Най - вълнуващия въпрос зимно време.
harley davidson - специалист
ср окт 14, 2020 8:38 amGeorgi_Prodanov написа:
Харлей, тези черупки от орехи, някъде из варненско ли ги продават? Ще може ли да ми дадеш телефон на мен?
Не..!! Не е от Варна..Едно село на десетина км. от Търговище.. Като събере два - три тона се обажда и ми ги кара на адрес,но тази година нещо я е поокъсал...
filmatoplo - майстор
:wink: То тая година всичко поокъса :lol: .
gogo4039883 - помощник
:prayer: :supz:
пет окт 02, 2020 7:48 pmpechkata написа:
Костилки от вишна и череша - трепач гориво...
Не е само от костилките е това горене а и от горелката - онова Прити зор правеше такива ефекти...
Горелката на Грейко е №1 ... :supz:
Жако - специалист
пет юни 12, 2020 11:26 pmEvgeniy написа:
Познавам хора, които твърдят, че костилките от сливи са по добри от всички пелети, които са пробвали. Недостатък е, че ги купуват сурови, сушат ги и пробират.
Недостатака е че ги продават не исушени има продавачи като хладилниците имат сушилни но неим се занимава а и стават по скъпи.
На не изсушените фирата им е голяма и като ги вземеш
1тон мокри за 150лв.и останат 750/800 кг.
И те стават още с 3-4ст.повече и отделно ядовете при сушенето, което ако несе исушат хубаво няма и да горят добре.
ТА ЗАКЛЮЧЕНИЕТО Е ДА СИ ТИ КУПИШ СУШЕНИ ПАКЕТИРАНИ които често минават цена 250лв.за тон.
Но пак са по добри да не кажаот най добрите пилети защото имах случай в годините назат когато бях на дърва и въглища ползвах една година черешови които са по слаби от сливовите и се наложи следващата година да дам пари за нови скори Тогава бях със Дакон Дор 24Kw.
Откровено казано чигунените скари ставаха ярко червени и деформираха от големите градоси
Домбаските въглища ряпа да ядът изобщо немогат да зачервят и да повредят скарите.
Преди това бях карал седем години със Домбас нямаше такава сила.
Та наистина СЛИВОВИТЕ СА
много добри може да се смешят и с пилети.
Всичко е плюс калорийте са големи но едно е недостатъка че събираш мишките на квартала.
Трябва да се вземат мерки предварително. :-D
Жако - специалист
нед авг 16, 2020 9:36 ampechkata написа:
нед юни 14, 2020 8:20 amЖако написа:
Здравейте колеги.
Вчера купих за проба костилки от кайсии, 35кг.
С още толкова пилети слънчослед, 50/50 и пробвах.
Със същите настройки на слънчогледовите, и какво си мислиш че стана.
Наложи се само малко още гориво да дам на 3 степен.
А интервали и въздух всичко същото си устана, пламакът на огъня се вдигна доста, котела започна да шуми доста като кога съм горил домбаски въглища преди да купя горелка, и свали времето за стигане зададенити градоси на котела, и системата.
От20 до 65мн.
Като помпата съм я нагласил да върти от 40°
От 80мн. - на 50 мн.Голяма сила са тези костилки.
Надявам се тази голяма разлика от 30мн. ще ми икономисва и гориво.
Костилките са чистички няма пепел или други някакви боклуци само цената на търговеца малко неми харесва, високичка.
Сега ми иска, че нее сезон от 350 на 250лв. на тон.
Зимата ги продава на 350.
Другото добро е че видимо правят по малко пепел след изгарянето, сръвнение когато се кара чисто само слънчогледови.
Ти на 14 юни си палил котел ли...?
Палих вечерта 23.00часа.но макар и топло време разликата е огромна от 80падат на 50мин. До достигане системата на 65С°
Жако - специалист
вт авг 18, 2020 9:24 pmandro440 написа:
пон авг 17, 2020 1:29 amspeka_rs написа:
Нямам 3 сезона на орехова черупка, но мойте 5 пари по темата. Изгорих 300-400 кг черупки, като преди това ги начупих доста добре (минах ги през преса за грозде). Със горелка РБ 20 се наложи да вдигна дозите със 30 %, спрямо слънчогледови пелети, за да докарам същата ламбда без да бутам вентилатора . Наистина това което оставаше в пепелника беше по малко спрямо слънчогледа, но и калоричноста беше по малка.

п.с. Завъдих и мишки, който накъсаха доста слънчогледови чували и се наложи да си купувам и отрова за мишки, която разхвърлях по камарата със чували.
Aз съм изгорил не 300 кила -А 30 тона ,от черупката на ореха ,по добро няма ! е ...има любимци ,но съм им хванал цаката ....
Пиши ми на лично как си им хванал цаката.
Жако - специалист
Здравейте колеги преди време аз отворих тази тема за костилки и черупки.
Днес имам информация за други мощни костилки освен, сливовите, кайсиевите, и прасковите.
Костилките са от МАСЛИНИ.
РАЗВИВАТ ПРИ ГОРЕНЕТО СИ ГОЛЕМИ КАЛОРИЙ КОИТО АКО ГИ КЛАСИРАМЕ С НЯКОЙ ОТ ПОВЕЧЕТО ДЪРВЕСНИ ПИЛЕТИ НЕМОГАД ДА ГИ ДОСТИГНАТ.
Работят с много икономични дози и на повече въздух.
Ако някой е заинтерисован ИМАТ И ПРЕЛИЧНА ЦЕНА нека ми пише на лично не искам да правя реклама през форума .
Но все пак нали за това е темата да споделим опит че ако може и някой друг да ползва.
:) :wink: :-D
Жако - специалист
пет юни 18, 2021 11:53 pmЖако написа:
Здравейте колеги преди време аз отворих тази тема за костилки и черупки.
Днес имам информация за други мощни костилки освен, сливовите, кайсиевите, и прасковите.
Костилките са от МАСЛИНИ.
РАЗВИВАТ ПРИ ГОРЕНЕТО СИ ГОЛЕМИ КАЛОРИЙ КОИТО АКО ГИ КЛАСИРАМЕ С НЯКОЙ ОТ ПОВЕЧЕТО ДЪРВЕСНИ ПИЛЕТИ НЕМОГАД ДА ГИ ДОСТИГНАТ.
Работят с много икономични дози и на повече въздух.
Ако някой е заинтерисован ИМАТ И ПРЕЛИЧНА ЦЕНА нека ми пише на лично не искам да правя реклама през форума .
Но все пак нали за това е темата да споделим опит че ако може и някой друг да ползва.
:) :wink: :-D
Искам само нежно и внимателно
да добавя към всичко което писах макар и със закъснение.
Че трябва да се внимава с костилките да неса Солени.
От солени маслини.
Отговорети си сами защо :?: :? :D
Здравейте,можете ли да ми дадете информация или контакти от къде мога да си купя костилки или черупки за отопление .

Тема "Костилки и черупки за огрев с пелетни горелки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: