• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Това инфрачервеното или норвежски конвектор,краен вариант газовата гъба.
вт сеп 29, 2020 5:18 pmnikolson написа:
Инфрачервени отоплители. Това е най-доброто, според мен.
Не става. Студено ти е и си плащаш. Имам го на една стена от 6-7 години.
За такова сайвантче, ток няма свърши работа, ако ще и от НАСА да е уреда.
Газчица или дръфца.
filmatoplo - майстор
Склонен съм да вярвам на Патило.
nikolson - майстор
Амиии, аз говоря за тераса на ресторант. Закрита с винил-кристал и инфрачервен отоплител над масата.
П.П. А откритото изгаряне на газ за топло съм го отписал давне давно.
вт сеп 29, 2020 7:50 pmnikolson написа:
Амиии, аз говоря за тераса на ресторант. Закрита с винил-кристал и инфрачервен отоплител над масата.
П.П. А откритото изгаряне на газ за топло съм го отписал давне давно.
Човека пита за сайвант (навес у двора му), не вади 100% от кухня и 70% от бар.
Ти си го отписвай, ама на коледните базари, между наЕлоните са се газови отоплители, както и в много кафененца.
Определено за момента съм за газова печка, понеже найстина газовите калорифери и гъбите са за доста по-голямо пространство. На ток абсурд да го направя, а дърва няма как просто да стане при положение че 90% от лятото сме на двора и да прибирам камина/печка, да махам кюнци нещо не ме кефи идеята, а и плюс това няма как да изкарам комин. Обмислям някаква газова печка с по голяма пита (не като едновремешните 20х30см) все пак питата да е по голяма за да топли повече (не съм сигурен дали като е по-голяма топли повече, но това ми е логиката). Сега като се замисля дори и да понамисва на газ между гредите и покрива по крайщатата има около 5см разстояние което ще е достатъчно да се проверява и да се отмирисва,пък и в крайна сметка това е двор ще се излиза с някаква връхна дреха все пак не е в къщи да си стоим по къси гащи
mikluho - специалист
вт сеп 29, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 29, 2020 5:18 pmnikolson написа:
Инфрачервени отоплители. Това е най-доброто, според мен.
Не става. Студено ти е и си плащаш. Имам го на една стена от 6-7 години.
За такова сайвантче, ток няма свърши работа, ако ще и от НАСА да е уреда.
Газчица или дръфца.
Ама не баш така :)

В съседното село бяхме зимата на гости, маса за 6-ма под навес отворен от предната страна без винили.
2 броя Веранда® Инфраред Industrial 6kW и вярвай ми че спокойно си без яке и шапки на -5 -7 градуса. :-D
Лапа ток и са скъпи, но вършат работа.
Преди две години бях в авто сервиз с газови инфрачервени отоплители и си беше рахат за работа в помещения по 5 метра високи.
ср сеп 30, 2020 9:16 ammikluho написа:
вт сеп 29, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 29, 2020 5:18 pmnikolson написа:
Инфрачервени отоплители. Това е най-доброто, според мен.
Не става. Студено ти е и си плащаш. Имам го на една стена от 6-7 години.
За такова сайвантче, ток няма свърши работа, ако ще и от НАСА да е уреда.
Газчица или дръфца.
Ама не баш така :)

В съседното село бяхме зимата на гости, маса за 6-ма под навес отворен от предната страна без винили.
2 броя Веранда® Инфраред Industrial 6kW и вярвай ми че спокойно си без яке и шапки на -5 -7 градуса. :-D
Лапа ток и са скъпи, но вършат работа.
Преди две години бях в авто сервиз с газови инфрачервени отоплители и си беше рахат за работа в помещения по 5 метра високи.
Е то 2 печки са 12киловата, ако работят всеки ден по 4-5 часа къде ще ни излезе сметката. Газ чиста работа--хем евтино, хем чисто
shotik - майстор
Имам балкон 330 Х 265 челни и 100 Х 265 странични размери.
За зимата си мисля да го затворя с ветроупорни завеси, само да е закрито, без отопление, но намирам само рекламни клипове.
Моля да ми подскажете, на някаква скара от дърво или метал трябва да се опъват.
На разните навеси в клиповете има гредички, при мен няма.
Не ми се занимава с дюбели към плочата от горния етаж и долу на пода , а и трябва на ъгъла по някакъв начин да се уплътняват парчетата едно към друго.
Приемам всякакви съвети по въпроса, който съм задал, моля без други коментари.
Аз продължавам да търся материали, които да ми помогнат за идеята ми.
  • 1
  • 2

Тема "Отопление на малко помещение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: