Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brum - майстор
Търся съвети за паркет и подложка за водно подово отопление. Наясно съм, че теракот/гранитогрес ще е най-добре, но нито цената, нито комфорта на този тип подове ме устройват. Търси се нещо сравнително бюджетно.

Да започнем с подложката. Гледам по чужбина има едни уж специални подложки за подово отопление. Като мисля по въпроса подложката трябва да е максимално топло проводяща. Та какво ще ми препоръчате като варианти? И прав ли съм в разбирането ми, че подложката трябва да е максимално топло проводяща?

Относно паркета - ламиниран който е с минимална дебелина, за да има максимална топлопроводимост. Та оглеждам се за 8мм ламинат. За класовете подозирам, че 32 > 31 > 23, но не съм сигурен. 23 спрямо 31/32 как е от към износоустойчивост? Като марки какво може да ми препоръчате?

Имам 3-4 месеца преди да се стигне до подовите настилки. Та мога да поръчам и от чужбина, и да дебна промоции тук. Но ми трябват насоки и да избера настилката преди да съм почнал да дебна. Та всякакви съвети са добре дошли.

Като площ - става дума за около 160м2. 60м2 всекидневна, 70м2 спални, останалото е коридори и склад.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 17, 2020 2:46 pmbrum написа:
...Като мисля по въпроса подложката трябва да е максимално топло проводяща. Т.?.. И прав ли съм в разбирането ми, че подложката трябва да е максимално топло проводяща?...
Я ми обясни, защо подложката, да е максимално топлопроводяща? Целта ти е да загряваш тавана на долния съсед ли?
Какаааа, как можа?! Подложката е на паркета, а аз не разбирам защо е нужна нова тема, при положение, че има толкова много информация по въпроса. Даже питатела е участвал преди две години, с едно питане, ама май не му обърнаха внимание.
Ай сига са почна, хахаа.
И на кокичката някой да обърне специално внимание и отиде 5-6 реда сапунка.
Да четат бе!
brum - майстор
Чел съм доста, ама сега съм с по-актуални и конкретни въпроси. За подложки се предлагаха едни от Англия. Надявам се да има нещо подобно и при нас вече. Или поне, че има по-актуални насоки, че онези са на няколко години. Уж търсих, ама намирам едни странни перфорирани подложки дето не са това което си представях.

Относно това дали клас 32 е по-износоустойчив от клас 23 не съм намирам информация. Не можах да открия и какви точно са спецификациите на износоустойчивост на класовете. Предполагам по тях може да се даде отговор на този въпрос.
Evgeniy - майстор
Ееее, мъъничко гугъл дава:
Клас 21 домашен – ниска натовареност;

• Клас 22 домашен – умерена употреба;

• Клас 23 домашен – интензивна употреба;

• Клас 31 търговски – ниска натовареност;

• Клас 32 търговски – умерена употреба;

• Клас 33 търговски – интензивна употреба;

• Клас 34 търговски – много интензивна употреба.

Изпозвайте нета, не хората.
brum - майстор
Това е ясно, но пак не дава отговор дали 32 е по-здрав от 23. Не откривам критериите за всеки от тези класове. Примерно Х броя стъпки в определена точка до износване на покритието.
На Евгениевата отговорност и данните които си е направил трудът да изрови- 32 е по здрав от всичко, с по малко число.
Перфорирана подложка даже не знаех, че съществува, обаче смятам, че е перфектна за теб.
Почвай да дебнеш веднага!
brum - майстор
Имало стандарт се оказа който дава отговорите относно разликата в класовете...

Грубо казано клас 32 е 100% по-здрав на издраскване и 50% по-здрав на удар спрямо клас 23. А разликите между 23 и 31 са незначителни (20 срещу 18 процента подуване).
Прикачен файл:
1.png
1.png (106.71 KиБ) Видяна 3228 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 17, 2020 7:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Какаааа, как можа?! Подложката е на паркета...
Мислех, че за подложка на подовото. На паркета какво да му се умува подложката???
Трябва ем да е мека, да обира несъвършенствата на замазката и да е максимално топлопроводяща. Егаси къф термин!
Питащия изведнъж зе да споделя инфо- глей ко нещо!

Тема "Съвети за ламиниран паркет и подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: