• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
нед авг 09, 2020 7:36 pmpechkata написа:
нед авг 09, 2020 7:18 pmfilmatoplo написа:
Бош само в заварено положение ,ако си го имаш или са ти го подарили -чисто нов не си заслужава покупката .
Защо аз смятам че е по добър от всичко предлагано на пазара...
Може и да е било предлагано. Защо спря да се предлага?
pechkata - специалист
Оня, дето е заварявал котли в Грейко, вероятно отдавна не е там, щом сам не си вярва и точно за да не са зависими от такива като него Грейко направиха Екзотик, който се заварява от робот.
Значи е вярно това което каза човека щом сега заварява робот...
LazarGanev - "Велик майстор"
Робот може да заварява само Екзотика, защото конструкцията му е съобразена за такова заваряване. За Експерта се разчита на човешкия фактор, но всеки произведен котел си има щемпел на заварчика, който го е заварявал и всеки заварчик си има досие и като се съберат критично количество издънки, нали се сещаш :wink: ?
Печ, спорът е безсмислен.
Намесването на име, в него, не е добър атестат. Същият не си купи вчера Екзотика, не помня колко отдавна има газанализатор, а Екзотика не е купен заради 6те%. Никой не харчи 2000, които ще му се спестят приживе. Причината е друга, но.....заеби тоя спор!
Самият аз си купих Боша, понеже Грейко нямаха още котел. Не знам как биха се развили нещата, при наличието му, но аз съм винаги "брутално откровен", колко и да не се харесва, а пък се изисква.
Бош се прави повече от 50 години, друзя- факт.
След още 46 ше си говорим, че да сравним Грейко с него. Айдееееее и освен ако не е купен от Бош последният. Това би бил добър атестат.

Лазаре, то туй GT-R ми сглобяват бре. А дано!
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 09, 2020 8:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Намесването на име, в него, не е добър атестат. Същият не си купи вчера Екзотика, не помня колко отдавна има газанализатор, а Екзотика не е купен заради 6те%. Никой не харчи 2000, които ще му се спестят приживе. Причината е друга, но.....заеби тоя спор!
В темата назад има снимки, които той сам е качил и в това няма нищо лошо. Аз също съм сменил моя котел заради газанализатора - при моя показваше 63%. при Грейко - 93%! Е как няма да го сменя? И пак заради газанализатора не сложих Боша. Вярно, че като няма риба и ракът е риба, вярно е, че като нямаше Експерт, най-подходящ беше Боша, но да не забравяме, че това е котел за въглища и точно затова го спряха. Силно се съмнявам, че пелетните котли ще са актуални след 46 години :wink:
нед авг 09, 2020 8:39 pmLazarGanev написа:
нед авг 09, 2020 8:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Намесването на име, в него, не е добър атестат. Същият не си купи вчера Екзотика, не помня колко отдавна има газанализатор, а Екзотика не е купен заради 6те%. Никой не харчи 2000, които ще му се спестят приживе. Причината е друга, но.....заеби тоя спор!
В темата назад има снимки, които той сам е качил и в това няма нищо лошо. Аз също съм сменил моя котел заради газанализатора - при моя показваше 63%. при Грейко - 93%! Е как няма да го сменя? И пак заради газанализатора не сложих Боша. Вярно, че като няма риба и ракът е риба, вярно е, че като нямаше Експерт, най-подходящ беше Боша, но да не забравяме, че това е котел за въглища и точно затова го спряха. Силно се съмнявам, че пелетните котли ще са актуални след 46 години :wink:
Лазаре, не намесвай руският си туч! Това не е никакво доказателство в подкрепа на каквото и да е. Е, Боша е мааалко по ефективен- дават му леко над 70%, но защо ли Т на газовете не съответства при мен на заводската?! То и това не е съществено, както и че няма как да знаеш какво ще е след 46 години. Тогава да приемем доказалите се и да вървим напред!
Нали ми направи газовата инсталация?! Супер е, доволен съм, работи как часы, но се оказа че няма да я ползвам. Както и супер соларната. Ше я обява като "Баня за гости", инак са налага да изчакам 46 години, че да са изплати инвестицията, хаха.
Причината да си купи Екзотика е съвсем друга. Ти я знаеш, Филма я знае, както и аз. За другите е несъществена.
Сега разбирам що Ганев почти спря да пише.
Се съм препоръчвал Грейко, верно че е по ефективен, ама чак па такава агресия- айде "моля ви са"!
LazarGanev - "Велик майстор"
Триф, когато някой дава грешни съвети, чувствам, че трябва да бъде поправен, за благото на всички, които четат след него. Ако съм казал нещо грешно - моля да бъда поправен. Ако съм обидил някого - моля да бъда извинен. Агресия от моя страна - [-X . Честно казано не знам друга причина, поради която брата да си е сменил котела, освен по-висока ефективност и по-лесно чистене, но може и да съм пропуснал нещо.
нед авг 09, 2020 9:25 pmLazarGanev написа:
...не знам друга причина, поради която брата да си е сменил котела, освен по-висока ефективност и по-лесно чистене, но може и да съм пропуснал нещо.
Икономическата обосновка сочи друго, както и неговите снимки. Тука може да бъркам са камината, ама причината е същата.
За 6% по добра ефективност, на база изгореното- дано знаеш какво и колко топли, та да сметнеш, няма как да оправдае 2та иляди харч. За вас са по малко.
Не съм аз човека, дето ше съди и прощава.
Дадохте много, ма и аз зех максимално. Благодаря ви за безплатните уроци и със здраве!
LazarGanev - "Велик майстор"
Не са 2 иляди, щот Боша е върнал половината, пък кефа при чистене - още четвъртинка. Другата четвъртинка да речем е за ангажимента към клиентите - нали трябва да се наблюдава и познава това, което се предлага? Това последното още повече важи и за камината в офиса - освен, че топли, тя изпълнява ролята и на работеща мостра и всеки може на живо да наблюдава и да си отговаря на въпроси, които го вълнуват, а собственикът и - да се обучава (лично, както и нов персонал), да експериментира, да дава обратна връзка към производителя и т.н. :cool:
filmatoplo - майстор
Брат Ганя е велик ,не съм го чел скоро. :wink: в офиса има 2 действащи камини -Грейко и Виктория . :supz:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Дилема при избор на пелетен котел и горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: