• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Шах и мат, с пешката.
Идеален телефон така и не направиха. Все нещо липсва, все нещо куца.
pepi3196 - специалист
[quote="Трифон П.Трифонов" post_id=1035576 time=1596812860
Толкос ли няма дилеми за четене, та трябва да са пренаписва историята?
[/quote]

Уважавам мневието Ви, изчел съм 90 процента от темите във форума, но от коментари като Вашия информацията е доста размита. Това е причината да пусна нова тема с идеята някой да отговори кратко и ясно. Благодаря на озовалите се! Ще пиша след покупката и при първи впечатления.
Не се засягай- имаше няколко реда по твоя казус, писани неотдавна.
Познавам инсталатор, който взе Екзотик. Със сигурност не е сгрешил, но има и още една причина, за избора, която не е предмет на темата. Топли и по малко жилище.
Според мен Експерта, с единственият минус- по малък пепелник и RB STAR. Последното е само разлика в контролера. Цената не я броя за минус, понеже си заслужава всяката стотинка в повече. Пак според мен, Експерта е котелът, който може да работи и на по висока от обявената мощност, което е предимство при ударно затопляне.
filmatoplo - майстор
Според мен Екзотика не трябваше да се появява ,трябваше Експерта да се модифицира с по удобен капак отгоре и пепелник долу :wink: .И изобщо винаги съм казвал -какви котли чакам от Грейко -като от снимката .
А относно казуса -човека да сравни и прецени кой от котлите и горелките ще му е по удобен за експлоатация ,спрямо гориво ,спрямо къде ще е позиционирана горелката,чистене,надграждане с пружини ,вай-фай и тем подобни,и такъв коплект да си поръча. :wink:

Прикачен файл

products_611_393013098MCZ-COMPACT-45.jpg
products_611_393013098MCZ-COMPACT-45.jpg (104.47 KиБ) Видяна 1379 пъти
Последна промяна от filmatoplo на съб авг 08, 2020 5:05 pm, променено общо 1 път.
pepi3196 - специалист
Не се засягам, просто имах нужда от Вашата помощ, а в теми по 1000 стр. е много трудно да си систематизираш информацията. Спрях се на Експерта с RB star горелка. Още веднъж благодаря за насоките.
pechkata - специалист
Честно казано аз бих заложил на котел Бош...
За горелката Грейко Стар - няма спор номер едно са...
Я питай Трифонари защо не си е турил у тях Грейко котел ама си турил Бош...
Когато си турих котел и аз бях на същата дилема...
Говорих с човек който заварява котли във Грейко и отговора му беше по добре си купи Бош нищо че не са пригодени за пелети ще го пригодиш...

Прикачен файл:
2-2-768x768.jpg
2-2-768x768.jpg (35.34 KиБ) Видяна 1304 пъти

Прикачен файл

Стоманен-котел-Bosch-Solid-2000B_разрез-768x768.jpg
Стоманен-котел-Bosch-Solid-2000B_разрез-768x768.jpg (48.31 KиБ) Видяна 1304 пъти
Последна промяна от pechkata на нед авг 09, 2020 7:34 pm, променено общо 2 пъти.
filmatoplo - майстор
Бош само в заварено положение ,ако си го имаш или са ти го подарили -чисто нов не си заслужава покупката .
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 09, 2020 7:10 pmpechkata написа:
Честно казано аз бих заложил на котел Бош...
За горелката Грейко Стар - няма спор номер едно са...
Я питай Трифонари защо не си е турил у тях Грейко котел ама си турил Бош...
Когато си турих котел и аз бях на същата дилема...
Говорих с човек който заварява котли във Грейко и отговора му беше по добре си купи Бош нищо че не са пригодени за пелети ще го пригодиш...
:-D Това са пълни глупости! pepi3196, не слушай такива съвети. Оня, дето е заварявал котли в Грейко, вероятно отдавна не е там, щом сам не си вярва и точно за да не са зависими от такива като него Грейко направиха Екзотик, който се заварява от робот. Аз преди 6 години като трябваше спешно да сменям котела, въпреки че имах 2 Боша в склада (които после не можах да продам 2 години :cool: ), чаках една седмица да минат новогодишните празници, за да си поръчам Грейко, щото нямах на склад. Н.Ганев също смени Боша с Екзотик. Защо ли? Защото си купи газанализатор, а той показва 5-6% по-добро КПД на Грейкото от Боша :cool:
pechkata - специалист
нед авг 09, 2020 7:18 pmfilmatoplo написа:
Бош само в заварено положение ,ако си го имаш или са ти го подарили -чисто нов не си заслужава покупката .
Защо аз смятам че е по добър от всичко предлагано на пазара...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Дилема при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: