Най - вълнуващия въпрос зимно време.
N_redman - помощник
Здравейте Колеги. Незнам поста ми дали е за тук, тъй като току що се регистрирах. Въпроса ми е някой от вас притежава ли котел ДЕХА комбиниран и ако е така да се споделят някакви мнения. Аз търсих но никъде не открих информация, а цената не е въобще ниска. Производството е турско и както разбрах само една фирма ги предлага в България. Котела е за къща около 140 кв.м. РЗП на два етажа по 70 кв.м. По две стай на етаж, тоалетна и баня на първия в отделни помещения, на втория две спални. Къщата няма външна изолация, нито прекарана система защото не е живяно в нея до сега. Препоръчаха ми този форум, защото имало майстори който найстина били добре информирани и си разбирали от работата. Ще се радвам ако някой сподели малко опит в това каква трябва да бъде сестемата колко радиатора с какви тръби. Котела ще е в помещение извън къщата и мисълта ми е да е комбиниран. Когато съм в къщи слагам дърва, а когато ме няма да си гори на пелети без да сменям вратички и скари нещо напълно автоматично.
Благодаря ви!
N_redman - помощник
пон ное 02, 2020 5:16 pmfilmatoplo написа:
:wink:
Да клипове много има ама за 3 тона пелети цяла зима незнам. Всеки който попитам ми казват че е невъзможно. Аз не разбирам от такива котли и инсталация затова реших да търся мнение от майсторите във форума :?
morfei1 - специалист
3т. на 2x70кв.м. е максимум 1чувал на денонощие, което се пада 0,63кг. (3 kwh) на час. Аз не мисля че има котле, което да даде такъв среден разход на неизолирана къща, освен с някакъв супер стегнат-ограничен график, режим на работа и поддръжане на сравнително ниски температури по стаите.
nikolson - майстор
Дъщеря ми обитава къща 150м2, на две нива, с две бани, дневна, спалня, детска, кухня и студио. На сезон харчат до 2.5 тона. Къщата е изолирана.
N_redman - помощник
Може ли да дадете някакви идеи и мнения за комбинирани котли който са напълно автоматични при смяна на горивата без човешка намеса. Ами идеята е 18 19 градуса вечер, а през деня 21 22 е нормално за мен. Несъм много запознат със котли и системи но като гледам едни 7-8 хиляди може да не ме оправят :-D :shock: :?
N_redman - помощник
пон ное 02, 2020 6:13 pmnikolson написа:
Дъщеря ми обитава къща 150м2, на две нива, с две бани, дневна, спалня, детска, кухня и студио. На сезон харчат до 2.5 тона. Къщата е изолирана.
какъв е котела колега. И аз мисля за 10 см. Изолация ако останат кинти
nikolson - майстор
Пелетен котел. Марка не знам. С алуминиеви радиатори. Няколко кръга. Районът е студен, според мен, но пък къщата е с южно изложение. Изолация и отоплителна инсталация - 22 хил. лева. 2017г.
N_redman - помощник
пон ное 02, 2020 6:34 pmnikolson написа:
Пелетен котел. Марка не знам. С алуминиеви радиатори. Няколко кръга. Районът е студен, според мен, но пък къщата е с южно изложение. Изолация и отоплителна инсталация - 22 хил. лева. 2017г.
Аз нищо не разбирам от скоро започнах да чета. Това е първата къща която си купуваме и нямам опит в отоплителни системи и ми е оке доста сложно. Изолацията мога и сам да си я направя не ми е проблем, котела ми е по голям зор защото си нямам никаква представа как се смятат киловати мощности и т.н.
:?
morfei1 - специалист
Изолацията намаля разхода с 30%. Казано простичко неизолитано жилище ще изхарчи 3.5т., същото жилище при същите условия с изолация ще изхарчи 2.5т.

От много добра дограма се печели дори повече, понеже от нея се губи почти толкова, ако не и повече спрямо външни стени под и таван взети заедно.

Тема "Мнение за ДЕХА." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: