Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, отново. Клапана който е в средата е проблемният(чисто нов за 4,80), който прави локви в банята. Този пожълтелия в дясно,който е без палец, мисля че е оригиналния на бойлера или поне го заварих на бойлера когато се нанесох на това място. А левия е пак чисто нов напълно работещ за 6,90 и тези дни ще го монтирам, като ми се освободи малко време.

ИзображениеИзображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз не виждам второ клапанче, но както и да е.
Скрито е.
https://bolts-master.com/img/3392111/pr ... tazh-2.jpg
https://bolts-master.com/3392111-safety ... stallation
Колкото и да съм разпарчадосал, се са с два клапана, но почти всички, дето са минали през бойлера ми, пропускаха повишеното налягане обратно, в подаващата, вместо да прокапят, докато изравни, което е правилно според мен.
Такива джаджи, с три клапана, мисля че няма.
Вместо да трия, осъзнал грешката си, веднага се корЕгирам.
Понеже съм подготвил за смяна един нов, докат го погледна и виждам, че има трето клапанче. Точно то пропуска обратно към водопровода, а предпазният вероятно е настроен на по голямо налягане.

https://photos.app.goo.gl/X4zsJX5T1YqhYXrQ6

Докато го изследвах мануално, прецених, че съмненията ми се потвърдиха.
Пружинката под палчето е осезаемо по яка.
Даже на схемата, показана от братята, се вижда малката пружинка (вътре в пружината на обратния клапан), ма кой да гледа?!!
И трите, показани по горе, са такива, но нещата опират до качество.
Последен глупав въпрос, във статията са описали за използването на паста за уплътнение на резбите на връзките на бойлера. Аз използвах калчища, това дали може да направи проблем в бъдеще?
Andri01 - майстор
Да,зависи от къде са расли ръцете на "майстора"! :)
чет юли 30, 2020 10:22 pmAndri01 написа:
Да,зависи от къде са расли ръцете на "майстора"! :)
Днес си особено чувствителен на тема Майсторлък, което явно ти е попречило да обърнеш внимание, че става въпрос за след време.
чет юли 30, 2020 7:40 pmqceka88 написа:
...използвах калчища, това дали може да направи проблем в бъдеще?
Един бегъл анализ, показва че проблеми в момента няма, без оглед от къде растат ръцете на майстора.
Още помня първите си кълчища, както вероятно и този майстор ще помни, в предвид вложеният сарказъм. Ръцете ми са се справили в "навиването на кълчища", както и твоите, предполагам.
Емотикони не ползвам, ма Наздраве!
Andri01 - майстор
"......използвах ..."-минало,свършено време?! "...както и твоите,предполагам..." :? :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
Не ми се е случвало до сега, да видя връзка направена с кълчища да текне след време.
Напротив, виждал съм такава, дето първоначално е мокра, а след 1-2 дни време изсъхва.
Всъщност, Андри е прав. Проблемите идват, след време, ако се наложи развиване. Затягал съм като кака Здравка Якимова.
"Използвах", аха, както рече- минало свършено, ама пита за евентуални проблеми в бъдещето. С течове- Не, особено щом не споменава да тече сега.
чет юли 30, 2020 7:40 pmqceka88 написа:
...Аз използвах калчища, това дали може да направи проблем в бъдеще?
От как почнах парното, плитката ми си седи за нова. Ползвам конец. Вече не стягам като за световно, ако се наложи маже да върнеш малко, по прегледно и снобарски изглежда връзката...

Тема "Проблем с бойлер след профилактика" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: