• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sokolov.91 - майстор
вт фев 02, 2021 1:33 pmКумчо Вълчо написа:
Така стана, защото и Боце, и Нушито са дървени в краката. Казачоци ли не се мъчеха да играят, кючеци ли не тропаха, гюбеци ли не мяткаха, та даже най-подир скокнаха 100 процентова диверсификация с лезгинка по азербайджански да осветяват, ама не става и не става. Не умеят игрите да владеят, даже и последната не можаха като хората да заиграят, такива дървении са. Ето така се играе тя, като на клипчето по-долу. Хубаво и двамката да гледат, да се учат от хлапетиите и надявам се на 4-ти да са на капака, че срамота, а и ще се изпитваме....
Bawqa yer tapmadiz oynamaga :lol: :
Ко каза ко :?
:lol:
От газ по-хубаво нема!
Е, има - ток. Ама куките на жиците между стълбовете и в къщи акумулиращите печки :lol:
шоп - майстор
вт фев 02, 2021 11:48 amsokolov.91 написа:

До лев и 50 бях казвал че няма да се замислям за друг вид отопление. :-D
Интересна ми е икономическата обосновка на това изказване?
ср фев 03, 2021 8:24 pmшоп написа:
вт фев 02, 2021 11:48 amsokolov.91 написа:

До лев и 50 бях казвал че няма да се замислям за друг вид отопление. :-D
Интересна ми е икономическата обосновка на това изказване?
Не само. Включва и друг вид обосновка, която никак не е за подценяване.
Има вариант, когато 7ст за клвт/ч е по изгодно от 5ст. за същото.
Психологическата граница е различна от икономическата, а всеки има различна търпимост към нещата.
В момента отоплението с природен газ ми е на една цена с дърва и пелети.
До тук сравнимо, а натам....Имам предвид мърдането на пръстенцата, при ползване на Газът и изпъването на мишци при другите две възможности.
Да не говорим, че синьото гориво освобождава време, а някои казват, че то, Времето, е пари.
шоп - майстор
ср фев 03, 2021 8:31 pmТрифон П.Трифонов написа:

Има вариант, когато 7ст за клвт/ч е по изгодно от 5ст. за същото.
Ами аз съм практик и завършил икономика.

Не мога да разбера горното твърдение :idea:
ср фев 03, 2021 8:35 pmшоп написа:
ср фев 03, 2021 8:31 pmТрифон П.Трифонов написа:

Има вариант, когато 7ст за клвт/ч е по изгодно от 5ст. за същото.
Ами аз съм практик и завършил икономика.

Не мога да разбера горното твърдение :idea:
Шопе, приемам го като заяждане, но за теб ще се изходя икономически.
Навит съм да плащам 2 стотинки повече за отопление, при положение, че това ще ми освободи време да изчукам пари, камъни, семки, бонбонки, бамбин......

Бе с колко я завърши пустата икономика?

Извинявай, но за да съм изцяло конкретен;
Плащайки по скъпо за отопление с Газ, това ме освобождава най малкото от ангажимент към осигуряване на горивото. Натам нещата се натрупват в аритметична прогресия- сипване, регулиране, чистене, изхвърляне....
Antonii - майстор
Според икономистите в БГ няма смисъл да се прави нищо, че е свързано с разход на пари.
Така, че от тяхна гледна точка, най-добре е да стоите на студено.
За разлика от икономистите в развитите икономики, които споделят мнението на Трифонов.
Щото "нашите" икономисти са учени да пестят пари, а "западните" как да изкарат повече пари.
Това твърдение е от личния ми опит с разни икономисти-специалисти.
kozl - майстор
Всеки си прави сметката и не е задължително всички критерии да са икономически.
Така при сина сметахме м-у газ и ток и избрахме климатици. И понеже малко тесно жилището махнахме радиаторите, а котле изобщо не е монтирано. А климатиците стоят на високо и не влияят на теснотията.
А като цената на тока ни стегне и гъзта е спасение шъ съ наложи стеснение :-D
И пак у същата сграда присъствам на ОС на ЕС. Правят забележка на един, дека не ще да се топли со гъз и ток и размета дърва в асансьора и ги сади по балконите си. Та как може в 3 часа през нощта с гръм и трясък да си цепи дърва в хола и да подбуди целата ЕС - ко стаа ве :shock: :?
А оня невъзмутимо отговаря: А бе вие кво искате - да стоя на студено ли [-X
Па не ще да пуска ел.печка през ноща по ниската тарифа, оти дървата по-йовтини.
Е тва е Икономиката - мамка на Мизерията :motz:
Разликата между пелети и Газ ми е 500лв за сезона, 72 лв на месец.
Ако не ми достигат, та съм принуден да карам на пелети, или дърва, вместо пелети, то това не е икономическа обосновка, а физическо оцеляване.
За мен е оправдано само при такова положение.
fbr - майстор
чет фев 04, 2021 8:03 amkozl написа:

А оня невъзмутимо отговаря: А бе вие кво искате - да стоя на студено ли [-X
Нали не мислиш, че само дърва цепи посреднощ, напук на цялата ЕС. Просто манталитет. Такива като него, като идат из Европа, стават най-хрисимите граждани на държавата, щото там басма не цепят на такива като тях. Идва полицията, тряска му една глоба, съизмерима с отоплението за цяла зима и точка. Ако е някой с ограничен умствен багаж, и не може прецени, кое е евтино и кое скъпо, би си нацепил дървата през деня, даже никой не би разбрал, че се отоплява на дърва. Отделен е въпроса, защо все още, в големите ( а защо не и в малките) градове, не е забранено ползването на твърдо гориво за отопление. Първо забраняват продажбата на твърди горива, и като се види, че не се спазва, минават общински служители и запечатват комините и толкова. Поне съм го виждал на живо. Но, трябва да осигурят алтернативно отопление на хората, и тогава ония като среднощния цепач, най-силно ще ревнат за свободата си, да горят това, което ги прави щастливи.
В такъв случай, първо трябва да газифицират "Максуда", "Флиповци", "Факултета".......понеже ще стане огромен скандал, свързан с промяната на толкова много неща, че ме съмнява дали е по възможностите на държавата.
Излезнахме от темата.

Честита или не, за сега ми е добре.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: