• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,

Имам следния въпрос:
Преди около година ми направиха цялата система за отопление с газов котел, двуконтурен, и понеже не живея на мястото не съм го тествал.
Сега мисля скоро да се нанеса там и реших да пробвам как работи парното и топлата вода. Топлата вода е перфектно, но имам проблем с парното. Нагласил съм изходящата вода на 60 градуса и реално изходната тръба не се пипа (това е само за тест, в последствие ще намаля градусите), радиаторите са вързани с двутръбен вентил долу ниско( ето такъв е винтила: https://www.romstal.bg/%D1%82%D0%B5%D1% ... 06607.html )

Та проблема, е че вентила е адски топъл, но радиатора е хладък, все едно дебита в радиатора е малък и не се загрява, което ще бъде проблем зимата.
Искам да попитам има ли някаква специфика при тези вентили, колко ще се отвори топлата и студената вода и други такива, понеже предполагам ако на самия винтил температурата е 50 градуса то на радиатора трябва да е около 40 в най-лошия случай, а те са хладки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Термоглавите докрай ли са отворени? Секретните вентили развити ли са?
нед май 10, 2020 8:14 pmLazarGanev написа:
Термоглавите докрай ли са отворени? Секретните вентили развити ли са?
Да, всичко е отворено до край и точно затова ми е странно защо не са топли.
LazarGanev - "Велик майстор"
Малко се усъмних, извинявай. Можеш ли да покажеш къде е секретния вентил?
нед май 10, 2020 8:49 pmLazarGanev написа:
Малко се усъмних, извинявай. Можеш ли да покажеш къде е секретния вентил?
https://ibb.co/LRZfTCw
ето тук се намира
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре, извинявай още веднъж, продължаваме напред :) . Казваш, че вентилът е горещ, а как са двете тръби към него?
Филтърът почистен ли е?
Тръбите са еднакво топли и двете, водата явно се върти през крана и не влиза в радиатора. Всичко е чисто във филтъра.
Мисля си понеже вътре в радиатора има накрайник към който се връзва самия кран и той е разделен на две като в средата има тръбичка по която минава топлата вода или студената, не съм сигурен, а покрай тази тръбичка минава другата вода отново не съм сигурен топла или студена, и може би е възможно тази тръбичка да се мърда напред, назад и от там да идва проблема ако не е нагласена.
LazarGanev - "Велик майстор"
Какви са размерите на радиаторите и какъв тип са? а бе що не извикаш монтажниците? Ако е фирма, няма да имаш проблеми, ама ако е някой самозван майстор не се знае.
Фирма е, явно ще им се обадя.
Ама ме гложди от вътре и се опитвам да разбера проблема
svetlin2 - напреднал
нед май 10, 2020 9:54 pmdrfranky написа:
Фирма е, явно ще им се обадя.
Ама ме гложди от вътре и се опитвам да разбера проблема

Въздухът изкаран ли е
  • 1
  • 2

Тема "Радиаторите не топлят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: