Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
нед сеп 13, 2020 3:37 pmдраго79 написа:
на 35 секунди изчакване 10 секунди пълнене горелката заспа. но имам друг проблем шнека който е на бункера не пуска черупки. върви 5 мин добре и после почва да върви на празно. по скоро проблема е в бункера,не падат черупки до шнека
Това със спъването у бункера съм го чувал и др. колеги - не щях да споря с колегата дето ги гори... :shock: :?
нед сеп 13, 2020 3:37 pmдраго79 написа:
...шнека който е на бункера не пуска черупки. върви 5 мин добре и после почва да върви на празно. по скоро проблема е в бункера,не падат черупки до шнека
Аха, чувал съм за "зависване" на горивото в бункера. Чел съм и за разни вибратори и др сложнотии, но според мене, по добре да се преработи бункера- да се направи с по стръмни стени, хем и по голям.
pechkata - специалист
По скоро не влизат в отвора на шнека... :?
ktch_1964 - специалист
До сега не се е случвало да зависнат бадемовите черупки при мен, виж като правех опити с талаш той зависваше.
Искам да уточня, че моята горелка е всегоривна.
pechkata - специалист
Ай сега Трифонари дали ще познае от какво гориво е това сивото което се е налепило на водната риза...
И дали има правилно изгаряне на горелката...

Прикачен файл

ST830046.JPG
ST830046.JPG (101.83 KиБ) Видяна 2117 пъти
пет окт 02, 2020 7:03 pmpechkata написа:
Ай сега Трифонари дали ще познае от какво гориво е това сивото което се е налепило на водната риза...
И дали има правилно изгаряне на горелката...
Бял бор, с много малко кори, перфектно ти гори.
pechkata - специалист
Костилки от вишна и череша - трепач гориво...
Не е само от костилките е това горене а и от горелката - онова Прити зор правеше такива ефекти...
Горелката на Грейко е №1 ... :supz:
пет окт 02, 2020 7:48 pmpechkata написа:
Костилки от вишна и череша - трепач гориво...
Не е само от костилките е това горене а и от горелката - онова Прити зор правеше такива ефекти...
Горелката на Грейко е №1 ... :supz:
Ееех, кристалното кълбо на Анди е 1ви номер, мойто костилки да яде.
Чак №1 не е, но е добра. Зависи какво очакваш от нея.
Ако имаше на сгода костилки и насам, бих опитал.
pechkata - специалист
Че коя е №1 - че нея виждам на пазара...? :?
Е 200 лв. за тон суха не са много - по вашия край има май някъде...
Исперих далече ли ти е...?
Ще видя къде има по наблизо...
ktch_1964 - специалист
Здравейте, хората вече се запасиха с гориво за зимата, а аз сега започвам. Днес складирах първия тон черупки от бадеми.
Единственния недостатък е големия обем, който се равнява на 5 палета цимент, но дасме живи и здрави ще взема още 2 т.

Тема "Костилки и черупки за огрев с пелетни горелки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: