Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vasko83 - помощник
Моля да помогнете става въпрос за избор на котел на пелети като марка и кw-ти за отопляване на къща на 3 етажа по 91 кв и боилер около 150 л и препорака за цяла система мерси
Гледам го от сабалям- цял ден нищо.
На пръв поглед- несериозен въпрос, ама погледнато от към ВасЕто- баси проблема!!!
Догатвам, че къщата не е съвсем......ъъъъъ, санирана. Тука фърлям ени 30 киловата котелни, пък квито и да са.
Да, ама Василий смята да "санирва", та ако той ма подкрепи, ас викам- 20си.
За марка и модел ни моа да мисла, чи темата стана аслъ пати в кълчища.
Скромно бъдеще предричам, ма мое и да греша (за темата).
Сичко е писано, къкто е и открита топлата вода, Васе.
filmatoplo - майстор
:) Ей ,да не го прогоним човека без да му рекламираме нещо :wink:
нед май 31, 2020 6:01 pmfilmatoplo написа:
:) Ей ,да не го прогоним човека без да му рекламираме нещо :wink:
Ти ше го направиш най добре. Аз познавам само сивушко.
Пък и си вада ляба на друго поприще, та дивиденти не чакам.
Почвай!
speka_rs - майстор
съб май 30, 2020 9:55 amvasko83 написа:
Моля да помогнете става въпрос за избор на котел на пелети като марка и кw-ти за отопляване на къща на 3 етажа по 91 кв и боилер около 150 л и препорака за цяла система мерси
Колега, дай малко повече инфо : Къде е къщата ?; Колко и каква изолация има ?; И какви темепратури смяташ да подържаш ? И най-вече какви пелети смяташ да гориш?
vasko83 - помощник
моля да препоръчате някой доказан модел и марка на пелетен котел 50kw незнаем какъв да си купим мерси предварително
vasko83 - помощник
къщата е 3 етажа по 90 кв сложихме дограма Трокал със троен стъклопакет и външна изолация 10 см също боилер мислим да сложим 200 л а за топлина незнам данети е студено вкъщи около 22 23 °
vasko83 - помощник
нед май 31, 2020 9:30 pmvasko83 написа:
къщата е 3 етажа по 90 кв сложихме дограма Трокал със троен стъклопакет и външна изолация 10 см също боилер мислим да сложим 200 л а за топлина незнам данети е студено вкъщи около 22 23 °
пепорачаха ми този котел https://www.tangra.bg/products_BG_59_210_1.html
vasko83 - помощник
съб май 30, 2020 9:55 amvasko83 написа:
Моля да помогнете става въпрос за избор на котел на пелети като марка и кw-ти за отопляване на къща на 3 етажа по 91 кв и боилер около 150 л и препорака за цяла система мерси
препорачахами този модел https://www.tangra.bg/products_BG_59_210_1.html знателиго можели дасе разчита на него или само главоболия
speka_rs - майстор
нед май 31, 2020 9:30 pmvasko83 написа:
къщата е 3 етажа по 90 кв сложихме дограма Трокал със троен стъклопакет и външна изолация 10 см също боилер мислим да сложим 200 л а за топлина незнам данети е студено вкъщи около 22 23 °
Аз бих препоръчал 30 кВт Грейко, и като разберете че са ви много лесно горелката става 20 кВт.
За цялостата система ще трябват и някакви чертежи (схема на бял лист също върши работа) на разпределението на стаите, че кристалното ми кълбо нищо не ми казва.

Тема "Избор на Пелетен Котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: