• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Чета някакво предложение за още 1.7% поевтиняване на газа.
пон май 11, 2020 1:39 pmfbr написа:
Слушам радио ...
Халал да ви е бонуса, не Ви ща ни промоциите, нито газа.
Пътувах с включено радио, та вчера и аз го чух.
Нещо си им набрал яко. Като чета, дето си го постнал, то излиза че никъв гювеч не пускат. Такос е. Измекяри, бизнесмени...
Не съм се интересувал, преди да се газифицирам. Мисля, че тук са единствен доставчик, та приемам тяхната газ, понеже не съм толкова силен, че да продължа още с пелетното отопление.
Опре ли ножа до кокъла- просто сам ше си врътна кранчето и куцук- куцук, пелет- пелет, хахааа. Нямам предвид физически сили.
Става дума за баланса между цена-комфорт-чанч.
Жоро Георгиев - специалист
вт май 12, 2020 1:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
Опре ли ножа до кокъла- просто сам ше си врътна кранчето и куцук- куцук, пелет- пелет, хахааа. Нямам предвид физически сили.
Става дума за баланса между цена-комфорт-чанч.
Аз съм към овергаз, но също не съм си махнал старата система (кюмюр). Ако газаджиите прекалят, само ще сменя кюмюреният котел с пилетарник.
jorkata.petkov - помощник
На мен ми стана любопитно: Днес гледах цената за кг метан и цената за литър бензин/дизел са се поприближили.
Зная, че на метан е супер евтино да се кара обаче ми е интересно колко точно е разликата. Моята кола на бензин при 8/100 сега харчи малко над 11лв на 100км. Колко би било това на метан?
вт май 12, 2020 5:47 pmjorkata.petkov написа:
На мен ми стана любопитно: Днес гледах цената за кг метан и цената за литър бензин/дизел са се поприближили.
Зная, че на метан е супер евтино да се кара обаче ми е интересно колко точно е разликата. Моята кола на бензин при 8/100 сега харчи малко над 11лв на 100км. Колко би било това на метан?
Веднага минавай на квато и да е газ!
Пропан- бутан, спрямо бензин е средно 5лв на 100 км у другия джоб. На метан не ми се смята щото колата е 1000 кубика, харчи 3.5 кг на 100 км. С около 40-45 лева одим у Перник и са връщаме. Почти 1000 км. Бе май идва наполовина на бензина.
Не съм имал бензинова кола, която да съм карал на бензин. Последната подкара 11та година с български газов инжекцион. Никакви проблеми с работата на бензин.
На благоверната служебната кола е със заводски метан. ФВ Еко Ъп.
fbr - майстор
вт май 12, 2020 1:27 pmТрифон П.Трифонов написа:

Нещо си им набрал яко.
Как няма да им се ядосам. Отивам в офиса им и питам: така и така, на нашата улица сме се събрали четирима съседи, които искат да си прекарат газ, а мрежата е на има-няма 60 метра от нашата улица. Отговарят ми: ооо имаме регулярно писмо, с което ни е указано, че мрежата засега няма да се развива, а само ще се уплътнява. Можете все пак да подадете молби, но най-вероятно, движение няма да има. Аз им казвам: Вижте какво, Топливо в града го закриха тази година, трябва да решавам за следващата зима. Отговарят: За следващата зима няма смисъл да говорим.
И чувам след няколко дни въпросната реклама по радиото. Ха, викам си, тука има някакво движение. Цъкам нета и виждам горното. Е, как да не ги напсуваш. Дали пари, за да им се чуе името на великата фирма по радиото. Иначе кръгла нула.
Последна промяна от fbr на вт май 12, 2020 10:36 pm, променено общо 1 път.
nork - специалист
вт май 12, 2020 5:47 pmjorkata.petkov написа:
На мен ми стана любопитно: Днес гледах цената за кг метан и цената за литър бензин/дизел са се поприближили.
Зная, че на метан е супер евтино да се кара обаче ми е интересно колко точно е разликата. Моята кола на бензин при 8/100 сега харчи малко над 11лв на 100км. Колко би било това на метан?
Да ти кажа зависи от стила на шофиране, но е около 1/3 от цената на бензина. Говоря по памет - нисан примера 1.8 Варна- София и обратно
Метан около 30 кг
Бензин 95 около 60/65л
Смятай сам по които искаш цени
Засичал съм го не еднократно при моето си шофиране с тази кола :weedman:
За градско почти се изравнява с lpg, там вече зависи от цената :partyman:
Честито на газифицираните!
Над 9% пада цената от този месец.
Докато е така, така ще е.
Утрешният вестник, хаха.
https://duma.bg/prirodniyat-gaz-mozhe-d ... li-n217491
Имаше такъв филм сякаш.
Кумчо Вълчо - специалист
пон юни 22, 2020 10:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Утрешният вестник, хаха.
https://duma.bg/prirodniyat-gaz-mozhe-d ... li-n217491
Имаше такъв филм сякаш.
Проба, проба, 1-2-3 ? Трифонов ?? Нещо......???
fbr - майстор
Трифката зае.а газ мас, заминава да живее на село.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: