• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Georgiev8911 - напреднал
Гледам тия дни има доста намаления в emag.. Та въпросът ми е дали има някой UPS, който да ми свърши работа в случай на прекъсване на токозахранването. Имам Горелка Голдън Файър 35кв и две циркулационни помпи. Искам да попитам дали освен захранването ще може и да защити горелката и помпите от токов удар.
Това е на което съм се спрял: https://m.emag.bg/ups-za-bojleri-sprint ... ction=view
Токов удар е малко разтегливо понятие което покрива всичко от лошо качество на тока доставян от енергото до мълния и подобни. Не съм сигурен дали има нещо конкретно от което се притесняваш или просто за "по-сигурно". Независимо от отговора, това устройство не пише да има защита от токов удар и не бих разчитал на него за защита. Най-доброто е да се вземе отделен предпазител за токов удар и го сложи преди UPS-а. Намират се на всякъде и са евтини, а пък и устройството им е толкова просто и надеждно, че не бих се притеснявал от качеството.
fantom - специалист
а за какво ти е УПС?
пелетните не тръгват ли сами като "тока се оправи"?
Georgiev8911 - напреднал
Не дава грешка и не тръгва горелката... А за последната седмица спираха тока 2 пъти за по 3 часа
пет ное 20, 2020 6:42 pmGeorgiev8911 написа:
Не дава грешка и не тръгва горелката... А за последната седмица спираха тока 2 пъти за по 3 часа
Щом не дава грешка, какво те притеснява?
Някой да не си помисли, че се шегувам?!
Georgiev8911 - напреднал
пет ное 20, 2020 6:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 20, 2020 6:42 pmGeorgiev8911 написа:
Не дава грешка и не тръгва горелката... А за последната седмица спираха тока 2 пъти за по 3 часа
Щом не дава грешка, какво те притеснява?
Някой да не си помисли, че се шегувам?!
Исках да кажа че изписва грешка и горелката не тръгва
veselint - специалист
[/quote]
Исках да кажа че изписва грешка и горелката не тръгва
[/quote]

Една запетая какъв проблем прави,а някои мислят че са илишни и не ги ползват.
Georgiev8911 - напреднал
пет ное 20, 2020 8:02 pmveselint написа:
Исках да кажа че изписва грешка и горелката не тръгва
[/quote]

Една запетая какъв проблем прави,а някои мислят че са илишни и не ги ползват.
[/quote]
Да, неправилно изказване и пунктуационна грешка..... Наистина в бързането си получаваме обратен на желания ефект
LazarGanev - "Велик майстор"
Повечето се сърдят на подобни забележки, а ти се извиняваш! Браво!
veselint - специалист
Този ЮПС който си показал ,май няма да стане.Търси някой с чиста синусоида,видях в същия сайт че имат такъв.Също и тези 600W ме съмняват че ще са достатъчни да захранят горелката при запалване.Провери дали нямаш в контролера на горелката отметка която да регистрира грешка при прекъсване на захранването,на мойта я има тази опция,но тя е друга марка,с твоята не съм запознат.
  • 1
  • 2

Тема "UPS за пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: