Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sergi - специалист
здравейте

замислих се дали този юпс - https://eltones.com/intiel-ups-250w

може да задвижва електронни помпи за пелетни камини?


благодаря предварително
filmatoplo - майстор
Върши работа ,Но -скапва акумулатора дори чисто нов за 1 година . :wink: Явно ги презарежда .
Последна промяна от filmatoplo на съб авг 08, 2020 12:57 pm, променено общо 1 път.
sergi - специалист
благодаря ти Филма....

и без това ще се ползва само докато загасне огьня
filmatoplo - майстор
Синосоидата му кара помпата да бръмчи леко ,споко няма да изгори .60 вата помпа работи с юпиеса около 10 часа с по голам акумулатор .
sokolov.91 - майстор
Освен до тук изброените минуси на този ЮПС има още един и то доста сериозен. Ако мрежовото напрежение не отпадне напълно, а да кажем стане 120 волта - ЮПСа не обръща на акумулатор, а помпата не се върти и ако си на котел на твърдо гориво става мазало. Имам пряко наблюдение над точно такъв ЮПС и точно на такава ситуация бях свидетел... Без последващото мазало, само защото имаше кой да дръпне щепсела на ЮПСа, та да обърне на акумулатор.
Не, че не може да се избегне такава ситуация. Слага се допълнително реле за пренапрежение/ниско напрежение на контакта, на който е ЮПСа, ама и то е 50тина лева. При цена близо 300лв. за ЮПСа малко не си струва да се купува точно такъв.
sergi - специалист
ок

така или иначе ще го взема евтино и ще го ползвам само докато приключи горенето- половин час...
filmatoplo - майстор
Юпиеси -Кемот -не са ли по добри .
съб авг 08, 2020 4:59 pmfilmatoplo написа:
Юпиеси -Кемот -не са ли по добри .
И на Техногама са добри. Въпрос на патриотизъм и други предпочитания.
Някои гледат по ниска цена, по шаренко, дисплейче с цифрички, други по семпло и доказано да речем.
Имам ги двата и гарантирам, че логиката на работа, заложена от инженерите е добра.
sokolov.91 - майстор
съб авг 08, 2020 4:54 pmsergi написа:
ок

така или иначе ще го взема евтино и ще го ползвам само докато приключи горенето- половин час...
Чудя се... Поста ми по-горе дали е невидим?
Какво ще стане с водната риза на камината ако помпата през това време не върти?
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък друго се чудя :? . Само аз ли видях в първия пост, че става дума за пелетна камина?
1. Как така ЮПС-ът ще захранва помпата на пелетната камина, след като помпата е включена към платката на камината?
2. Как така пелетната камина ще работи половин час без захранване, а ще е захранена само помпата?
3. Този ЮПС не заслужава и един лев, ако ще се купува за пелетна камина
Последна промяна от LazarGanev на съб авг 08, 2020 8:39 pm, променено общо 1 път.

Тема "въпрос за юпс интиел 250 вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: