Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Вярно, прочетох старо мнение, даже тема имаш.
viewtopic.php?f=10&t=40910
Къщата вероятно си е същата фамилна къща. Квадратурата е различна, както и вероятно си се отказал от Боша, който си искал да е 16 клвт.
Не се познаваме.
Ако къщата ти вярно е 220-240 квадрата, с добра топлоизолация, включая тавана, 20- 25 киловата котле.
За качеството на предлаганите нищо не зная. Белият си е тип камина или модерното "компакт", дето Филма много ги харесва. Той е спец, не може да се отрече, но нали се сещаш, че не той ще купува пелетите. Хората, с подобни котли, купуват скъпи и качествени пелети. На твое място бих заредил поне 8 тона пелети. На тия цената им е около 400 за тон.
При мен обаче, площта е 1/3, като минавам тънко с 3.5 тона слънчогледови.
Смятай и чети!
Жозефин е тарикат, а Трифон не ти препоръчва нито един от двата, както и повече от 25 киловатов, освен ако не му държиш края и не ти пука за финансите.
...ма тогасщо ще ти е "програма"?

И още нещо. Ако газовата тръба е наблизо, недей! Изкарах на пелети само пет сезона.
vladko33 - специалист
чет апр 16, 2020 6:55 pmшоп написа:
чет апр 16, 2020 6:26 pmvladko33 написа:
в момента на мястото, което участва по въпросната програма, се ползва котел Виадрус (не съм сигурен за киловатите).
Не е трудно, даже бих казал е елементарно да преброите броя на глидерите на Виадруса. Гугъл е пълен с инфо, ще разберете мощността.
Изрових документите- 23.3 kw е настоящия. Още след празниците ще се обадя на служителката в общината и ще направя промяна на заявката към по-малък котел и горелка след като така ме съветвате тук.
vladko33 - специалист
Между другото, от сайта на Burnit махнаха комплектите за отопление BURNIT NWB Pell FH300, цитирани в първата страница на темата ..... странно :shock:
Кумчо Вълчо - специалист
чет апр 16, 2020 8:05 pmvladko33 написа:
Между другото, от сайта на Burnit махнаха комплектите за отопление BURNIT NWB Pell FH300, цитирани в първата страница на темата ..... странно :shock:
Защото пускат нова ''бегачка'' на пазара-''BURNIT SOLIDO''. Освен ако млада и зелена шведка път не им мине.
vladko33 - специалист
Класиранията излязоха вчера. Очаквано всички кандидати са одобрени. СЕга, обаче, от общината изискват изготвена от оторизирана фирма техническа схема на инсталацията на водна риза, която включва задължително вида и мощността на отоплителния уред на пелети. Може ли да ме насочите към такава за района на София? Благодаря !
koveslav - майстор
чет апр 16, 2020 6:26 pmvladko33 написа:
..... Нямам никакво намерение да настоявам да ми поставят по-голям котел и ще се съобразя с препоръките на хората, които ще го монтират когато му дойде времето. Въпросите ми по-скоро са свързани с качеството на това, което предстои да се монтира по програмата.....
Въпросите Ви трябва да са на всякакво ниво и относно всяка характеристика на това,което ще ви монтират,защото горивото вие ще го плащате.
vladko33 - специалист
Здравейте отново. Вече се извършват монтажи на устройствата и от моята община ме информираха единствено, че ще ми монтират пелетен котел на фирма Mareli. Някой има ли представа за кой модел става въпрос, тъй като в сайта им предлагат 25 киловата с интегриран бункер и горелка, както и вариант котел с външна горелка и отделен бункер ?
Здравейте Колеги , онзи ден докараха и вкъщи котел Mareli 30Kw , - https://www.gmg3-bg.com/bg/pages/Produc ... 30kW-35kW/ - Това е линка към котела , едно към едно е буквално..
Някой може ли да сподели мнение за тези котли като цяло , стават ли за нещо или да се очакват всякакви ядове. :)

По въпрос за отопление , искаха да ни дадат 24кв , но аз реших , че ще е малко и мисля че 30 е по добре , защото ще се отоплят 3 етажа на къжа , по около 90кв. Има дограма навсякъде , изолацията предстои външна 8-10см.
aleyan - специалист
Привет. Аз съм с такъв, 12 KW. Ползвам го активно от март, тази година. Имах проблем с често изгаряне на бушона на котела. Смениха запалката гаранционно. За момента всичко е ок.
вт ное 23, 2021 4:56 pmaleyan написа:
Привет. Аз съм с такъв, 12 KW. Ползвам го активно от март, тази година. Имах проблем с често изгаряне на бушона на котела. Смениха запалката гаранционно. За момента всичко е ок.
Здравей колега , да те попитам , какво жилище отопляваш като квадратура , и като цяло колко пелети харчиш за 24 часа ?
Предполагам гориш А1 клас дървесни пелети ..

И нещо пипал ли си по фино по настройки за по добра икономия най вече :)

Тема "Програма за подмяна на старите котли с нови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: