• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gek - специалист
Здравейте!
Имам следния въпрос: имам газ и ползвам само газов котел за отопление. Сега като е лято трябва ли да завъртя крана преди котела или няма нужда? Благодаря!
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, няма нужда. А за БГВ не се ли ползва?
torbalan - Дървен философ
Аз бих го спрял, ако се ползва само за отопление. На принципа на Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече" :)

Иначе ако инсталацията е наред - няма нужда да спираш кранчето.


Но и аз съм учуден, че няма БГВ и готвене на газ.
Кви работи ви идват на акъла...!!! Че и нова тема!!!
Даже не бях са замислил. Щом няма нафактурирано, значи тръболяка е гЪзоплътен, което ше рече, че инсталатора си е свършил перфектно работата.
Тенкю!
shotik - майстор
В Инструкцията какво пише ?
На пералните машини, ако сте чели , крана се отваря преди работа и се затваря след работа!
За газовите котли не трябва ли да е същото, защото от газ може да стане голяма беля, но от водата ще има само наводнения?
Ох лелейййй!!!
Shutdown
На излизане дърпам шалтера, че standbyя дърпа кинти.
shotik - майстор
чет юли 23, 2020 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ох лелейййй!!!
Shutdown
На излизане дърпам шалтера, че standbyя дърпа кинти.
Не знам какво дърпаш, но в Инструкция за газова печка, която имам , пише ,че отваряне на клапана става преди работа с печката и се затваря след това.
А който как иска , така да го прави!
чет юли 23, 2020 9:42 pmshotik написа:
чет юли 23, 2020 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ох лелейййй!!!
Shutdown
На излизане дърпам шалтера, че standbyя дърпа кинти.
Не знам какво дърпаш, но в Инструкция за газова печка, която имам , пише ,че отваряне на клапана става преди работа с печката и се затваря след това.
А който как иска , така да го прави!
Последно- газова печка, пералня
чет юли 23, 2020 9:07 pmshotik написа:
В Инструкцията какво пише ?
На пералните машини, ако сте чели , крана се отваря преди работа и се затваря след работа!
За газовите котли не трябва ли да е същото, защото от газ може да стане голяма беля, но от водата ще има само наводнения?
или за котела др..... говориш?

В инструкцията на котела ко пише бе? За котел е питането.
shotik - майстор
чет юли 23, 2020 10:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет юли 23, 2020 9:42 pmshotik написа:
чет юли 23, 2020 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ох лелейййй!!!
Shutdown
На излизане дърпам шалтера, че standbyя дърпа кинти.
Не знам какво дърпаш, но в Инструкция за газова печка, която имам , пише ,че отваряне на клапана става преди работа с печката и се затваря след това.
А който как иска , така да го прави!
Последно- газова печка, пералня
чет юли 23, 2020 9:07 pmshotik написа:
В Инструкцията какво пише ?
На пералните машини, ако сте чели , крана се отваря преди работа и се затваря след работа!
За газовите котли не трябва ли да е същото, защото от газ може да стане голяма беля, но от водата ще има само наводнения?
или за котела др..... говориш?


В инструкцията на котела ко пише бе? За котел е питането.

Нали това питам , дали е като при другите уреди и какво пише в инструкцията на котела .
LazarGanev - "Велик майстор"
В инструктажите препоръчваме да не се изключва котела от ток и газ, за да могат да действат двете защити - от клеясване (включва помпа и всички подвижни части за кратко веднъж на 24 часа) и от замръзване ((включва първо помпа, а след това и горелка при опасност от замръзване). Принципно защитата от замръзване през лятото не се очаква да се включи и кранът може да се затвори, ако е сигурно, че на есен пак някой ще го включи.
  • 1
  • 2

Тема "Спира ли се крана на газта през лятото?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: