон. При сегашните цени на газа щях да плащам минимум двойно.
шоп - майстор
От днес 25.4% нагоре :shock:
пет апр 01, 2022 7:13 pmшоп написа:
От днес 25.4% нагоре :shock:
Честито!

...макар, че не е точно така. Преди малко платих 1, 57 за кубик, срещу 1.54 миналият месец.
Цената е била 1.86, срещу 1,91 български пари, от вчера. Форумът не позволява да се качва в pdf.
Символично харча по кубик на месец, да си имам фактура за спомен.

Палиативната грижа, на правителството е била 0.32, вече е 0.34.
Не зная от къде ги дърпат, та да ги дадат на малцината горди Газари.
Това ме кара да се съмнявам до колко е правилно.
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: