• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Leonid - помощник
Здравейте

След дълги години в чужбина се прибрах и сложих вкъщи комбиниран котел Ferroli SFL 05.Искам да Ви помоля за мнения,съвети и всичко което се сетите за котела и най вече да ми дадете съвет за Горелката,която също е Ferroli Sun PN7 [attachment=0]download.jpg[/attachment . Огрявам етаж от къща 110 кв със 4 радиатора 2000х600,2 малки и един бойлер 120 литра. Пуснах я преди около седмица,но забеляах че навън е 20 градуса,а за 24 часа отидоха 2 чувала,което според мен е странно. Благодаря предварително. :supz: :supz:

Прикачен файл

download.jpg
download.jpg (4.23 KиБ) Видяна 2051 пъти
brassSob - специалист
чет юни 11, 2020 3:19 pmLeonid написа:
Здравейте

След дълги години в чужбина се прибрах и сложих вкъщи комбиниран котел Ferroli SFL 05.Искам да Ви помоля за мнения,съвети и всичко което се сетите за котела и най вече да ми дадете съвет за Горелката,която също е Ferroli Sun PN7 [attachment=0]download.jpg[/attachment . Огрявам етаж от къща 110 кв със 4 радиатора 2000х600,2 малки и един бойлер 120 литра. Пуснах я преди около седмица,но забеляах че навън е 20 градуса,а за 24 часа отидоха 2 чувала,което според мен е странно. Благодаря предварително. :supz: :supz:
Здравей, на радиаторите имаш ли термоглави? Другото с което ще постигнеш по-нисък разход е стаен термостат.
Leonid - помощник
Имам да Honeywell мисля че бяха,настроени ca на 3 та степен.
До скоро къщите бяха студени, а навън 20-30 градуса. Преди седмица контролера ми пращаше 32-34 градуса вода по радиаторите.
Сега е късно за настройки, но на есен пак ще стане нещо такова- в началото повечко, докато навакса, после нормално.
Тая горелка не беше ли и повечко киловати? Един стаен, както рече спеца.
brassSob - специалист
чет юни 11, 2020 4:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
До скоро къщите бяха студени, а навън 20-30 градуса. Преди седмица контролера ми пращаше 32-34 градуса вода по радиаторите.
Сега е късно за настройки, но на есен пак ще стане нещо такова- в началото повечко, докато навакса, после нормално.
Тая горелка не беше ли и повечко киловати? Един стаен, както рече спеца.
Пет степени е. Минимума май беше 13 кв. Пак добре, че е сложил 36 кв котел, че 20 кв е дълбок една идея над дължината на горивната камера на горелката.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 11, 2020 3:19 pmLeonid написа:
сложих вкъщи комбиниран котел Ferroli SFL 05.Искам да Ви помоля за мнения,съвети и всичко което се сетите за котела и най вече да ми дадете съвет за Горелката,която също е Ferroli Sun PN7
Печели "Златна малинка" във всички възможни категории.
brassSob - специалист
чет юни 11, 2020 5:15 pmLazarGanev написа:
чет юни 11, 2020 3:19 pmLeonid написа:
сложих вкъщи комбиниран котел Ferroli SFL 05.Искам да Ви помоля за мнения,съвети и всичко което се сетите за котела и най вече да ми дадете съвет за Горелката,която също е Ferroli Sun PN7
Печели "Златна малинка" във всички възможни категории.
Е има и положителни неща. Шнека е добър.
Leonid - помощник
Какви са лошите черти на котела горелката? Златна малинка ми звучи саркастично :)
чет юни 11, 2020 5:52 pmLeonid написа:
Какви са лошите черти на котела горелката? Златна малинка ми звучи саркастично :)
Ми за каминка 10-12 киловата си.
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 11, 2020 5:52 pmLeonid написа:
Какви са лошите черти на котела горелката? Златна малинка ми звучи саркастично :)
1. По принцип чугунен пелетен котел е недоразумение (ниско ефективен), а чугуненият котел на Фероли е най-голямото недоразумение (най-неефективен от всички чугуняци). Ако някой познава друг - да сподели.
2. Пелетната горелка е възможно най-капризната от всички горелки - ако някой е с друго мнение - да сподели.
3. Контролерът е най-калпав измежду тези, които познавам, като детска играчка. Ако някой е на друго мнение - да сподели
4. Минималната мощност на избрания котел с горелка започва оттам, където би трябвало да свърши. Както каза Трифон - на това жилище му е необходим котел с мощност 3-10кВт, а е инсталиран такъв с мощност 11-35кВт, т.е. 3 пъти повече
Та не разбирам Leonid от какво се изненадваш и какво си очаквал? :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Комбиниран Котел Ferroli SFL 05" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: