Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон апр 13, 2020 10:07 pm6osi6 написа:
Трифонов, чакам някой от Бърнит да си похвали стоката.
Не бързай.
Пак са убърка. Ти си задвижил темата и като си имаш зор ши си чакаш.
Бърнит са достатъчно големи, че да не чакат на тебе.
Айде изясни си същността на темата!
Стреляш според вятъра.
6osi6 - майстор
пон апр 13, 2020 10:07 pm6osi6 написа:
големи
И мантрата големи - значи качествени ...
Нещо автоматизация, хоумофиси, дистанционно приложение и тинтири минтири няма ли?
Или да си прода железата от памти века с € средствата 👎 Да заповяда Царицата на боя.
brassSob - специалист
вт апр 14, 2020 7:52 pm6osi6 написа:
пон апр 13, 2020 10:07 pm6osi6 написа:
големи
И мантрата големи - значи качествени ...
Нещо автоматизация, хоумофиси, дистанционно приложение и тинтири минтири няма ли?
Или да си прода железата от памти века с € средствата 👎 Да заповяда Царицата на боя.
На червените ми харесва, че гаранцията носят някакви си там хора с някакви си договорки с шуменци. Обаче днес ми звънят изгорял нагревателя. Проблема бил при нас, при инсталирането. Нагревателя е изгорял заради шапката на комина.
Жозефин, цитираш неправилно. Моя думичка, под твоето име.
Същия разхвърлан си и в постовете си. Стреляш без да та е еня за вятъра.
Ми "Големи са". А ти кой си, че да им го мериш?! Тях не ги е...боли за твоя, ша знайш. Колкото и да не ги възприемам, имат си бизнеса, имат си нишата и ....
Ти май само си чешеш клавиатурата.
Какъв ти е въпроса и къде та сърби?
Ако си я окъсал- сопри са малко, помисли, ослушай са ко ти пей радиото и....
Бе глей да ни я окъсаш още повече! Да ни са набуташ, искам да кажа.
...или за един преател питаш и си разтягаш локумите?!
vladko33 - специалист
Кандидатствах по програмата и вчера получих обаждане от общината. Попълних дистанционно анкета, според която на нуждите ми отговаря котел на пелети с мощност 33кв. Анкетиращата не можа да ми даде отговор за марка/модел уред, но до колкото разбирам от тук, няма опция за избор, а единственият възможен е със спорни качества. Тъй като не разбирам нищо от материята, ще се радвам да получа каквито и да е допълнителни разяснения по въпроса. Благодаря ви !
шоп - майстор
чет апр 16, 2020 3:26 amvladko33 написа:
Попълних дистанционно анкета, според която на нуждите ми отговаря котел на пелети с мощност 33кв.
:-D Прогимназия ли ще отоплявате?
vladko33 - специалист
чет апр 16, 2020 6:50 amшоп написа:
чет апр 16, 2020 3:26 amvladko33 написа:
Попълних дистанционно анкета, според която на нуждите ми отговаря котел на пелети с мощност 33кв.
:-D Прогимназия ли ще отоплявате?
Фамилна къща с 3 етажа по 75-80кв всеки, санирана и със сменена дограма, а към системата ще бъде монтиран и бойлер. Сигурен съм, че преди монтажните работи ще има оценка на място от специалист и може да редуцират мощността до 25 киловатовия. Но предполагам, че който и от ваниантите да изберат, ще е посочената горе в темата фирма и окомплектовка, което не ми говори нищо :(
Владко, как се промени мисленето ти по отношение на отоплението, през последните седем години, та сега си навит на значително по мощен котел? През това време не се ли образова? Келепира ли те влече?
Прост лихварин няма.
Какво стана с Бошчето?
Опааа, те сега и квадратите нарастнали!
vladko33 - специалист
чет апр 16, 2020 1:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
Владко, как се промени мисленето ти по отношение на отоплението, през последните седем години, та сега си навит на значително по мощен котел? През това време не се ли образова? Келепира ли те влече?
Прост лихварин няма.
Какво стана с Бошчето?
Опааа, те сега и квадратите нарастнали!
Привет, не помня да се познаваме от някъде. Половината от написаното от теб не го разбирам. Може би цитираш някое старо мое мнение от преди много години, даже не помня какво съм писал, но в момента на мястото, което участва по въпросната програма, се ползва котел Виадрус (не съм сигурен за киловатите). Същият котел е и на адреса, за който съм питал преди години. Нямам никакво намерение да настоявам да ми поставят по-голям котел и ще се съобразя с препоръките на хората, които ще го монтират когато му дойде времето. Въпросите ми по-скоро са свързани с качеството на това, което предстои да се монтира по програмата.
шоп - майстор
чет апр 16, 2020 6:26 pmvladko33 написа:
в момента на мястото, което участва по въпросната програма, се ползва котел Виадрус (не съм сигурен за киловатите).
Не е трудно, даже бих казал е елементарно да преброите броя на глидерите на Виадруса. Гугъл е пълен с инфо, ще разберете мощността.

Тема "Програма за подмяна на старите котли с нови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: