Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
Колеги дайте някакъв модел за турболатори. Има ли да се произвеждат, кой ги прави, има ли ефективност :? :? :?
съб юни 20, 2020 2:56 amЖако написа:
Колеги дайте някакъв модел за турболатори. Има ли да се произвеждат, кой ги прави, има ли ефективност :? :? :?
В интерес на истината, очаквах да пуснеш нова тема. Осъзнавам, че и аз имам вина. Търси! На който му се търси заедно с него, приятно ви занимание!
Жако, горе има едно прозорче, което е за търсене. Като напишеш в него "турболатори" за Бош, Дакон.... първо ще излезе твоята тема. Подминавай я, че е безпредметна и карай надолу!
Чудно ми е защо захапа веднага за турбулаторите, а не разпита по подробно за температурите, комините, течове- глечове.
Жако - специалист
съб юни 20, 2020 7:26 amТрифон П.Трифонов написа:
съб юни 20, 2020 2:56 amЖако написа:
Колеги дайте някакъв модел за турболатори. Има ли да се произвеждат, кой ги прави, има ли ефективност :? :? :?
В интерес на истината, очаквах да пуснеш нова тема. Осъзнавам, че и аз имам вина. Търси! На който му се търси заедно с него, приятно ви занимание!
Жако, горе има едно прозорче, което е за търсене. Като напишеш в него "турболатори" за Бош, Дакон.... първо ще излезе твоята тема. Подминавай я, че е безпредметна и карай надолу!
Чудно ми е защо захапа веднага за турбулаторите, а не разпита по подробно за температурите, комините, течове- глечове.
Трифоне нете лаская но пак ще кажа благодаря много че обръщаш внимание.
Ще споделя на лично, защото няма смисъл да ми четът убесненията.
От 1997 година съм с желязна тръба 150мм.дебелина на стените на тръбата 5мм.
Беше кумин 7м. Висок, гола тръба със голяма капела да не влиза дъжд като вали вакома е униикален зимата котела работи като парлачка.
Постоянно клапата на котела и на 50% затворена.
На седмата година се оригнах от течове от кондензат в комина доло под отвора за чистене на пепела от кумина почти на земята пробих тръбата в основата до цемента зата тече и да отива в мръсния канал които е на близо.
Мислих мислих не става никък черния конденз ми разяде цемента а на освата година комина от едната стръна е станал на весник от рождите и падна на керемидите от силен вятър.
Есента на2004 след падането взех решение със същия вид траби но сега овити със минерална вата и отгоре поцинкована теникия.
Беше перфектно без никакви течове глечове.
Но и той не изкара пак много сега изгни вътре там където свършваше зидарията на комина защото надоло остана старата тръба от предните осем години.
И сега по миналата година на ново от доло довърха всичко изолирах съборих комина до плочата и от доло до върха нова тръба вътре между зидарията и трабата сложих изолация и т.нататък.
Сега съм доволен и спокоен че ще има живот по дълго комина щом няма какво да го яде ни от вън ни отвътре а и няма кондензат никакъв.
Сега горелката прави малко по слаби изходни градоси и се страхувам да не помне пак но щом ме овериваш че са нормали, спирам да мадрува.
Това е за 24години трети комин.
А
Последна промяна от Virtex на вт юни 30, 2020 3:24 pm, променено общо 1 път.
Причина: Оправено цитиране
съб юни 20, 2020 10:07 amЖако написа:
.....................................................................................
Това е за 24години трети комин.
А
Ми.....?????!!!!!
Не мога да сметна колко парички ти е излязло до тук, но за мен, похабените нерви и хвърленият труд биха ми стрували повече от иноксов, двойностенен, с кондензно казанче долу, френско горе и евентуално иноксова клапа за регулиране тягата на комина.
Те тук вече е уместно да мислиш и търсиш информация за турболатори. Но пак казвам- умерено сваляне Т на газовете. Колкото излязат, без да ти прокапе в котлето, защото би последвало съдбата на първите два комина. Чел съм колеги да пишат за температури на водата от ок 50гр., без да се образува конденз. В такъв случа препоръчвам да се намали делтата на котела, за да не се връща толкова хладна вода от радиаторите. Помпата 1 степен нагоре.
Димитър Димов - специалист
Поразрови се из темите.Някъде бях качил снимки на тунинга на котела на Трифонов,има и скица какво,как и къде се поставя.
И още нещо интересно за четене.
Жако, за пореден път вадя от библиотеката. Интересно е да се чете с образователна цел.

viewtopic.php?f=10&t=41054&start=40

"Който учи ще сполучи".
Който се сърди...
Това не е конкретно към никого.

Жако, с този пост свършва и ползотворната ми дейност в този форум.
Това е благодарение усилията на един некадърен модератор.
Няма такова модериране, г-н Virtex.

https://bekyarov.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE ... %BE%D1%80/

https://webcafe.bg/onya-deto-ne-go-triy ... -hora.html
fbr - майстор
вт юни 30, 2020 10:24 amТрифон П.Трифонов написа:

Жако, с този пост свършва и ползотворната ми дейност в този форум.
https://www.youtube.com/watch?v=VwYxR-gUqMU
вт юни 30, 2020 1:26 pmfbr написа:
вт юни 30, 2020 10:24 amТрифон П.Трифонов написа:

Жако, с този пост свършва и ползотворната ми дейност в този форум.
https://www.youtube.com/watch?v=VwYxR-gUqMU
Благодаря!
...аз ши си порива малко...а ти, за да си позволиш да коладиш (апострофираш или както го възприемат някои- се заяждаш) трябва да имаш основа.
Инак си във въздуха, никой. Доказваш го почти всеки път. Е,и аз помагам.
Последно увисна в съседната тема за разходите на ток на ТП. Чисто заяждане, по повод споделена и ползотворна информация.

Тема "Турболатори за Бош солид 2000 24kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: