Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, от няколко месеца ползвам тази горелка ( GF 858 VIP ) и за сега съм доволен.
Отоплявам два етажа от къща около 180 кв. м. Външна изолация 10 см. + 200 л. Бойлер
Разхода на палети е 11 чувалчета за 7 дена.
Настройките са заводски - не съм попал нищо.
Средната температура в къщата не пада под 20.5 градуса. Регулира се от стаен термостат.
За момента това което не проумявам е - защо водата в котлето не иска да се вдигне повече от 44 градуса.
Зададена е макс. температура на водата - 55 градуса. Да изключва на 60 градуса.
Ако някой има идея коя настройка или какъв може да е проблема - моля да сподели ( ако е удобно де )
За сега това от мен.
Благодаря на всички които ще отделят малко време :)
шоп - майстор
make79 написа:
т.
За момента това което не проумявам е - защо водата в котлето не иска да се вдигне повече от 44 градуса.
:? :? :? Направо се чудя какъв е котела и конденз има ли-няма ли?

С радиатори или пък с конвектори сте, или може би с подово отопление за да се отоплявате нискотемпературно. Вярно, че 10 см външна изолация е добре в общи линии, но и 20.5 средна температура си е направо Арктика. Какво означава това: температура межди 15,5 и 25,5 ли или температура между 20 и 21 градуса?

Защото и в двата примера температурата е под минимума при който държавата смята топлинната бедност.
Здрасти, котлето е:
КОМБИНИРАН ВОДОГРЕЕН КОТЕЛ НА ДЪРВА, ВЪГЛИЩА И ПЕЛЕТИ GF48 - конденз не съм видял да има - за сега
Във всяка стая има радиатори с термо глави отворени на 4 :)
Температирата не пада под 20.5 за всичките 24 часа. т.е. има чсове в които температурата се вдига до 23-14 има и такива които пада до 20.5 ( главно нощно време )
nandrolon - специалист
Ако това ти е истинският разход, по- добре не пипай нищо по горелката.

С изключение температурата на водата.
nandrolon написа:
Ако това ти е истинският разход, по- добре не пипай нищо по горелката.

С изключение температурата на водата.

Какво имаш в предвид? Да я вдигна или да я намаля?
И разхода колкото и да е страноое е такъв :)
nandrolon - специалист
Ако имаш инструкция на котела, трябва да видиш минималната работна температура на същия, както и минимална температура на връщащата се вода.
Здравейте, и ние използваме този модел горелка от октомври месец и ужасно съжаляваме, че сме я купили! Имаме страшно много проблеми с нея! Първо съпруга ми сам си я настрои като се ровичкаше и стоеше там с часове! Второ горелката ни създава адски много проблеми-не изгаря пелетите и ги изхвърля неизгорели, пуши много, постоянно дава грешки и блокира и вече два пъти мъркуча, по който падат пелетите се топи! Много сме недоволни и искаме да ни върнат парите или дапни я заменят с друг модел! Дали е възможно?
нед фев 17, 2019 8:24 pmmariavelikova написа:
Здравейте, и ние използваме този модел горелка от октомври месец и ужасно съжаляваме, че сме я купили! Имаме страшно много проблеми с нея! Първо съпруга ми сам си я настрои като се ровичкаше и стоеше там с часове! Второ горелката ни създава адски много проблеми-не изгаря пелетите и ги изхвърля неизгорели, пуши много, постоянно дава грешки и блокира и вече два пъти мъркуча, по който падат пелетите се топи! Много сме недоволни и искаме да ни върнат парите или дапни я заменят с друг модел! Дали е възможно?
Аз съм с такава от ноември и досега в началото стопи един маркуч,два пъти изхвърля само леко изгорели пелети, настройки правя сам и през 1 час слизам да гледам дали работи нормално.Вече се отказах да звъня на golden fire и монтажниците дори и този който ми я монтира.За връщане на пари не се надявайте,просто намерете някой да ви я настрои както трябва и ще сте доволни.На мен единственият проблем е ,че не мога да хвана правилните стойности за мощности 2,3 и 4 .
нед фев 17, 2019 8:24 pmmariavelikova написа:
Здравейте, и ние използваме този модел горелка от октомври месец и ужасно съжаляваме, че сме я купили! Имаме страшно много проблеми с нея! Първо съпруга ми сам си я настрои като се ровичкаше и стоеше там с часове! Второ горелката ни създава адски много проблеми-не изгаря пелетите и ги изхвърля неизгорели, пуши много, постоянно дава грешки и блокира и вече два пъти мъркуча, по който падат пелетите се топи! Много сме недоволни и искаме да ни върнат парите или дапни я заменят с друг модел! Дали е възможно?
За топенето на маркуча вижте как е тягата на комина.И аз имах подобен проблем и си монтирах коминен вентилатор.

Тема "Настройки и мнения за палетна горелка GF 858 VIP" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: