Най - вълнуващия въпрос зимно време.
uzunov_i - специалист
Здравейте! Къщата ми е 80 кв. с външна и вътрешна изолация и на тавана изолация и с троен стъклопакет. И ще се отоплявам с пелетен котел, но засега искам само да сложа панелни радиатори и бойлер с две серпентини 120 литров. А на по-късен етап пелетен котел. Въпросът ми е на коя марка да взема радиаторите, също така и какви термоглави? Бойлерът на Елдом или Sunsystem да бъде? Ще бъда благодарен ако ми помогнете със съвети.
Относно пелетния котел не знам дали има малък за моята квадратура, ще се радвам да чуя кои са сполучливите модели.
чет авг 06, 2020 5:04 pmuzunov_i написа:
Здравейте!...
Гледам, няколко дни вече, никой не се осмели, та да са напрая на юнак.
Радиатори ползвам Корадо. Верно, по скъпи са от турските, но аз така си прецених. Имат и бюджетна серия.
Бойлер ти препоръчвам 200л. Щом говориш за котел, то има къде да сложиш и стоящ бойлер. Двете серпентини да са една над друга, нагревателят между тях. Дали Теси, Сънсистем или Елдом....Гледаш цената, опциите, евентуално система за температурно разслоение или поне да е с по малък диаметър бойлера, дебелина на изолацията. Елдомските не съм ги гледал, ползвам голям бойлер Сънсистем. С Теси сякаш са на едно ниво. Елдом са по добри при малките висящи бойлери. Така мисля аз.
uzunov_i - специалист
Благодаря много за коментара! Висящ ще е, тъй като в избата има място само за котела и за бункера, също така тръбите за бойлера не са пуснати до избата.
andy_forresite - майстор
Аз съм с турски панелни тип 22 марка старпан. Тежки са и нямам никакви забележки.
Глави и термовентили вземи от един производител. Аз ползвам хъниуел.
За компактен котел виж последните мнения в темата за Торч от септември т.г. Единият беше биодом, а другият ... не обърнах внимание. Ще ти трябва нещо до 12-15 киловата, като да може да слиза устойчиво на под 1 кг на час (под 5 kw). И двата са за дървесни пелети.
При тази площ и изолация не трябва да е мощен. Ти с 3 до 6 киловата ще си на топло.
morfei1 - специалист
Тая квадратура с тея изолации и дограми, квото и да тури се ще идва многооо голямо.

То в неговия случай максималната мощност е без абсолютно никакво значение, трябва да гледа минималната, ма не съм сигурен дали има пелетарник къде може да работи добре под 5kw. На него това ще му е пика сигурно. Буфера е решение, но оскъпява инсталацията и заема място.
Глави колкото по умни толкова по-добре. Вентили си търси с присъединителен размер 30x1.5mm, че ако ти дойдат други акъли след време да не си ослужняваш живота като мен.

Тема "Какви панелни радиатори бойлер ще ми препоръчате?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: