• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Цецо - специалист
Всеки може да си направи котел.Нужни са материали и добър заварчик.

Прикачен файл

ScreenShot004 (800 x 600).jpg
ScreenShot004 (800 x 600).jpg (127.3 KиБ) Видяна 6951 пъти

Прикачен файл

ScreenShot005 (800 x 600).jpg
ScreenShot005 (800 x 600).jpg (89.78 KиБ) Видяна 6951 пъти

Прикачен файл

ScreenShot009 (800 x 600).jpg
ScreenShot009 (800 x 600).jpg (70.64 KиБ) Видяна 6951 пъти
Bechev - специалист
Благодаря за темата!!! =D> =D> =D> Точно на време.
Харалампи - специалист
Виждал съм подобни котли. Ако обаче някой иска да получи по-сериозна схема ... Верно че е за технологични пещи, но икономичното използване на горивото си има определени изисквания. Най-елементарното нещо, пламакът не трябва да бие в тръбите. Това разбира се е когато се използват горелки, но си мисля че и при използване на твърдо гориво важи същият принцип. Освен това, много е важен въпроса с топлоагента койсто се използва. Не може да използвате вода от чешмата. За да ви издържи системата трябва да използвате омекотена вода. Най-добре дестилирана ...

Разполагам с материали подготвени за курс за пещари, ако някой се интересува мога да му ги изпратя, много са големи обаче за публикуване. Мога да споделя отделни части които представляват интерес.
Цецо - специалист
Това което съм описал не е извадено от учебник.С такъв котел направен от мен отоплявам жилището си безпроблемно вече 10 години.Подобни модели в литературата се срещат под името "зидано котле".
Харалампи - специалист
Не искам да се конфронтираме. Не казвам че няма да работи, просто имам информация която може да помогне да се направи по-професионално.

Все пак говорим за инженерни решения които работят в голям завод. Това не са просто теоретични постановки. Имаме 37 технологични пещи, 2 инсенераторни, ТЕЦ със капацитет 130 MW ... За нас икономичното използване на горивото е идея фикс. Катоимаш в предвид че средномесечно плащаме 16 млн лв за пророден газ.
burningice - специалист
невероятно! а аз едва намерих заварчик да оправи бъкиите на Viadrusa
Харалампи - специалист
Кой или кои са Viadrusa?

П.С. А ако имате малко умения с електрожена, с новите импулсни електрожени може сами да направите чудеса. И цената им не е висока. Взех един на заем ... обаче малко да се осеферя ще си купя.
Duke_BG - специалист
абе градски къв ТЕЦ в Бургас ???
burningice - специалист
Viadrus U26 така се казва котела- чешки. Явно фирмата е прохождаща в бранша, защото макар и изработен добре самия котел, на присъединителните тръби им бяха забравили да им нарежат резба за свързване с водната инсталация.
  • 1
  • 2

Тема "Изработване на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: