• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Авантата с въглищата е към приключване.
От средата на следващата година, върху всички изкопаеми горива ще бъде начислявана зелена квота.
Фитилчо - майстор
пон дек 13, 2021 4:28 pm6osi6 написа:
Авантата с въглищата е към приключване.
От средата на следващата година, върху всички изкопаеми горива ще бъде начислявана зелена квота.
Дам, това ще е края :|
шоп - майстор
От днес 00 часа сме с нова цена на метана.
Каква е обаче тази нова цена никой в България не знае.
Това ще бъде обявено на 04.01.2022 незнайно в колко часа.
Смятате ли това нещо за редно?
nelina_london - специалист
Нова нюз е публикувала цена.

КЕВР утвърди цената на природния газ за месец януари. Тя е в размер на 133,41 лв./mwh.
шоп - майстор
съб яну 01, 2022 5:03 pmnelina_london написа:
Нова нюз е публикувала цена.
КЕВР утвърди цената на природния газ за месец януари. Тя е в размер на 133,41 лв./mwh.
Което пак не оправдава КЕВР, че публикува официално цена след влизането и в сила!
Или може би това е с цел по-лесно приемане шока от вместо плануваното увеличение до 117,12 лв/MWh да стане 133.41 :shock: :shock: :shock:
nelina_london - специалист
Не знам как се преглъщат сегашните цени +30 % в пика на отоплителния сезон.
6osi6 - майстор
Намаляваш с два градуса и си ти.
шоп - майстор
съб яну 01, 2022 7:47 pm6osi6 написа:
Намаляваш с два градуса и си ти.
Абе аз ако намаля от 25.8 ( толкова е у нас, но докато преместя термометъра вдигна градуси) на 23.8 жената ще ми трие сол на главата. Ще го преживя де.
Обаче има хора, които държат 21 гр
те ако намалят с 2 гр ще мръзнат и това не е опция.
Още преди години тук съм поставил и коментирал въпроса за така наречената "енергийна бедност"

Все си мисля, че разумните хора вместо сега да свалят 2 градуса са инвестирали преди време в + 5 см към проектната топлоизолация + рекуперация на въздуха, водата и каналните води.

Прикачен файл

IMG_20220101_195108_resized_20220101_075209337.jpg
MishelNikolov - помощник
съб яну 01, 2022 7:57 pmшоп написа:
съб яну 01, 2022 7:47 pm6osi6 написа:
Намаляваш с два градуса и си ти.
Абе аз ако намаля от 25.8 ( толкова е у нас, но докато преместя термометъра вдигна градуси) на 23.8 жената ще ми трие сол на главата. Ще го преживя де.
Обаче има хора, които държат 21 гр
те ако намалят с 2 гр ще мръзнат и това не е опция.
Още преди години тук съм поставил и коментирал въпроса за така наречената "енергийна бедност"

Все си мисля, че разумните хора вместо сега да свалят 2 градуса са инвестирали преди време в + 5 см към проектната топлоизолация + рекуперация на въздуха, водата и каналните води.
Разумните хора, които имат възможност според мен е хубаво освен посоченото от вас да се замислят и за промяна на основния източник за отопление към ТП, а газта ...евентуално в най-студеното време, когато ТП не смогва...Това са нереални цени на метана...
brum - майстор
Тъй де, ама ако погледнеш цените на свободният пазар газта пак е на сметка. А 2024 всички уж трябва да излязат на свободният пазар. Та правилното за мен е да се стиснат зъбите докато стане ясно какво ще става с тока и после да се мисли за термопомпа. Аз поне така ще действам.

За декември сметката ще е около 500-550 лева за газта. Къща на 2 етажа с 230м2 разгърната площ. Топлим всичко и държим 22-23 градуса.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: