Най - вълнуващия въпрос зимно време.
raddko123 - напреднал
Добър ли е за парите си... 600лв :?:
speka_rs - майстор
Това, което съм чувал е "бягй далеко".

п.с. Дай малко повече инфо за системата да ти препоръча ме нещо друго.
raddko123 - напреднал
пон май 18, 2020 1:34 pmspeka_rs написа:
Това, което съм чувал е "бягй далеко".

п.с. Дай малко повече инфо за системата да ти препоръча ме нещо друго.
Здравей... 150 литра бойлер имам закупен с две серпентини.. Или гледах също на елдом 2.5m2... :?
speka_rs - майстор
пон май 18, 2020 2:41 pmraddko123 написа:
пон май 18, 2020 1:34 pmspeka_rs написа:
Това, което съм чувал е "бягй далеко".

п.с. Дай малко повече инфо за системата да ти препоръча ме нещо друго.
Здравей... 150 литра бойлер имам закупен с две серпентини.. Или гледах също на елдом 2.5m2... :?
Единия колега от форума ползва Елдом 2.5 м2 със 200 л бойлер и е доволен. Така че на 150 л бойлер ще е много добре. Отделно бих препоръчал и 20 вакумни тръби, но ще трябва да е отворена система или драйн-бек.
citrofen - специалист
Аз съм със селективен на Сънсистем, 2.7 м2 и бойлер с две серпентини 150л.
Сам проектирах системата и сам я изпълних. Ако има слънце, има и топла вода без значение от външната температура. Помня, че в началото като я направих, при силно слънце стопляше бойлера и започваше да върти помпата за да охлади колектора (90 градуса) и в бойлера водата ставаше много гореща, затова махнах част от изолацията на тръбите. Сега, при силно слънце максимума в бойлера е ~70 градуса.
Така си ползвам системата вече 8 години.
Накратко: доволен съм от колектора (върши си работата), но не съм го сравнявал с друг, вече пазарът е друг, сигурно има и по-добри оферти. :)
Тогава (преди 8 години, без да съм специалист) прецених, че това е най-приличното за парите си.

Успех!

Тема "Мнение за слънчев колектор на Sunsistem 2.7m2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: