• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
speka_rs - майстор
пет юли 10, 2020 1:42 pmsveto написа:
10кВт камина Грейко.

Насочил съм се към котел, понеже ще го сложа в отделно помещение, което няма нужда да отоплявам. Камината може ли да се изолира по някакъв начин да не излъчва в самото помещение?
Като има желание всичко може да се направи.
sveto - специалист
пет юли 10, 2020 2:14 pmspeka_rs написа:
пет юли 10, 2020 1:42 pmsveto написа:
10кВт камина Грейко.

Насочил съм се към котел, понеже ще го сложа в отделно помещение, което няма нужда да отоплявам. Камината може ли да се изолира по някакъв начин да не излъчва в самото помещение?
Като има желание всичко може да се направи.
Да, съгласен съм, но въпросът е как. С вата да се облече отвсякъде?
пет юли 10, 2020 3:37 pmsveto написа:
... въпросът е как. С вата да се облече отвсякъде?
Пристрастен съм към Грейко, затова твърдо се противопоставям на обличане с вата на Бижуто!
Хахааа, тва някакъв майтап ли е? Има си камини тип котлета, котлета тип камини, компактни котлета...Пазар шарен, избор голям.
Не съм си помислял такова кощунство за дървената печица, че прави малко по топло, отколкото ми се ще. Как да ѝ скрия красивото ферарено червено?!
......вата!!! А гипскартон отгоре?
speka_rs - майстор
пет юли 10, 2020 3:37 pmsveto написа:

С вата да се облече отвсякъде?
Основното е вратата отпред, другото може да се прежали. Филма беше обеснявал някъде за такава идея.
filmatoplo - майстор
Още го давам като идея ,даже някой го е направил .Да ,с вата под интериорните ламарини ,и на предния капак отвътре ,сетне ватата покрита с красива ламарина да не се вижда,както и някакъв изолиран капак отгоре .И 100 пъти го предлагам завода да ги изготвя компактните котлета ,идеи много :wink:

Прикачен файл

alfa-plam-pec-na-pelet-commo-compact-32-01.jpg
alfa-plam-pec-na-pelet-commo-compact-32-01.jpg (30.34 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

lidya2-800x800.jpg
lidya2-800x800.jpg (43.71 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

products_418_1143216490products_418_688227910MCZ-COMPACT-PIC-copy.jpg
products_418_1143216490products_418_688227910MCZ-COMPACT-PIC-copy.jpg (82.66 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

pic_1060604113045.png
pic_1060604113045.png (46.09 KиБ) Видяна 1869 пъти

Прикачен файл

products_612_612650156MCZ-SELECTA.jpg
products_612_612650156MCZ-SELECTA.jpg (95.11 KиБ) Видяна 1869 пъти
sveto - специалист
пет юли 10, 2020 6:10 pmfilmatoplo написа:
Още го давам като идея ,даже някой го е направил .Да ,с вата под интериорните ламарини ,и на предния капак отвътре ,сетне ватата покрита с красива ламарина да не се вижда,както и някакъв изолиран капак отгоре .И 100 пъти го предлагам завода да ги изготвя компактните котлета ,идеи много :wink:
Не знам доколко е добра идея да купя камина за 2600лв и да започна да я тунинговам и дали ще важи гаранцията при подобни интервенции. Но не го отхвърлям като вариант, понеже не намирам представител на Марели в моя град, а и от всичко изчетено досега Грейко са ми фаворит като марка. Утре ще посетя магазина на Грейко и ще проуча как са нещата там.
Последна промяна от sveto на вт юли 14, 2020 11:21 am, променено общо 1 път.
speka_rs - майстор
пон юли 13, 2020 1:49 pmsveto написа:
пет юли 10, 2020 6:10 pmfilmatoplo написа:
Още го давам като идея ,даже някой го е направил .Да ,с вата под интериорните ламарини ,и на предния капак отвътре ,сетне ватата покрита с красива ламарина да не се вижда,както и някакъв изолиран капак отгоре .И 100 пъти го предлагам завода да ги изготвя компактните котлета ,идеи много :wink:
Не знам доколко е добра идея да купя камина за 2600лв и да започна да я тунинговам и дали ще важи гаранцията при подобни интервенции. Но не го отхвърлям като вариант, понеже не намирам представител на Марели в моя град, а и от всичко изчетено досега Грейко са ми фаворит като марка. Утре ще посетя Магазина на Грейко и ще проуча как са нещата там.
Ами аз не виждам защо да не важи гаранцията. В крайна сметка този от който съм го чувал е представител на Грейко може да си поговориш и със него.
sveto - специалист
пон юли 13, 2020 10:11 pmspeka_rs написа:
пон юли 13, 2020 1:49 pmsveto написа:
пет юли 10, 2020 6:10 pmfilmatoplo написа:
Още го давам като идея ,даже някой го е направил .Да ,с вата под интериорните ламарини ,и на предния капак отвътре ,сетне ватата покрита с красива ламарина да не се вижда,както и някакъв изолиран капак отгоре .И 100 пъти го предлагам завода да ги изготвя компактните котлета ,идеи много :wink:
Не знам доколко е добра идея да купя камина за 2600лв и да започна да я тунинговам и дали ще важи гаранцията при подобни интервенции. Но не го отхвърлям като вариант, понеже не намирам представител на Марели в моя град, а и от всичко изчетено досега Грейко са ми фаворит като марка. Утре ще посетя Магазина на Грейко и ще проуча как са нещата там.
Ами аз не виждам защо да не важи гаранцията. В крайна сметка този от който съм го чувал е представител на Грейко може да си поговориш и със него.
Говорих с представител, прав си няма да има проблем с гаранцията. А Някой знае ли колко е минималната мощност на Бижуто, че никъде не намирам инфо?
filmatoplo - майстор
Околу 4 клв ,под тази индикация гледам да не слиза да не загуби пламък ,ако някой има други наблюдения да споделя. :wink: Как беше 3,5 секунди подава пелети през пауза 50 секунди ,моята камина може да подава 2 секунди през пауза 120 секунди :wink:
sveto - специалист
пет юли 17, 2020 3:55 pmfilmatoplo написа:
Околу 4 клв ,под тази индикация гледам да не слиза да не загуби пламък ,ако някой има други наблюдения да споделя. :wink: Как беше 3,5 секунди подава пелети през пауза 50 секунди ,моята камина може да подава 2 секунди през пауза 120 секунди :wink:
А знаете ли колко е минималната мощност на горелка Bisolid 18 KW? (Представителя ми каза, че е минимално 3 KW, а в спецификацията пише 7.5 KW). :?
Последна промяна от sveto на вт авг 04, 2020 12:21 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "избор на пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: