Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hristo_k1984 - специалист
Здравейте,до момента се отоплявах с камина с водна риза с разширителен съд в банята(отворена система).За тази зима си купих пелетна камина на Alfaplam commo15 с вграден разширителен съд.Въпроса ми е трябва ли да премахна стария разширителен съд и дали ако го оставя ще е проблем за работата на камината.Ако ги оставя и двата какво би станало?
speka_rs - майстор
пон окт 19, 2020 2:20 pmhristo_k1984 написа:
Здравейте,до момента се отоплявах с камина с водна риза с разширителен съд в банята(отворена система).За тази зима си купих пелетна камина на Alfaplam commo15 с вграден разширителен съд.Въпроса ми е трябва ли да премахна стария разширителен съд и дали ако го оставя ще е проблем за работата на камината.Ако ги оставя и двата какво би станало?
Ами просто вградения в камината няма да работи.
hristo_k1984 - специалист
Значи не е проблем да оставя стария разширителен съд и да го ползвам.
пон окт 19, 2020 3:44 pmhristo_k1984 написа:
Значи не е проблем да оставя стария разширителен съд и да го ползвам.
Не е проблем, щом си е вършил работата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом те кефи и ти пасва на интериора в банята - няма проблеми. Но със затворения съд във всички случаи системата ще работи по-добре.
hristo_k1984 - специалист
пон окт 19, 2020 4:05 pmLazarGanev написа:
Щом те кефи и ти пасва на интериора в банята - няма проблеми. Но със затворения съд във всички случаи системата ще работи по-добре.
Именно заради тоз пуст интериор хаха,а и е застъпен с фаянс и демонтажа му ще ми отвори излишна работа.Но щом казвате ,че няма проблем да е отворена система мисля да я оставя така.А защо по принцип затворената ще работи по-добре,смисъл по-ефективна от към топлина ли ще е?
LazarGanev - "Велик майстор"
Точно така, по-ефективно се пренася топлината в система под налягане

Тема "Разширителен съд за пелетна камина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: