• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
90кв. с режим, може и да ти стигнат два тона
Иван Колев - напреднал
пет юли 03, 2020 10:52 pmmorfei1 написа:
90кв. с режим, може и да ти стигнат два тона
Остава да реша Екоспар минима, Тим систем ритиум 11+3, Алфа плам комо 13+2, или Бърнит 13 знам ли и аз. Изчетох бая теми, едни казват едно, други друго, бях харесал Комото 15, но излиза, че ще е мощно за моята инсталация. Май ще ми пасне Екоспар минима, тя пък ми е грозна. Излизат разни Да винчита, Белла и. т. н в реклами, пълен хаос за момента. Поне уточних с Ваша помощ мощноста която е необходима. Те така де.... :?
speka_rs - майстор
Един глас за Грейко 10 кВт.
filmatoplo - майстор
:wink: 3 дни промоция остава :wink: .
ant-man - напреднал
пет юли 03, 2020 9:07 pmИван Колев написа:
пет юли 03, 2020 8:27 pmfilmatoplo написа:
Купи си 2 тона ,ако ти останат -кеф. :wink:
Ако с 2 тона минавам зимата банкет ще вдигна
Да не забравиш да ни поканиш на банкета! :-D :-D Почти съм сигурен, че ще ти останат малко даже- зависи от зимата! Ако имаш възможност да увличиш бюджета, имаш още опции като марки. Имаше и една програма REECL (не знам дали е активна още). Позаинтересувай се! Инвестицията ще се отплати в дългосрочен план.
Иван Колев - напреднал
съб юли 04, 2020 6:27 pmant-man написа:
пет юли 03, 2020 9:07 pmИван Колев написа:
пет юли 03, 2020 8:27 pmfilmatoplo написа:
Купи си 2 тона ,ако ти останат -кеф. :wink:
Ако с 2 тона минавам зимата банкет ще вдигна
Да не забравиш да ни поканиш на банкета! :-D :-D Почти съм сигурен, че ще ти останат малко даже- зависи от зимата! Ако имаш възможност да увличиш бюджета, имаш още опции като марки. Имаше и една програма REECL (не знам дали е активна още). Позаинтересувай се! Инвестицията ще се отплати в дългосрочен план.
За жалост бюджет в повече няма на този етап, тя и топлоизолацията дръпна 7к. тъй че ще е нещо бюджетно. В тези мощности които ми пасват на системата най ми допада на външен вид Тим систем ритиум 11+3, щото екоспара минима ми е много грозна. Малкото бижу8+2 се опасявам да не дойде малко, щото пък у дома си пушим и постоянно проветряваме дали ще може да наваксва. От бърнит се отказвам за сега и май фаворит си остава ритиума на тим систем. За тези камини обаче не намирам много инфо. Май не са много разспространени или греша....
ant-man - напреднал
[/quote]
За тези камини обаче не намирам много инфо. Май не са много разспространени или греша....
[/quote]

Така е, не са от най-популярните. Има колеги във форума с такива. За тези пари е Грейко 10-ката. Мисля, “грейката” че ще я превъзхожда от към сервиз, което е важно. Виж си дистрибутура за района. Поразпитай! И няма да ти е малка след тази изолация. Аз също гледах Ритиум-а, но в последствие взех друга. Иначе, Тим Системс- средна работа на тази цена. Ще ти свърши работа със сигурност!
Въздухът няма голям топлинен капацитет. За 5 минути проветрение не се губи много.
Би било интересно да се коментира нещо различно, стига да се намери откровен смелчага.
filmatoplo - майстор
Сравнявай и вместимостта на бункера -45 кг при Грейко не е за подценяване . :)
ant-man - напреднал
нед юли 05, 2020 11:03 amfilmatoplo написа:
Сравнявай и вместимостта на бункера -45 кг при Грейко не е за подценяване . :)
Така е. Но погледнато от друга страна може да е минус- ако ще я монтираш в по-малко помещение. Заради големия бункер изгежда обемна!
Но вкус другар няма!
Както каза Трифонов, би било добре да се коментират и други марки, че в един момент си мислиш че форумът е за Грейко, Алфа и Бърнит.
Ритиума също покрива изискванията на колегата, пуснал темата. Нека изкажат мнение и ползващи камини Тим Систем!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Дилема за пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: