• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 61
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
съб сеп 25, 2021 1:49 pmidealist написа:
За себе си очаквам сметките да скочат поне 2,5 - 3 пъти спрямо предната зима.
На какво се дължи тази песимистична прогноза? :?
kartechar - специалист
Прогнозата е по-скоро оптимистична - януари 2021 - 26,93 лв./MWh, септември - 69,40 лв./MWh. С октомврийското и евентуално следващите увеличения цената ще надскочи повече от 3 пъти януарската :censored: !
filmatoplo - майстор
В моя град луднаха да си поставят газови котли на метан ,в двора има бутилки с метан.Ще едат ли дървото от сметки
шоп - майстор
Доставката на компресиран метан е още по-скъпа :idea:
brum - майстор
Ще ни е първа зима на газ и цените скочиха рязко и с много. По това което гледам близки цени е имало 2012-2013та. Ще помоля хората дето са били на газ тогава да споделят как са се развили нещата, дали са мислили за минаване на термопомпи и как са се развили нещата с времето.

Интересна зима ще бъде. Така като го гледам сега цените още ще се качват, а и зимата май ще е по-сурова...
fbr - майстор
нед сеп 26, 2021 6:17 ambrum написа:
а и зимата май ще е по-сурова...
А това къде го гледа.
шоп - майстор
Думите "лоби" и "монопол" ако ги чуя, винаги ставам подозрителен и внимателен. :idea:
"Картел" и "комисия" също не ми вдъхват доверие и бягам далече от окото на бурята.

Тема за диверсификация на отоплението съм пускал доста години назад именно в този форум. :mrgreen:
idealist - специалист
съб сеп 25, 2021 2:21 pmшоп написа:
съб сеп 25, 2021 1:49 pmidealist написа:
За себе си очаквам сметките да скочат поне 2,5 - 3 пъти спрямо предната зима.
На какво се дължи тази песимистична прогноза? :?
На цената.
Както вероятно си прочел написал съм сметките, а не потреблението.
filmatoplo - майстор
Колко плащате за зимния сезон на газ.80-100 кв апартамент,етаж от къща .знам ,че е относително .
brum - майстор
нед сеп 26, 2021 7:58 amfbr написа:
нед сеп 26, 2021 6:17 ambrum написа:
а и зимата май ще е по-сурова...
А това къде го гледа.

Има разни анализи които показват каква ще е зимата. Анализират теченията на океаните и разни други работи. Според почти всички модели които са ползвали твърдят, че тая зима ще е по-дълга и ще почне по-рано в Европа.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 61

Тема "Честита ви нова цена на метана!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: