• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vlax - майстор
Важно е,че жената и децата са доволни. :)
пет юни 26, 2020 9:26 amТрифон П.Трифонов написа:
Бе вий на море няма ли ходите?
Ще ходим,ама жената не ме пуска. :-D
:partyman:
пет юни 26, 2020 10:43 amvlax написа:
Ще ходим,ама жената не ме пуска. :-D
:partyman:
Морето е за младите бре. С дърти телеса сезон не са спасява, затуй мойта не дава да мръдна и на метър от караваната.
Упражнението на Мавритчо ще го играя другото лято, в градината на новата къща. Отоплението ще е от два соларни колектора, които първо ще загряват 300л бойлер, след което басейна.
s_s1 - специалист
Направо паднах от смях като видях клипа.
Преди две седмици се къпах в басейн 12/25 метра, който го пълнеха от 5 дни и вече беше почти напълнен. Горния слой на водата беше топъл а към дъното - леден. Следващия уйкенд вече водата беше 22-23С и напълно приятна за къпане.

А тази "камина" е с лошо КПД и освен това голяма част от мощността се излъчва директно около нея.
mavryt4o - майстор
пет юни 26, 2020 4:45 pms_s1 написа:
Направо паднах от смях като видях клипа.
Преди две седмици се къпах в басейн 12/25 метра, който го пълнеха от 5 дни и вече беше почти напълнен. Горния слой на водата беше топъл а към дъното - леден. Следващия уйкенд вече водата беше 22-23С и напълно приятна за къпане.

А тази "камина" е с лошо КПД и освен това голяма част от мощността се излъчва директно около нея.
Лошо хубаво все ми е тая. На следващия ден след инсталацията водата е 30 градуса.
пет юни 26, 2020 5:33 pmmavryt4o написа:
Лошо хубаво все ми е тая. На следващия ден след инсталацията водата е 30 градуса.
Виж сега, най важното е, че сам си го направи и малчугана и щастлив.
На тая ниско ефективна печка ако и нахлупиш едно красиво дървено бараченце, може зимата да си отимаш и сауна.
Нали сега ти е готино?!
mavryt4o - майстор
пет юни 26, 2020 5:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юни 26, 2020 5:33 pmmavryt4o написа:
Виж сега, най важното е, че сам си го направи и малчугана и щастлив.
На тая ниско ефективна печка ако и нахлупиш едно красиво дървено бараченце, може зимата да си отимаш и сауна.
Нали сега ти е готино?!
:) Правих ремонт. Камината я бях извадил и ми щукна идеята. На есен пак ще си я инсталирам. За мен е ефективна аз се занимавам с дърводелство и за двуетажна къща в която врати не се затварят под хилядарка ми е отоплението за зимата. И не на последно място ми харесва като си седна на люлеещия стол с бутилка мавруд да гледам живия пламък.
Ахааа, любимото ми вино.
А ти значи си Маврудчо.
Жив и здрав!
  • 1
  • 2

Тема "Подгряване на басейн с камина. Ще има ли ефект!?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: