• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Доказано едноконтурният на Бош, комбиниран с СТ200 е супер решение.
Естествено че 14 киловата, както рече Шпека.
Поздравявам те за разумното решение!
veselinov87 - напреднал
пон юни 21, 2021 7:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
Доказано едноконтурният на Бош, комбиниран с СТ200 е супер решение.
Естествено че 14 киловата, както рече Шпека.
Поздравявам те за разумното решение!

Благодаря колега ;)

може ли да ми кажеш точния модел на този бош... .че не съм наистина ориентиран.
Гледам тук слагат доста Виесман и Иммергаз....

Ще настоявам за такъв бош освен ;) и все пак ако предложат Виесман или Иммергаз?

Благодаря отново
Моят е Конденз 2500, 14 киловата, едноконтурен.
Възможно е да има и друго, подобно или по добро предложение, но аз спрях да се интересувам, след като дръпнах спусъка, преди две години. Говоря за Бош.
Единствено съм сигурен за комбинацията с СТ200. Малко по скъпо решение, но с несравними, според мен, възможности. Нито в този, нито в кой и да е друг бранд, към момента. Единствено не ползвам техните термоглави, понеже преди това си накичих стаите с други, интернет контролирани умници.
veselinov87 - напреднал
пон юни 21, 2021 8:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
Моят е Конденз 2500, 14 киловата, едноконтурен.
Възможно е да има и друго, подобно или по добро предложение, но аз спрях да се интересувам, след като дръпнах спусъка, преди две години. Говоря за Бош.
Единствено съм сигурен за комбинацията с СТ200. Малко по скъпо решение, но с несравними, според мен, възможности. Нито в този, нито в кой и да е друг бранд, към момента. Единствено не ползвам техните термоглави, понеже преди това си накичих стаите с други, интернет контролирани умници.
Разгледах този стаен... направо е чудо... страхотно нещо :) Сега гледах и Condens 2500 W , но мисля да закупя от Румъния...

Разликите тук и в там са огромни... Ще помоля в друга тема за мнение за такава покупка.

Благодаря ти че ме светна за този термостат:)

ПС: абе гледам повечето котли са 24 кв стандарт... точно 14 кв мн рядко мернах или аз не мога да се ориентирам :)
veselinov87 - напреднал
Здравейте отново,

всичко е задействано... даже взех и Бош ЦТ200(
Прикачен файл:
241134827_4386546334769383_5327945972038346240_n.jpg
241134827_4386546334769383_5327945972038346240_n.jpg (51.49 KиБ) Видяна 649 пъти
) + термоглавите ! Котела ще е 2 контурен ще има и топла вода за къпане и тн :)

Моля вижте прикачения файл за цени ( струват ли ви се нормални) ?

Благодаря

Прикачен файл

IMG_20210705_143448 - 2рия .jpg

Прикачен файл

IMG_20210705_143438- готов.jpg
veselinov87 - напреднал
Здравейте колеги,

чакаме инсталацията на газ-та , но все повече ми се върти въпроса ( дали няма да литне цената до небесата на тая газ) .

Какво е правилното решение...

Дали да не стопирам инсталацията ( изчакам да видя как ще се развие всичко това с цената на газ-а) .

Направо ми пуши главата.

МОля за предложения :)
шоп - майстор
ср окт 06, 2021 4:26 pmveselinov87 написа:
дали няма да литне цената до небесата на тая газ
Тя и сега е в небесата:-(

Цената на всички енергоносители е свързана. Няма как да има евтино. За да има евтино пътищата са други.

Но все си мисля, че за да се запази социалното напрежение цената на тока ще е субсидирана явно или скрито и отоплението с климатици или ТП ще е най-изгодното.
veselinov87 - напреднал
ср окт 06, 2021 4:37 pmшоп написа:
ср окт 06, 2021 4:26 pmveselinov87 написа:
дали няма да литне цената до небесата на тая газ
Тя и сега е в небесата:-(

Цената на всички енергоносители е свързана. Няма как да има евтино. За да има евтино пътищата са други.

Но все си мисля, че за да се запази социалното напрежение цената на тока ще е субсидирана явно или скрито и отоплението с климатици или ТП ще е най-изгодното.
да съгласен съм със всичко казано от теб... въпроса е че термопомпа не мога да сложа .... а климатици май го няма този комфорт ....
Имам почти всичко изградено по газ-та остава да се вържат котела и тн ...

Все още имам време да се спра и да си седят тръбите непотребни.

Наистина не знам как да постъпя... след като чувам че 36 процента нагоре ... ми че 104 кв аз ще давам по 400-500 лв на месец за газ явно!
шоп - майстор
ср окт 06, 2021 5:09 pmveselinov87 написа:
а климатици май го няма този комфорт ....
Има го този момент, макар, че с висок клас клими ако избереш разумно ще си доволен. Преди няколко месеце в имота на сина ми сложиха Грии Соял. Засега да чукна на дърво не мога да им се нарадвам!!!
ср окт 06, 2021 5:09 pmveselinov87 написа:
Наистина не знам как да постъпя... след като чувам че 36 процента нагоре ... ми че 104 кв аз ще давам по 400-500 лв на месец за газ явно!
Тези въпроси от една седмица ми ги задават приятели. Аз им казвам: купувайте си акумулиращи печки по 50 лв от базар.бг и олх докато ги има и за 1месец ще си избиете инвестицията.
Януари когато вдигнат и парното и тока и евентуално отново газта ще сте на +, а може и да продължите да се топлите на нощна тарифа.

Ако ли не тухлите за барбекю или за продан, защото са огнеупорни и се търсят :drinkers:
feikot - специалист
Газта в момента е много скъпа, както и всичко останало - дърва,пелети,въглища и пр. В момента само тока е на същата цена и това ще доведе до бум в закупуването и използването на уреди за отопление на ток. Когато търсенето е голямо,нали знаете... И пак ще се вдигне,няма как,може да не е толкова драстично,но ще се вдигне. Газа няма да е вечно на тия цени,знаете че е много удобен политически лост, преди 10на години като затвориха предприятия за по месец и отгоре зимата,защото нямаше газ изобщо... После всичко се нормализира, та и сега с тая буря в чаша, ще мине и ще замине, ще се нормализират цените в един момент, може да е след година две, но няма как да е на това ниво вечно. Скъпо е не само за нас, а за всички, та докато си го премерят кой пак е по ще е така и после ще го свалят. ТП е добър избор, но според мен трябва и алтернатива с оглед възможните колебания в захранването и проблемите зимата. Едно е да ти се развали климатика в едната стая и да чакаш 72 часа да го оправят, друго е ТП дето топли цялото жилище.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Отопление на къща 104кв. - Пелети/ Газ/ Климатици" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: