• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги, интересува ме дали може да се монтира ретортна горелка на този котел и дали ще бъде ефективна в предвид ,че пратовете на котела са вертикални а не хоризонтални като на другите котли.Мисля да му инсталирам екоенертия 25кв с кубче отдолу под котела.Относно контролера също нямам яснота чета във форума,че тези с датчик за димните газове са по икономични и по добри.








ps: Относно квадратура и мощност на котела системата ме устройва но искам да се отоплявам с по малко труд полаган от дежурния параджия
transportna - специалист
Привет! Имам ретортна горелка Екоенергия 15-25 с контролер на Тимел монтирана на котел ОРОР 18 кв. върху "кубче". Котела ОРОР е почти същия като Дакона. Проблеми нямаше с монтажа. Правих си го сам, с лека помощ за сила. Смятай, че не се занимавам със железа и пак се оправих. За контролера има цяла тема, попрочети и сам си реши дали ДА или НЕ. viewtopic.php?f=10&t=58453
Успех!
Валтер Желязков - специалист
Колко квадрата отопляваш? Имаш опция за по-малка горелка, 25-ца от 200 квадрата на горе, но зависи и от горивото. А вече ти показаха, че може и пелетни горелка.
пет яну 08, 2021 8:35 pmВалтер Желязков написа:
Колко квадрата отопляваш? Имаш опция за по-малка горелка, 25-ца от 200 квадрата на горе, но зависи и от горивото. А вече ти показаха, че може и пелетни горелка.
Стаите с радиатори са 70кв. Каква горелка мога да ползвам. Пелетите не са вариант при мене защото ще бъда ограничен само от тях. Искам да имам разнообразие във видовете горива
Валтер Желязков - специалист
Екоенергия 10
Рондо 10
Батори 10
Разгледай темата.
viewtopic.php?f=10&t=56549&hilit=%D0%A0 ... &start=500
Димитър Димов - специалист
съб яну 09, 2021 2:04 amalexander_vb написа:
пет яну 08, 2021 8:35 pmВалтер Желязков написа:
Колко квадрата отопляваш? Имаш опция за по-малка горелка, 25-ца от 200 квадрата на горе, но зависи и от горивото. А вече ти показаха, че може и пелетни горелка.
Стаите с радиатори са 70кв. Каква горелка мога да ползвам. Пелетите не са вариант при мене защото ще бъда ограничен само от тях. Искам да имам разнообразие във видовете горива
Излъгали са те че сложиш ли пелети не може вече да се ползва друг вид гориво.За 30 мин. се монтират отново скарите и вратичката и кеф ти въглища,кеф ти дърва.
kalin72 - майстор
Той иска да ползва други горива с горелката - основно въглища.
Явно не знае, че слънчогледовите пелети са възобновим енергиен източник на отлична цена ;)
Димитър Димов - специалист
съб яну 09, 2021 11:21 amkalin72 написа:
Той иска да ползва други горива с горелката - основно въглища.
Явно не знае, че слънчогледовите пелети са възобновим енергиен източник на отлична цена ;)
Абе и аз така си помислих,но понеже е написал пелетите,а не пелетната (горелка) реших и аз да напиша нещо.
съб яну 09, 2021 4:18 amВалтер Желязков написа:
Екоенергия 10
Рондо 10
Батори 10
Разгледай темата.
viewtopic.php?f=10&t=56549&hilit=%D0%A0 ... &start=500
говорих с един вносител на екоенергия които ми каза че 10квт горелки не ги внася защото са на цената на 25 кВт екоенергия.а и ако ползвам ниско калорични горива 10квт може да ми е малка. Откъде мога да си поръчам 10 kW горелка
  • 1
  • 2

Тема "Екоенергия на котел Dakon dor 16" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: