Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте имам проблем с камина rittium thermo 20 цапа стъклото ужасно много някой има ли с такава камина и може ли да сподели настройки защото си мисля че проблема е гориво въздух съотношение
пет ное 13, 2020 5:21 pmМики 2014 написа:
Здравейте имам проблем с камина rittium thermo 20 цапа стъклото ужасно много някой има ли с такава камина и може ли да сподели настройки защото си мисля че проблема е гориво въздух съотношение
Колега, аз съм със същата камина. Цапането на стъклото е неизбежно каквото и да правиш. Въпроса е да не се цапа прекалено бързо а да издържа поне 7-8 часа и чак тогава да започне да помътнява и разбирасе като направи 24 часа е нормално стъклото да е опушено. моите настройки са:
Пелети
1 степен - 1,0
2 степен - 1,4
3 степен - 1,7
4 степен - 2
5 степен 2,5
въздух:
1 степен - 1000
2 степен - 1070
3 степен - 1150
4 степен - 1200
5 степен 1300
Настройките съм правил сам, като съм следил пламъка.
Отоплявам двуетажна къща или общо 140 кв.м. отопляема площ, 5 радиатора, бойлер 80 л. и 1 лира. Разхода ми при 7 градуса външна температура е 28 кг за 24 часа, като камината гори нон стоп и се гаси само за 30 минути на денонощие за да се почисти. При в ъншна температуре минус 5 градуса разхода отива на 40 кг / 24 часа. Пропуснах да кажа, че поддържам температура в помещенията 22 градуса, а помещението, където е камината е винаги над 23 градуса (26 кв. м хол). Имам външна изолация 6 см и пвц дограма (средна хубост). Надявам се да съм бил полезен.

Тема "Rittium thermo 20 настройки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: