• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
А на село пирони-патрони.
Чувал са да я дигат пущината.
Тука маам силно с брадвата, Куме.
Кумчо Вълчо - специалист
съб сеп 12, 2020 2:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
А на село пирони-патрони.
Чувал са да я дигат пущината.
Тука маам силно с брадвата, Куме.
Лошо. Иначе голяма благинка се заформяше с ''промоционалната'' цена на газа, та чак и аз се заоглеждах. Макар и много малко вероятно, но силно се надявах ''нещата'' този път да се ''позакрепят'', обаче уви. Ето на, септември дойде, министър Теменужка Горска обяви, че ''всичко е точно'' и Булгаргаз подкараха валяка.
Преди да се случи всичко това, Кумча Вълча като вратовръзкар с позиции из горите си докара един супер грузовик, изправен на задни гуми и претоварен до козирката с трупи за огрев. Разтовари си ги, наточи зъби, наточи вериги, брадви, джаги, триони, тем подобни и ги метна.
Хамалогия голяма, но поне предвидимост някаква насред зима човек ще има, че голям кючек се очертава, прости пи*лемета се оказаха тези нашите пи*лемета, да видим докъде ще ни докарат.....
Между другото, за какво село пише ФБР-то в поста си, че нещо недоразбрах?
Ето я и реалната ''диверсификация на портфейла'':
hidrazin - майстор
Честита нова цена на газЪт...
:partyman:
hidrazin - майстор
Аре пак - Честита нова цена на газЪт...
:partyman:
Такос е то и тъй ший тя. Теглих една аркаръ и....продължих напред.
Соколов беше посмятал, та посочи някакъв психологически праг на търпимост, след което и аз минавам алтернативно. Не смея и да си го спомня даже, че да не урочасам работата. Още сме много далече.
sokolov.91 - майстор
вт фев 02, 2021 6:56 amТрифон П.Трифонов написа:
Такос е то и тъй ший тя. Теглих една аркаръ и....продължих напред.
Соколов беше посмятал, та посочи някакъв психологически праг на търпимост, след което и аз минавам алтернативно. Не смея и да си го спомня даже, че да не урочасам работата. Още сме много далече.
Колко е станал метана?
вт фев 02, 2021 10:09 amsokolov.91 написа:
Колко е станал метана?
Метана не знам да са го пипнали, но природният газ...

"Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) утвърди цена на природния газ от 1 февруари 2021 г. в размер на 30,39 лв./MWh (без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС), съобщиха от регулатора. За предходния януари утвърдената от регулатора цена на природния газ беше в размер на 26,93 лв./MWh, припомня БТА."

https://profit.bg/balgariya/kevr-utvard ... ri-2021-g/

С малко под 13% е това. За сега е нищо, сметнато върху крайната цена.
До онзи ден, кубик газ ми е струвал 0.717лв. Не ми се смята, колко ще е след увеличението- ще видя в края на месеца.
sokolov.91 - майстор
вт фев 02, 2021 10:35 amТрифон П.Трифонов написа:
вт фев 02, 2021 10:09 amsokolov.91 написа:
Колко е станал метана?
... С малко под 13% е това. За сега е нищо, сметнато върху крайната цена.
До онзи ден, кубик газ ми е струвал 0.717лв. Не ми се смята, колко ще е след увеличението- ще видя в края на месеца.
80 стотинки ще ти стане. Дребна работа.
До лев и 50 бях казвал че няма да се замислям за друг вид отопление. :-D
вт фев 02, 2021 11:48 amsokolov.91 написа:
80 стотинки ще ти стане. Дребна работа.
До лев и 50 бях казвал че няма да се замислям за друг вид отопление. :-D
Бе не ми се смяташе, но нахвърлих грубо и получих 0.757лв за кубик, не е 81 дори, според твоите сметки. Тези 13% отгоре, са само за горивото, другите съставни не са променени.
Ще видим на 1ви Март.
Кумчо Вълчо - специалист
Така стана, защото и Боце, и Нушито са дървени в краката. Казачоци ли не се мъчеха да играят, кючеци ли не тропаха, гюбеци ли не мяткаха, та даже най-подир скокнаха 100 процентова диверсификация с лезгинка по азербайджански да осветяват, ама не става и не става. Не умеят игрите да владеят, даже и последната не можаха като хората да заиграят, такива дървении са. Ето така се играе тя, като на клипчето по-долу. Хубаво и двамката да гледат, да се учат от хлапетиите и надявам се на 4-ти да са на капака, че срамота, а и ще се изпитваме....
Bawqa yer tapmadiz oynamaga :lol: :
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: