Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Това са котлите които се предлагат от общините включени в програмата. Гръцкият котел е по-скоро камина, има възможност за управление от телефон, като опция, но е неподходящ за агеопелети.
Горелката на червения котел е по-подходяща за агропелети, но няма димогарни тръби с механизъм за почистване.
Накой знае ли какъв е червения котел?

Прикачен файл

IMG-a95c10fe38be50d3c6ee1f7626a8bcc8-V.jpg

Прикачен файл

IMG-91cdd58605fb03b1f12aceef9b5824ff-V.jpg
Стига бе и ти ли кълвеш?!!!
Капацитет у форума, с 300 квадрата къща, навит да му набутат нещо, дето не го е виждал по шопско.

Викам аз да ги изям първи, чи глеам другити са дърпат, хахаааа.
Бе вий, с Радо да не сте комшии?
Кумчо Вълчо - специалист
Пу да съм втори. Червеният котел много ми прилича на този от линкчето по-долу, но дано да съм се объркал нещо, че не е за вярванепросто.
https://burnit.bg/bg/project/%d0%ba%d0% ... eco-fh300/
6osi6 - майстор
Трифонов, питам понеже може на някой да му вършат работа тези котли.
Червеният със сигурност е Бърнит.
brassSob - специалист
Ами за тези безплатните не очаквайте чудеса. Пилотния проект беше в Нови Искър и селата около него. Там от 30 човека може да се вземе мнение. Вече има около 30 изгоряли нагревателя и маса строшени мотор редуктори. И говорим за сухи камини. Просто не ми се мисли за обслужването на тези с водна риза / законов срок е месец/.
6osi6 - майстор
:rolleyes: :rolleyes:
пон апр 13, 2020 4:36 pmbrassSob написа:
... не ми се мисли за обслужването на тези с водна риза / законов срок е месец/.
Значи у нас програмата е убита още в началото.
В Полша можеш да избереш от всичко на пазара със съответната гаранция за нормална покупка.

Това са правилата от този месец в лева:

Термопомпи въздух/вода, клас A + (температура на потока 55°C) субсидия до 30%, макс. 3900 лв.

Термопомпи въздух/вода клас A ++ (температура на потока 55°C) субсидия до 45%, макс. 5800 лв.

Термопомпа със земен източник клас на A ++ (температура на потока 55°C) субсидия до 45%, макс. 8800лв.

Кондензационни газови котли клас на А, субсидия до 30%, макс. 2100 лв.

Котли на твърдо гориво с автоматично подаване клас В до 30%, макс. 1400 лв.

Котли на пелети и пиролизни субсидия до 30%, макс 2800 лева.

Котли на пелети висок клас субсидия до 45%, макс. 4050 лв.

Механичната вентилация с рекуперация клас А субсидия до 30% макс. 2150 лв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тук също имаше програма Енергийна ефективност, но с 15% безвъзмездна помощ, само с европейски пари, без участие на държавата. Само че в момента няма пари по тази програма :-D
6osi6 - майстор
По Енергийна ефективност са 15%, което е нищо с 20% ДДС обратно.
А тази с подмяната на печките е "Качество на атмосферния въздух" (КАВ). За нея пари има. В София за безплатните печки са общо 400000 лева до края на тази година. Но ако така се продължава няма усвоят и толкова. А като вижам, предлагат котел който вече е морално остарял.
Полша с нейните 40 млн. население, парите по програмата са 47 млд. лв. до 2027 г.като освен изброеното горе, за битовите потрбители има и монтаж на слънчеви панели с включване към ел. мрежа, поставяне изолация и дограма. Субсидията за еднофамилно жилище може да стине до 24 000 лева за покупки и монтаж в рамките на 3 години.
Смятай колко сме назад и в ляво.
пон апр 13, 2020 8:22 pm6osi6 написа:
По Енергийна ефективност са 15%, което е нищо с 20% ДДС обратно.
А тази с подмяната на печките е "Качество на атмосферния въздух" (КАВ). За нея пари има. В София за безплатните печки са общо 400000 лева до края на тази година. Но ако така се продължава няма усвоят и толкова. А като вижам, предлагат котел който вече е морално остарял.
Полша с нейните 40 млн. население, парите по програмата са 47 млд. лв. до 2027 г.като освен изброеното горе, за битовите потрбители има и монтаж на слънчеви панели с включване към ел. мрежа, поставяне изолация и дограма. Субсидията за еднофамилно жилище може да стине до 24 000 лева за покупки и монтаж в рамките на 3 години.
Смятай колко сме назад и в ляво.
E хубу де, след тея приказки, как да разбирам горното (долното)
пон апр 13, 2020 4:10 pm6osi6 написа:
Трифонов, питам понеже може на някой да му вършат работа тези котли.
Червеният със сигурност е Бърнит.
За некой преател питаш, да поръзсъждаваме по темата, дето сън не ти дава или ко? Морално остарели!!!
Що така заобиколно? Не е ли по просто направо да си кажеш болежката.
Ми ни та разбирам ве, ко да напрая?!!!
6osi6 - майстор
Трифонов, чакам някой от Бърнит да си похвали стоката.
Не бързай.

Тема "Програма за подмяна на старите котли с нови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: