Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tqnata84 - напреднал
вт ное 23, 2021 2:10 pmmisho943 написа:
Здравейте Колеги , онзи ден докараха и вкъщи котел Mareli 30Kw , - https://www.gmg3-bg.com/bg/pages/Produc ... 30kW-35kW/ - Това е линка към котела , едно към едно е буквално..
Някой може ли да сподели мнение за тези котли като цяло , стават ли за нещо или да се очакват всякакви ядове. :)

По въпрос за отопление , искаха да ни дадат 24кв , но аз реших , че ще е малко и мисля че 30 е по добре , защото ще се отоплят 3 етажа на къжа , по около 90кв. Има дограма навсякъде , изолацията предстои външна 8-10см.
Ако се настрой работи много добре.
Има инсталиран такъв.
ср ное 24, 2021 10:58 pmtqnata84 написа:
вт ное 23, 2021 2:10 pmmisho943 написа:
Здравейте Колеги , онзи ден докараха и вкъщи котел Mareli 30Kw , - https://www.gmg3-bg.com/bg/pages/Produc ... 30kW-35kW/ - Това е линка към котела , едно към едно е буквално..
Някой може ли да сподели мнение за тези котли като цяло , стават ли за нещо или да се очакват всякакви ядове. :)

По въпрос за отопление , искаха да ни дадат 24кв , но аз реших , че ще е малко и мисля че 30 е по добре , защото ще се отоплят 3 етажа на къжа , по около 90кв. Има дограма навсякъде , изолацията предстои външна 8-10см.
Ако се настрой работи много добре.
Има инсталиран такъв.
Още го разучавам колега , ти имаш ли някакви по специални настройки да споделиш , при мен всичко е в заводски вид. :)
tqnata84 - напреднал
чет ное 25, 2021 12:58 pmmisho943 написа:
ср ное 24, 2021 10:58 pmtqnata84 написа:
вт ное 23, 2021 2:10 pmmisho943 написа:
Здравейте Колеги , онзи ден докараха и вкъщи котел Mareli 30Kw , - https://www.gmg3-bg.com/bg/pages/Produc ... 30kW-35kW/ - Това е линка към котела , едно към едно е буквално..
Някой може ли да сподели мнение за тези котли като цяло , стават ли за нещо или да се очакват всякакви ядове. :)

По въпрос за отопление , искаха да ни дадат 24кв , но аз реших , че ще е малко и мисля че 30 е по добре , защото ще се отоплят 3 етажа на къжа , по около 90кв. Има дограма навсякъде , изолацията предстои външна 8-10см.
Ако се настрой работи много добре.
Има инсталиран такъв.
Още го разучавам колега , ти имаш ли някакви по специални настройки да споделиш , при мен всичко е в заводски вид. :)
Не ние си ги настроииваме на место защото всяка система е различна спрямо тяга на комин и пелети.
Марели имат договори със оторизирани техници колеги които са си закупили техен софтоер и настройката става много бързо.
Трябва да се следи подаването на пелети и въздуха променяш параметри докато огъня не стане много светъл, дано съм бил полезен.
Успех.!!
пет ное 26, 2021 6:56 amtqnata84 написа:
чет ное 25, 2021 12:58 pmmisho943 написа:
ср ное 24, 2021 10:58 pmtqnata84 написа:


Ако се настрой работи много добре.
Има инсталиран такъв.
Още го разучавам колега , ти имаш ли някакви по специални настройки да споделиш , при мен всичко е в заводски вид. :)
Не ние си ги настроииваме на место защото всяка система е различна спрямо тяга на комин и пелети.
Марели имат договори със оторизирани техници колеги които са си закупили техен софтоер и настройката става много бързо.
Трябва да се следи подаването на пелети и въздуха променяш параметри докато огъня не стане много светъл, дано съм бил полезен.
Успех.!!
Аз като гледам настройките има само вентилатор от -7 до +7 , както и шнек със същите стойности.. , При мен и двете са на 0 , заводско.
Иначе има и системни настройки , но там вече е с парола и нямам идея какво има вътре , може би и от там се настройва нещо.
tqnata84 - напреднал
пон ное 29, 2021 11:04 ammisho943 написа:
пет ное 26, 2021 6:56 amtqnata84 написа:
чет ное 25, 2021 12:58 pmmisho943 написа:


Още го разучавам колега , ти имаш ли някакви по специални настройки да споделиш , при мен всичко е в заводски вид. :)
Не ние си ги настроииваме на место защото всяка система е различна спрямо тяга на комин и пелети.
Марели имат договори със оторизирани техници колеги които са си закупили техен софтоер и настройката става много бързо.
Трябва да се следи подаването на пелети и въздуха променяш параметри докато огъня не стане много светъл, дано съм бил полезен.
Успех.!!
Аз като гледам настройките има само вентилатор от -7 до +7 , както и шнек със същите стойности.. , При мен и двете са на 0 , заводско.
Иначе има и системни настройки , но там вече е с парола и нямам идея какво има вътре , може би и от там се настройва нещо.
Да паролата е само 0-ли
aleyan - специалист
ср ное 24, 2021 9:45 pmmisho943 написа:
Здравей колега , да те попитам , какво жилище отопляваш като квадратура , и като цяло колко пелети харчиш за 24 часа ?
Предполагам гориш А1 клас дървесни пелети ..

И нещо пипал ли си по фино по настройки за по добра икономия най вече :)
Привет!
Да, А1 иглолистни.
Отоплявам 64 кв.м. без изолация и стара дограма. Разхода е относителен ;-) между 1 и 3 чувала на ден.
Миналия сезон от 01.03 до 15.06. заминаха 2,3 тона. Този от началото на септември до сега 2,5 тона.

В сервизното меню не съм пипал, все пак котела си е в гаранция и си го настройват техниците.

Тема "Програма за подмяна на старите котли с нови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: