• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mitkor - помощник
Колкото повече чета,по-вече се обърквам....
Колегата ,ако може да даде някви координати и да се срещнем.
P.S. А по въпроса с мястото на монтажа на горелката ще споделите ли вашият опит ?
И дали е по-добре тя да бъде RB...star или само RB
.....Благодаря ви предварително !!!!
пон юни 29, 2020 7:16 pmmitkor написа:
Колкото повече чета,по-вече се обърквам....
Колегата ,ако може да даде някви координати и да се срещнем.
P.S. А по въпроса с мястото на монтажа на горелката ще споделите ли вашият опит ?
И дали е по-добре тя да бъде RB...star или само RB
.....Благодаря ви предварително !!!!
Спокойно де, така е в началото!
Вероятно той ще се свърже с теб. Не бързай, нещата ще се наредят на място.
Моята горелка вече 5 години е на вратата, други неща зависват, само тя не е.
Със стар контролер съм, настройвал съм и новият, но съвет не мога да дам за това. Филма ще ти обясни, ти ще решиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Айде още един съвет от мен - и 20-ка, и 30-ка ще ти вършат работа. Ако вземеш 30-ка ще прави повече нагар(кокс) в горивната камера, понеже ще работи повече на ниска мощност и поддържане, затова горелката я сложи на вратата, за да можеш лесно да стържеш тоя кокс веднъж седмично. Ако избереш 20-ка, няма да ти прави такъв нагар, почти няма нужда от стъргане на горивната камера, затова сложи горелката отстрани - така можеш да хвърляш пепелта и при работеща горелка. :wink:
mitkor - помощник
Благодаря ви и за тези съвети "колеги" (неловко ми е да ви наричам така) !!!
И все още не мога да си представя как 20 kw ще могат да топлят 2 етажа(близо 600 куб.м.) + двата бойлера по 150 л. Няма ли да работи постоянно на максимална мощност ?
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 29, 2020 10:13 pmmitkor написа:
Няма ли да работи постоянно на максимална мощност ?
То по-хубаво от това няма, но няма да е така
Максимална мощност- 20 киловата на час- 4кг пелети на час, 17280 кг пелети за 180 дни отоплителен сезон.
Плати ги и пак кажи, че е малко!
Тая сметка май вече я правихме.
Има тема за разход на пелети. Попрегледай, я белким те ориентира ооооще малко!
morfei1 - специалист
Аз тия 18т ще ги разделя на 3 и ще получа 6т или 1,4кг/ч., и спокойно мога да кажа, че това ще ти горе-долу максималният среден разход при едно 24/7 отопление, дори може и по-малко, но там вече зависи от други неща
mitkor - помощник
Здравейте !
Искам отново да помоля колегата "filmatoplo" ,ако може да се свърже с мен по някакъв начин...
Ако трябва да посоча тел.номер ?
mitkor - помощник
И......поредния въпрос от мен(ако вече не досаждам).......като искам да благодаря на всички,които досега си направиха труда да ми отговарят !!!
Сега да питам към бойлер с какви серпентини да се насоча. Четох вашите разсъждения във форума ,най-вече препоръчвате да е с горна и долна серпентини,с нагревател между тях. Но не разбрах много какъв е недостатъка на бойлер с паралелни серпентини. Там винаги ли ще се затопля по-голямо кол-во вода(и при затопляне от колектор и от котел )???
speka_rs - майстор
Ами препоръчват се горна и долна за да може соларните панели да вършат нещо зимата. Така и или инъче котела работи поне 2 пъти на ден и няма грижи със затоплянето на по малко количество вода, 2 пъти на ден.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "избор на пелетен котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: