Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
Фабричните настойки са упоменати в БГ ръководството. За 110кв. си трябва намаляне поне наполовина.
Van Ben - помощник
Това са настройките за намаляне на мощността. Успях да ги намеря. За жалост не мога да кача целия файл. Така би трябвало да стане.

Прикачен файл

Screenshot_20201016_155347_com.microsoft.office.excel.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20201016_155422_com.microsoft.office.excel.jpg
filmatoplo - майстор
Ето значи има настройки ,сега по пътя на логиката,кое какво е ,и да се намалят някой стойности ,преди това обаче записвайте предишните :) .
Van Ben - помощник
Поддръжката ми изпрати файла с фабричните настройки на котела. Снимките по - горе са от него. Тъй, като аз държах да мина на фабрични настройки, ми казаха да променя параметрите в default setings като тези от файла, което значи, че ще съм вече с фабрични настройки. Странното е, че те бяха същите, като във файла. Казах им, че искам да намаля мощностите на котела и те ме насочиха към позиции Auger и Combustion fan, което са настройките за мощностите. Тук интересното е, че на всяка ппзиция спрямо файла бяха много завишени, на места с по 300-500 еденици. Нямам спомен миналата година да са пипали там, трябва да е дошло фабрично така. Въведох на всяка ппзиция от тези подменюта, параметрите от файла. Палнах го сега и да видим.
filmatoplo - майстор
:wink: Бързо схващаш :? :) туй чудо 6 степени ли има.
Van Ben - помощник
пет окт 16, 2020 8:54 pmfilmatoplo написа:
:wink: Бързо схващаш :? :) туй чудо 6 степени ли има.
5 са.
bmahob - майстор
За поредвн път се убеждавам че микрото е едно от простите управления за настройка....
Van Ben - помощник
В крайна сметка при намаляне на настройките наполовина започна да маже по стените на горелката и се образува шлака. Започна и да пуши повече. Аз май сам не мога да се справя. Бих помолил, ако някой ми даде контакт на специалист да ми съдейства. Срещу заплащане разбира се.

Тема "Проблем в настройките на Алфа Плам Гранде 28kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: