• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
ср ное 18, 2020 7:07 pmlpoik написа:
когато спре тока. :drinkers:
За тогава по-логично е ЮПС или генератор
lpoik - специалист
ср ное 18, 2020 7:38 pmшоп написа:
ср ное 18, 2020 7:07 pmlpoik написа:
когато спре тока. :drinkers:
За тогава по-логично е ЮПС или генератор
Шопе, здравей за ЮПИЕСА съм наясно как става, но за него си трябва читав акумулатор. Благодатя за съвета. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
А тази 12В помпа трябва да върви без акумулатор?
Тука ми мирише на трици за маймуни, с тая 12в помпа.
Питах за автоматика- глас в пустиня. Нещо на ръка ще да е, ма не е същото, да му са не види.
lpoik - специалист
ср ное 18, 2020 11:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тука ми мирише на трици за маймуни, с тая 12в помпа.
Питах за автоматика- глас в пустиня. Нещо на ръка ще да е, ма не е същото, да му са не види.
Не е точно така, но както и да е. Едно време га немаше бензин си правих Трабанта дизел, та една помпа ли ше опре. Пак направи си сам. Една жена викала на мъжо си! Аз ако разчитах на теб и децата сега да ги нема. :lol: :? :partyman:
чет ное 19, 2020 5:40 amlpoik написа:
ср ное 18, 2020 11:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тука ми мирише на трици за маймуни, с тая 12в помпа.
Питах за автоматика- глас в пустиня. Нещо на ръка ще да е, ма не е същото, да му са не види.
Не е точно така, но както и да е. Едно време га немаше бензин си правих Трабанта дизел, та една помпа ли ше опре. Пак направи си сам. Една жена викала на мъжо си! Аз ако разчитах на теб и децата сега да ги нема. :lol: :? :partyman:
Ясно, способно момче.
Ще споделиш ли малко за системата, която искаш да осигуриш?!
Първото, което отворих и ако не бях се излъгал да накупя скъпите ЮПСи и акумулатори...
https://aquastart.bg/produkt/%D0%B5%D0% ... v-12v-24v/
Малко неприятно е, че контакторът (реленцето) ще работи винаги когато има мрежа, евентуално рискът да дефектира е по голям.
Бе тия гимнастики ги прайх точно преди 30 г. когато тока беше Тука има- Тука няма, няма, няма...
Е, върши работа.
lpoik - специалист
чет ное 19, 2020 9:30 amТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 19, 2020 5:40 amlpoik написа:
ср ное 18, 2020 11:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Тука ми мирише на трици за маймуни, с тая 12в помпа.
Питах за автоматика- глас в пустиня. Нещо на ръка ще да е, ма не е същото, да му са не види.
Не е точно така, но както и да е. Едно време га немаше бензин си правих Трабанта дизел, та една помпа ли ше опре. Пак направи си сам. Една жена викала на мъжо си! Аз ако разчитах на теб и децата сега да ги нема. :lol: :? :partyman:
Ясно, способно момче.
Ще споделиш ли малко за системата, която искаш да осигуриш?!
Първото, което отворих и ако не бях се излъгал да накупя скъпите ЮПСи и акумулатори...
https://aquastart.bg/produkt/%D0%B5%D0% ... v-12v-24v/
Малко неприятно е, че контакторът (реленцето) ще работи винаги когато има мрежа, евентуално рискът да дефектира е по голям.
Бе тия гимнастики ги прайх точно преди 30 г. когато тока беше Тука има- Тука няма, няма, няма...
Е, върши работа.
Трифоне, целта е следната. Ще направя байпас на другата помпаи еветоално ако спре тока да мина на другата помпа. Да ще има реле постояно включено,но не е проблем релето държи без да загрява като спре тока ще включи другата помпа. На мен ми трябват 10минути докато изгася котела. Ако трябва ще намеря по читав акумулатор да държи повече време. Тази помпа я гледах, но много солена. Така че ще си направя имам разни помпи ще имисля нещо. Поздрави и наблегай на зинината, че не ни остатана много време. :partyman: :partyman:
чет ное 19, 2020 10:43 amlpoik написа:
...:partyman: :partyman:
Верно е солена.
Ползвал съм помпичка от автомобил. Потърси по вторичните или автоморгите.
Бях си направил подгрев на 220в на едната кола.
Винаги излизах с работещо парно.
Поздрави!
lpoik - специалист
чет ное 19, 2020 12:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 19, 2020 10:43 amlpoik написа:
...:partyman: :partyman:
Верно е солена.
Ползвал съм помпичка от автомобил. Потърси по вторичните или автоморгите.
Бях си направил подгрев на 220в на едната кола. Като каза подрев та се сетих, правих навремето един Фиат ритмо дизел с печка от ЗАЗ бех я научил да работи с газ. Една малка бутилка. ми стигаше за 2 месеца. Помпа ще направя, но не ми се чанчи вече че годините напреднаха. За това писах ако има нещо готво. Бъди здрав. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "отопление с конвектор clima2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: