• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср юли 01, 2020 9:57 ammitkor написа:
....не разбрах много какъв е недостатъка на бойлер с паралелни серпентини. ...???
Голям.
mitkor - помощник
Благодаря за " изчерпателния отговор " на г-н Трифонов !!!
Заглавие: избор на пелетен котел
ср юли 01, 2020 12:07 pmmitkor написа:
Благодаря за " изчерпателния отговор " на г-н Трифонов !!!
Няма какво да се цупиш. След като твърдиш, че си разбрал предимствата на другият тип, ко "щуреца" му дириш на тоя, дето не са препоръчва? Ако наистина си разбрал предимството на едната страна, няма да има нужда да обръщаш листът,респективно- да питаш. Въпреки това, трябваше да ти светне, достатъчно време имаше.
Не можеш ли да си представиш работата на чифт волове, а малко по натам да допуснеш, че единият е по тарикат. Кой има полза от такъв екип?
Аман от цупондряци!
Извинявам са на сички дето не са виждали "чифт волове" или поне коне! Магарета и аз не съм виждал.

Давам Жокер
След като не знаеш какъв е минусът, замисли се какво е предимството!
Това е другият подход. Накрая ще стигнеш до обстоятелствата.
Те тия обикновено не са много разнообразни, та си остава сал единият Минус.
fbr - майстор
Соларната серпентина работи в нискотемпературния диапазон в по-голямата част от годината. Ако средата около нея е с по-висока температура от температурата на флуида в соларната част, пренос на топлинна няма да има. Ако средата е с температурата на постъпващата от водопроводната мрежа вода, то и малката температурна разлика ще доведе до пренос на енергия. И ако тази енергия е недостатъчна за директно ползване, то тогава тя се доподгрява в горната част на бойлера от серпентина в горния температурен диапазон, и при консумация около соларната серпентина се намества вода с канализационна температура и извлича максимума от слънчевата радиация. Не приемай бойлера с хомогенна температура в целия му обем. По студената винаги е долу, а слоевете нагоре са с нарастваща температура.
ср юли 01, 2020 12:07 pmmitkor написа:
Благодаря за " изчерпателния отговор " на г-н Трифонов !!!
То хубу може да копи пействаме теоретическата страна на нещата, но от това никаква полза за "бедният" потребител.
Ето къде сме нагласили един неподходящ бойлер, с паралелни серпентини, се таки да вземе нещо от слънцето.
viewtopic.php?f=10&t=61904&start=50&hil ... 0%B5%D1%80
Просто неподходящ избор на бойлер, спрямо източниците.
За да стане ясно обаче, трябва да се чете. Дали ще ми се пише отново, след като съм го правил няколко пъти само по подобна тема?!

ФБР, във ВиК има две изпълнителски позиции- т.н. водопроводчици и каналджии.
Канални води нямат работа в бойлер.
ср юли 01, 2020 1:25 pmfbr написа:
... около соларната серпентина се намества вода с канализационна температура ...
Всичко друго е вярно, но едва ли му върши работа.
fbr - майстор
Абе ти нали обеща да се махаш.
ср юли 01, 2020 7:59 pmfbr написа:
Абе ти нали обеща да се махаш.
"Аналитичният" ти акъл те подвежда. Възприемаш първосигнално и грешиш отново. То и ФБРто им като твойто прякор.
Radoslaw - специалист
За да стане ясно обаче, трябва да се чете. Дали ще ми се пише отново, след като съм го правил няколко пъти само по подобна тема?!

ФБР, във ВиК има две изпълнителски позиции- т.н. водопроводчици и каналджии.
Канални води нямат работа в бойлер.

Явно ,не четеш,където трябва.Има ,такива системи,които използвяат температурата на каналната вода и я ,връщат в бойлера.
Но ти явно четеш,както дявола евангелието,така ,както ти изнася.
И Г-н Трифонов,вземи,малко да се спреш.и слез на земята.Там горе от висотата на Олимпа.Това,че ги режеш,като краставица,хора,които са влезнали във форума,да получат съвет,без да са си направили труда ,да почетат ,малко,донякъде го приемам.но това ,че се заяждаш с хора,които са от векове тук.И от които ,за разлика от теб ,мога да науча нещо,някак си не го приемам.И не напразно получаваш ,някакъв картон от Модераторите.Май ,май си си го заслужил.
И между другото е почти ,като приятелски съвет.Нищо лично.
чет юли 02, 2020 12:03 amRadoslaw написа:
За да стане ясно обаче, трябва да се чете. Дали ще ми се пише отново, след като съм го правил няколко пъти само по подобна тема?!

ФБР, във ВиК има две изпълнителски позиции- т.н. водопроводчици и каналджии.
Канални води нямат работа в бойлер.

Явно ,не четеш,където трябва.Има ,такива системи,които използвяат температурата на каналната вода и я ,връщат в бойлера.
Но ти явно четеш,както дявола евангелието,така ,както ти изнася.
И Г-н Трифонов,вземи,малко да се спреш.и слез на земята.Там горе от висотата на Олимпа.Това,че ги режеш,като краставица,хора,които са влезнали във форума,да получат съвет,без да са си направили труда ,да почетат ,малко,донякъде го приемам.но това ,че се заяждаш с хора,които са от векове тук.И от които ,за разлика от теб ,мога да науча нещо,някак си не го приемам.И не напразно получаваш ,някакъв картон от Модераторите.Май ,май си си го заслужил.
И между другото е почти ,като приятелски съвет.Нищо лично.
Питането е за бойлер с паралелни серпентини, не за рекуперация с канални води.
Подкрепих мнението си, че минусът е голям, а на теб Благодаря!
Нали не мислиш, че току що се образова за пустата рекуперация?!
Моите думи седят в твое мнение. Искал си да цитираш?
fbr - майстор
Аз говоря за канална температура, той канална вода. Фатмашка му работа.
Offf
- Eдин фатмак влиза в някаква тоалетна. Сяда на седалката и чува глас:
- Здрасти!
- Здрасти! - отговорил неуверено.
- Как си?
- Добре съм...
- Какво правиш?!?
- Ами... опитвам се да се изакам... - отговорил малко смутено.
- Айде, ще те оставям, че един тъпанар от съседната тоалетна ми
отговаря постоянно, после ще ти звънна...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "избор на пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: