Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Серго, не са занимавай с глупости! Ей ти ЮПС, със съпоставима цена на показания от тебе, двойно по мощен и с истинска синусоида.
https://vikiwat.com/invertor-1500w-sinu ... 00-12.html
Не е сигурно дали ще пали камина на пелети, понеже при старт студената запалка черпи ок 3 пъти по голям ток, за кратко, до достигане на работна температура. Дори по онлайн магазините пишат разни глупости, че за 400 вата начална консумация 550 вата ЮПС бил напълно достатъчен. И за това има лек, ако държиш да може да пали. 700 ватов ЮПС прикляка в началото с 300 ватова запалка.
Всичко може да се направи и не само Филма знае как, но това е глупаво- даваш толкова пари, а да ползваш само 10% от възможностите. Защо ми е да върти помпата, след като няма източник на топлина, а и няма опасност от прегряване? Спира си тока, а камината просто гасне, точка.
И нещо друго- ЮПС на пелетна камина е по скоро устройство , което да я защитава от токови удари, ако въобще го прави. Не съм спец по електроника, та някой да обясни, ако иска. Ако смяташ да те топли на акумулатор- на грешен път си. Купуваш си инверторен генератор поне 1000 вата. Повярвай, "излишъка" след стартиране ще ти идва малко! Има какво друго да захраниш, освен топлото.
Не разбирам защо си готов да дадеш 200 пари, като все едно просто ги хвърляш на вятъра.
sergi - специалист
трифоне, благодаря ти!

в момента съм с печка с водна риза....., та реших да взема нещо за нея втора ръка.

пък впоследствие си помислих , дали няма да стане за в бъдеще и за пелетно устройство.

това е.

а иначе споменатия юпс мога да го взема за 150 лв......250 са повече и затова не гледам новите.

та за момента ще го ползвам само за 2 помпи/100 вата общо/

но явно няма да стане и за едното и за другото!

пак благодаря на всички
filmatoplo - майстор
Ако това което казах те устройва ,а именно ,че -150 вата поморийски упиес ще ти захрани 2 помпи с обща мощност 100 вата ,и второто ,че юпиеса може да се свърже да захранва само помпата на камината ,и когато тока спре -само помпата ще работи дори платката на камината да не е захранена :wink:
sergi - специалист
нед авг 09, 2020 2:38 pmfilmatoplo написа:
Ако това което казах те устройва ,а именно ,че -150 вата поморийски упиес ще ти захрани 2 помпи с обща мощност 100 вата ,и второто ,че юпиеса може да се свърже да захранва само помпата на камината ,и когато тока спре -само помпата ще работи дори платката на камината да не е захранена :wink:

пак ти благодаря!

устройва ме
filmatoplo - майстор
За 100% сигурност питай в Интиел ,да не са променили нещо .Последно свързвах такъв юпс на една слънчева инсталация за захранва помпата през диференциалния термостат .Гледах сега в упътването ,не дават тази схема ,но я имаше преди как се свързва и не всеки ще знае сега .Отваря се капака на юпиеса и там се свързва .
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 09, 2020 2:38 pmfilmatoplo написа:
Ако това което казах те устройва ,а именно ,че -150 вата поморийски упиес ще ти захрани 2 помпи с обща мощност 100 вата ,и второто ,че юпиеса може да се свърже да захранва само помпата на камината ,и когато тока спре -само помпата ще работи дори платката на камината да не е захранена :wink:
Това с каква цел?
sergi - специалист
нед авг 09, 2020 7:00 pmLazarGanev написа:
нед авг 09, 2020 2:38 pmfilmatoplo написа:
Ако това което казах те устройва ,а именно ,че -150 вата поморийски упиес ще ти захрани 2 помпи с обща мощност 100 вата ,и второто ,че юпиеса може да се свърже да захранва само помпата на камината ,и когато тока спре -само помпата ще работи дори платката на камината да не е захранена :wink:
Това с каква цел?
филма просто казва, че това дето си го мисля ще се получи - да взема евтин втора ръка юпс за печката с водна риза.
а в бъдеще ако взема пелетна камина, има възможност да го ползвам за кратко и там....макар да разбрах че при пелетните не е проблем като няма ток - просто спира камината.
filmatoplo - майстор
Само с цел помпите да работят щом така иска човека .Пак казвам ,аз няма да се занимавам ,да се пита в Интиел как става свързването .
LazarGanev - "Велик майстор"
Полза никаква, но спокойно можеш да загубиш гаранцията на камината :wink:

Тема "въпрос за юпс интиел 250 вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: