Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rcmodeli - специалист
Здравейте, пускам темата защото не открих нещо подобно. Някой да сподели мнение за контролерите дефро K1Pv4 аз съм с такъв на самоделен котел и не мога да кажа нещо велико за него освен цената цената му. Сега имам един казус отностно хардуерната му част. Понеже има опция да следи шнека и неговото въртене с датчик на хол искам да добавя един такъв но греда. Датчици на хол дал господ но какъв тип е иди го разбери от производителя не казват нищо освен, че се предлага и да се свържеш с представителството. Колко лесно... обаче не е когато представителството не е наясно с това и става интересно. Въпросът е някой занимавал ли се е да открива топлата вода какъв е типа на хола?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Не познавам контролера.
С каква цел пък ще следиш оборотите на шнека?
Разходомер ли ще правиш?
Само датчика ли трябва, а механиката налична ли е? - магнит, зъбно колело?
Имаше един готин датчик реагира на смяна интензитета на полето - автоматично се самонастройва, имам го записан на работа. - понеделник.
Валтер Желязков - специалист
До колкото знам, в цитирания контролер, датчика на Хол се използва да измерва дебита през вентилатора. На база получените показания коригира оборотите на вентилатора в зависимост от зададените корекция в контролера. Монтира се на входа на вентилатора и прилича на охлаждащ вентилатор за компютър. Има голям и малък в зависимост от софтуерната версия на контролера.
rcmodeli - специалист
Колеги няма да правя разходомер :? ясно е че каквото сипеш не връща не съм и като другите 1 кило 2 кила на час.. колкото толкова. Замисъла е следния следи обороти на шнека и ако изчезнат обръща посоката на въртене на двигателя за определено време (настройва се) след това отново възстановява посоката. И така няколко цикъла с цел, ако има засядане да пробва да го разкара. Ако след последния опит пак блокира спира двигателя и гаси. Искам да си е ползвам функцията защото ми се случва от време на време с нещата който горя. Има и за следене на вентилатора както каза колегата там не ми трябва сега си гори добре. https://www.techsterowniki.pl/serwis/fa ... zablokowal
https://www.techsterowniki.pl/serwis/fa ... zablokowal
В бг малко греда не са запознати, защото оригиналния редуктор на дефро датчика си е вграден в него и като разговаряхме по телефона казаха, че при евентуална повреда на датчика целия редуктор се сменял а той е около 500 пари заради датчик 3 лв. Не ми се правят експерименти с различни датчици да не умре нещо че 540 лв контролер...

Тема "Контролер на Дефро" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: