• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Знам, знам - прихваща свободна енергия от стаята :wink:
morfei1 - специалист
Не, по-простичко работи :wink:
ср сеп 23, 2020 9:58 ammorfei1 написа:
Не, по-простичко работи :wink:
Морфине, изненадан съм! Как така, само с две- три думи?
СТ носи само комфорт и удобство. Не спестява пари, в този случай.
вт сеп 22, 2020 10:57 ammorfei1 написа:
...Говоря за конвектора. КПД-то на самият уред няма как да го вдигнеш, но часовете работата със сигурност ще ги намалиш за да поддръжш една и съща темп. ...
Това недвусмислено твърдение, е в пртиворечие с формулата за свършена работа- вложена енергия, за определено време.
От тук натам няма ко да задълбаваме.
hidrazin - майстор
Конвекора е тенекия от сирене с нагревател вътре.
Както и да го управляваш "икономията" при тях се получава само по един начин.
Да ти е по-студено.
:partyman:
morfei1 - специалист
ср сеп 23, 2020 11:06 amТрифон П.Трифонов написа:
Морфине, изненадан съм! Как така, само с две- три думи?
Къв е смисъла? Който не му се вЕрва, си накупи нужното оборудване, си пуща климатика в едната стая, и конвектора в другата и да започва със сметките, аз моите съм си ги направил. Грам не ме вълнува кой е съгласен и кой не.
ср сеп 23, 2020 12:42 pmmorfei1 написа:
ср сеп 23, 2020 11:06 amТрифон П.Трифонов написа:
Морфине, изненадан съм! Как така, само с две- три думи?
Къв е смисъла? Който не му се вЕрва, си накупи нужното оборудване, си пуща климатика в едната стая, и конвектора в другата и да започва със сметките, аз моите съм си ги направил. Грам не ме вълнува кой е съгласен и кой не.
Това не пречи да са ти грешни и не е задължително да се засягаш.
morfei1 - специалист
А ся де, ти къде го чукаш, то къде се пука...... Дет се вика "гледам и не вярвам на ушите си" :lol: .

Ти като си погледнеш термостата и показва 23C, вярваш ли му или имаш съмнения?
ср сеп 23, 2020 1:23 pmmorfei1 написа:
А ся де, ти къде го чукаш, то къде се пука...... Дет се вика "гледам и не вярвам на ушите си" :lol: .

Ти като си погледнеш термостата и показва 23C, вярваш ли му или имаш съмнения?
Ми почваш да са пукаш на ена страна.
Термостата го слагам, за да ми е готино.
Като съм задал на главата 23, а е толко около нея, турям великия термостат, който показва що жената не ми прай палачинки. Термото казва на главата- хАди маааа, дай нещо по въпроса! Въпреки да сме в преразход, има шанс за палачинка.
Ти твърдиш точно обратното, дето няколко не сме съгласни- термостата намалявал времето, за поддържане на една и съща температура!!!
Ха сега де, де са пукаш- ти ми кажи. Може, понякога са случва и един да е прав, но неразбран.
morfei1 - специалист
Ма не сравнявай умната си глава къде стурава колкото и дори повече от един ковнектор, с простия примитивен термостат на същия тоя конвектор.

Няма смисъл да ти обяснявам, че главите претоплят, а пък с термостат не претоплят. Аре ся ми обясни това претопляне какво е? Аз му викам преразход вие не знам как му викате.
ср сеп 23, 2020 6:20 pmmorfei1 написа:
Ма не сравнявай умната си глава къде стурава колкото и дори повече от един ковнектор, с простия примитивен термостат на същия тоя конвектор.

Няма смисъл да ти обяснявам, че главите претоплят, а пък с термостат не претоплят. Аре ся ми обясни това претопляне какво е? Аз му викам преразход вие не знам как му викате.
Климатик.
А на термостат от 100+ пари мога да вярвам колкото на термометър за левче, да си врътна тъпата тиква към Каспичан и да не са преразходвам в празни приказки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Конвектор или климатик за стая 12 кв. м." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: