• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikolson - майстор
Да подчертая, за МАЙ.
По време на срещата си на НИСКО ниво в САЩ Кирето май ни е нахендрил с ония два танкера.
Поръчани са около 200 млн. кубика газ (общо за двата танкера).
Към ената освен за транспорт с танкерите, транспорт по тъбите, задължителната застраховка на товара … трябва да се прибавят и загуби при газифициране на течния газ.
Загуби в размер на около 25% от количеството
В Китай, Япония и Ю. Корея явно липсва експертен потенциал и няма кой да им направи сметката. =D>
Avas_co - специалист
пет май 13, 2022 8:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет май 13, 2022 8:20 pmAvas_co написа:
...
За АЕЦ-а, драма няма. Има и друго гориво, не е само руското.
...
Къде ще ходи отработеното ядрено гориво? Кой, как и на каква цена?
Готово ли е българското правителство за това, помислено ли е? Не е една белята.
Да рече човек, че си само с мъх над горната устна, оправдано ще е да не ти е ясно, дето всичко е свързано и чака само да дръпнеш.
Или пишеш ей тъй, на аба, също както приказват абсолвентите?!!
То и сега сме натрупали едни добри количества отработено гориво, благодарение на едни хубави хорица.
За другото, все ще се намери решение, но ще стигнем до един момент от дискусията, в който ще ни е одвъд компетентността.
hidrazin - майстор
пет май 13, 2022 9:12 pmшоп написа:
Считано от 1 май 2022 г. цената на природния газ у нас се повишава до 162,17 лева за мегаватчас (без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС), съобщи Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР)
Само 12% повишение спрямо цената за април и прогнозната за юни?
Няма как муфтакис (гърците) барабар с фирма МЕТ да минат с толкова малък процент.
Кирето или ще им доплаща “под масата”, или ни е заробил с нещо в техен интерес.
:partyman:
пет май 13, 2022 9:29 pmAvas_co написа:
пет май 13, 2022 8:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
Къде ще ходи отработеното ядрено гориво? Кой, как и на каква цена?
Готово ли е българското правителство за това, помислено ли е? Не е една белята.
Да рече човек, че си само с мъх над горната устна, оправдано ще е да не ти е ясно, дето всичко е свързано и чака само да дръпнеш.
Или пишеш ей тъй, на аба, също както приказват абсолвентите?!!
То и сега сме натрупали едни добри количества отработено гориво, благодарение на едни хубави хорица.
За другото, все ще се намери решение, но ще стигнем до един момент от дискусията, в който ще ни е одвъд компетентността.
Натрупали сме, гюбрето, щото не сме мислили. Сите са едни ниедни мискини, то е ясно. Тия плюят предните, они па по предните и вината се размила. Един осъден няма за престъпната държавна безстопанственост.
"Ще се намери решение" ми прилича все едно с циганин си говорим;
-Неска е банкет, Бате. Утре.....ко утре?! Като доди, ше го мислиме.

Тая теза издиша. Изобщо не ми звучи сериозно, както и държавниците ни не изглеждат сериозни.
Колко държавни мъже имаме, дето да излъчват респект, достойнство...?!!
Нищо против нежният пол.
-Дами!!!
hidrazin - майстор
Ядрената ни централа с гориво от Уестингхаус … вещае нещо такова:
Ukrainian corruption casts a nuclear pall over all of Europe
Ако беше толкова читава Уестингауз нямаше да изпадне в банкрут.
И въпреки банкрута да се опитва да се натресе и в България както направи и с Окрайна.
Проблемите със съвместимостта на горивото или напълно премахване на руското са налице.
Общо взето по-Фнимателската с тая “тъмна” материя.
Това не ви е ГАСссс…. После ще има СПИРАЧКАаааа…
И сияещи синкаво в тъмното кифли… :lol:
Avas_co - специалист
Трифон П.Трифонов ... или пиши нормално, или ... нямам намерение да се мъча да ти разбирам глупостите.

П.П.
Да бе Хидра, по-убаво от руското няма.
Те са пътя, истината и живота.
пет май 13, 2022 10:10 pmAvas_co написа:
Трифон П.Трифонов ... или пиши нормално, или ... нямам намерение да се мъча да ти разбирам глупостите.
Изборът си е лично твой. Истината и проблемите не са приятни не само за мен и теб. Но....както ти е удобно.
Факт е, че нямаме капацитет и добра воля, за да се справим.
Факт е, че новите братя не ги е еня за нас. Не ни бръснат за слива, ако Avas_co не разбира български, ма както му е удобно- на мен ми е през шланга. Македонският диалект ли не ти понася, безименний?
Факт е, че Газът се очертава като все по скъп енергоизточник.
Не злорадствам, а тайничко се надявам да греша. Все пак и аз съм модерно газифициран и искам удобство.
Агресията на няколко души тук е просто смешна.
По какво джафкате бе, драги сънародници?!
ky-kyy - майстор
Аз си купих газена ламба, пък. Майната му на цената :finga:
6osi6 - майстор
България има договор за доставка ЯГ и прибиране на ОЯГ до 2030 година. Нормално е НЕК да търси алтернативни доставки ако Русия се отметне и от този договор.
hidrazin - майстор
пет май 13, 2022 10:40 pm6osi6 написа:
България има договор за доставка ЯГ и прибиране на ОЯГ до 2030 година. Нормално е НЕК да търси алтернативни доставки ако Русия се отметне и от този договор.
Слава России!!! :lol:
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: