Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
Нямам 3 сезона на орехова черупка, но мойте 5 пари по темата. Изгорих 300-400 кг черупки, като преди това ги начупих доста добре (минах ги през преса за грозде). Със горелка РБ 20 се наложи да вдигна дозите със 30 %, спрямо слънчогледови пелети, за да докарам същата ламбда без да бутам вентилатора . Наистина това което оставаше в пепелника беше по малко спрямо слънчогледа, но и калоричноста беше по малка.

п.с. Завъдих и мишки, който накъсаха доста слънчогледови чували и се наложи да си купувам и отрова за мишки, която разхвърлях по камарата със чували.
Като са спомини тлъстун или мазнюша под купката или в дупката, аромата е прекрасен няколко месеца. С мишките няма чак такива ароматни проблеми, но...
https://photos.app.goo.gl/jEcZ6EtTmst4QNu99
andro440 - майстор
пон авг 17, 2020 1:29 amspeka_rs написа:
Нямам 3 сезона на орехова черупка, но мойте 5 пари по темата. Изгорих 300-400 кг черупки, като преди това ги начупих доста добре (минах ги през преса за грозде). Със горелка РБ 20 се наложи да вдигна дозите със 30 %, спрямо слънчогледови пелети, за да докарам същата ламбда без да бутам вентилатора . Наистина това което оставаше в пепелника беше по малко спрямо слънчогледа, но и калоричноста беше по малка.

п.с. Завъдих и мишки, който накъсаха доста слънчогледови чували и се наложи да си купувам и отрова за мишки, която разхвърлях по камарата със чували.
Aз съм изгорил не 300 кила -А 30 тона ,от черупката на ореха ,по добро няма ! е ...има любимци ,но съм им хванал цаката ....
andro440 - майстор
нед авг 16, 2020 8:32 pmLazarGanev написа:
:? Говорим май на различни езици - тук става дума за костилки от череши
Става дума за пари и калории ,най на далавера е централно парно
шоп - майстор
нед авг 23, 2020 10:40 pmandro440 написа:


Става дума за пари и калории ,най на далавера е централно парно
Особено ако имаш крадливи съседи. За тях е далаверата:-)
нед авг 16, 2020 7:06 pmktch_1964 написа:
Здравей Печка , шапка ти свалям за това, че си се сдобил с евтино гориво. Един съвет от мен, не слагай царевица, ще си
развалиш горенето. Преди време и аз правих опити да я горя в всеядната горелка,но правише шлака. От всички костилки
и черупки които съм горял съм най доволен от костилките от праскови , от няколко години ползвам черупки от бадеми които
намирам на смешна цена, е има малко хамалогия, но миналата зима ми струваше 150лв. за отопление на 4 стаи и200л. бойлер.
Здравейте!!! Тази година за 1 път ще горя черупки от бадеми. Може ли малко подробности, Горелката е грейко рб 30
съб сеп 12, 2020 11:23 pmдраго79 написа:
Здравейте!!! Тази година за 1 път ще горя черупки от бадеми. Може ли малко подробности, Горелката е грейко рб 30
Само насока. Понеже обемното тегло на черупките е по малко, то обяснимо е, че ще се наложи да увеличиш подаването доста. Да речем 20-30% повече.
Както каза Филма- ще разказваш, ако останеш за по дълго.
нед сеп 13, 2020 2:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб сеп 12, 2020 11:23 pmдраго79 написа:
Здравейте!!! Тази година за 1 път ще горя черупки от бадеми. Може ли малко подробности, Горелката е грейко рб 30
Само насока. Понеже обемното тегло на черупките е по малко, то обяснимо е, че ще се наложи да увеличиш подаването доста. Да речем 20-30% повече.
Както каза Филма- ще разказваш, ако останеш за по дълго.
на 35 секунди изчакване 10 секунди пълнене горелката заспа. но имам друг проблем шнека който е на бункера не пуска черупки. върви 5 мин добре и после почва да върви на празно. по скоро проблема е в бункера,не падат черупки до шнека

Тема "Костилки и черупки за огрев с пелетни горелки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: