• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед окт 04, 2020 10:38 amfeikot написа:
Относно марките,изключваме какво сме писали до сега,като качество кое е по-добро или да се ориентирам по сервиза,който е по-достъпен. Щото и Бентли е добро,ама колко могат да го ремонтират в сравнение с Фолксваген примерно.
Прав си за сервиза, но като нямаш пари за Бентли, добре е да помислиш и за това.
Бентлито ще ти омръзне да го гледаш, преди да се наложи да търсиш майстор.
Те тогава ще разбереш и колко кадърни майстори има у нас, само трябва да знаеш къде са.
Потретвам - исках WOLF, но г-н Ганев ме разубеди с много разумни доводи. Дебела глава съм, но той успя. Сега съм щастлив Бошковец.
feikot - специалист
При мен въпроса май отново тръгна в друга посока. От ситигаз ми правят въртели и май не искат да ме присъединият гадовете. Взе да ми писва и май ще се ориентирам към термопомпа.
Докато мислих,колкото и рядко да се случва,то може да излезе и по-евтино,като сложа присъединяване,котел,пуск и проект плюс примерно 2 климатика за хладното отколкото ТП плюс 2 или 3 високостенни конвектора. Хем ще охлаждат,хем в ситуации като миналоседмичните ще ги пускам тях да топлят,че докато подовото стопли ще премине студената вълна.

Тук е момента да благодаря отново на LazarGanev :lol: за указаното съдействие и жест, който направи. Евала !

Та чаркалъците за подовото са ми налични,ясно е,че ще е с подово етажа,това което споменах изпълнимо ли е ?
Или иначе казано по простому - долен етаж в неясно бъдеще конвектори,горен основен етаж подово плюс високостенни конвектори,които ще служат за охлаждане и за бързо затопляне и/или ползване в преходните моменти. Ще има един радиатор малък в стълбището да отвръща въздуха (не е проблем че ще работи на 40 градуса) и една или две лири.

С Лазар говорихме вместо хидроизравнител да използвам кръга за лирите и радиатора,като от него взема за подовото с втора помпа, мисля,че ТП няма да я бърка това ?

Та препоръчайте ТП, квадратура по около 60 на етаж (долния го уточних,че за сега няма да се топли и ползва) изолация 10 см. 8 камерен саламандър,подово. Мощност, марка ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на термо помпа за отопление на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: