Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pi6ligara - специалист
Здравейте, търсих си първо ъглови автоматични обезвъздушители с клапан за панелни радиатори, за да мога лесно да ги заменя при проблем, но не намерих, а и всички уж хубави автоматични са доста солени, по 20-30лв за брой. Та за това се насочих към ръчни, искам да сменя сегашните ми ръчни, които са от тези дето се развиват с отверка и ме дразнят много. Моля препоръчайте ми някакви качествени ръчни, с които лесно да се работи и да са на по нормални цени, че ми трябват 11 бройки?Може и автоматични по същите критерии де! :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ти трябват нови обезвъздушители, а ключ за старите:

Прикачен файл

Обезвъзвъздушаване.jpg
Обезвъзвъздушаване.jpg (5.18 KиБ) Видяна 1142 пъти

Прикачен файл

Ключ за обезвъздушител.jpg
Ключ за обезвъздушител.jpg (4.42 KиБ) Видяна 1142 пъти
pi6ligara - специалист
Ключове имам на всеки радиатор, просто зо всеки имам мебели и като обезвъздушавам и врътна ключа, по някога се врътва и пластмасата на обезвъздушителя, и водата отива или по мебелите, или по стената, което хич не е приятно. За това съм решил да ги сменям, стари са вече и не работят така леко както преди 8г.
Прикачен файл:
IMG_20200903_000535.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
:shock: Че какво толкова ги обезвъздушаваш? Те се обезвъздушават веднъж и 8 години не се пипат (примерно, а може и повече) :?
pi6ligara - специалист
Сменям тапети и откачам радиатора, следващата година слагам термоглава, пак трябва да обезвъздушавам, в друга стая слагам гипсокартон, пак откачам и пак след това трябва да обезвъздушавам. Общо взето последните години вместо да ходим по морета си харчим парите за ремонти и все се налага да ги обезвъздушавам по 1,2 пъти. :roll:
чет сеп 03, 2020 7:30 ampi6ligara написа:
... и все се налага да ги обезвъздушавам по 1,2 пъти. :roll:
Сменяй, щом ти е писнало!
Миналата година разширявах отоплителната. Като пълних, минах с един автоматичен по два пъти на всеки радиатор и готово. Даже на първият май не се наложи изобщо.
Нали писа, че имаш клапани? С автоматичният няма толкова мокрене.
pi6ligara - специалист
[/quote]
Сменяй, щом ти е писнало!
Миналата година разширявах отоплителната. Като пълних, минах с един автоматичен по два пъти на всеки радиатор и готово. Даже на първият май не се наложи изобщо.
Нали писа, че имаш клапани? С автоматичният няма толкова мокрене.
[/quote]

Не, писах че съм търсил автоматични ъглови с клапани, че ако се прецакат обезвъздушителите да мога да ги сменям лесно, но не съм намерил. За автоматични всеки казва да взема caleffi, но за 11 броя са много скъпи. За това питах за предложения, за хубави ръчни или автоматични на по нормални цени.
чет сеп 03, 2020 10:47 ampi6ligara написа:

Не, писах че съм търсил автоматични ъглови с клапани, че ако се прецакат обезвъздушителите да мога да ги сменям лесно, но не съм намерил. За автоматични всеки казва да взема caleffi, но за 11 броя са много скъпи. За това питах за предложения, за хубави ръчни или автоматични на по нормални цени.
Ти ли не разбра или аз не обяснявам...?!!
Купи си клапани! Купи си само един АО, щом ти се видят скъпи! Не помня в БГ Терм да са ми одрали кожата. То аз имам само един де, другите са ръчни и си седят като тапи. При пълненето ги свалих.
Като се наложи, минаваш само с него по радиаторите. Става по бързо, чисто и сухо.
После може да си го прибереш на витрината, за нов.
Видео да ти направя ли?
pi6ligara - специалист
чет сеп 03, 2020 10:51 amТрифон П.Трифонов написа:
чет сеп 03, 2020 10:47 ampi6ligara написа:

Не, писах че съм търсил автоматични ъглови с клапани, че ако се прецакат обезвъздушителите да мога да ги сменям лесно, но не съм намерил. За автоматични всеки казва да взема caleffi, но за 11 броя са много скъпи. За това питах за предложения, за хубави ръчни или автоматични на по нормални цени.
Ти ли не разбра или аз не обяснявам...?!!
Купи си клапани! Купи си само един АО, щом ти се видят скъпи! Не помня в БГ Терм да са ми одрали кожата. То аз имам само един де, другите са ръчни и си седят като тапи. При пълненето ги свалих.
Като се наложи, минаваш само с него по радиаторите. Става по бързо, чисто и сухо.
После може да си го прибереш на витрината, за нов.
Видео да ти направя ли?
Не, не разбрах първия път, вече ми е ясно мерси.

Тема "Избор на ръчни обезвъздушители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: