• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Nichkata - помощник
пон фев 15, 2021 3:26 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 15, 2021 2:52 pmNichkata написа:
Момчета, помогнете с някаква информация за сервизни техници позиционирани в Пловдив за Bosch, Viessmann
Относно Vaillant разбрах, че май най близкия сервизен техник за Пловдив е от Стара Загора
Viessmann България
Висман ЕООД
Бул. България, 109
1404 София

Телефони: 02 854 90 40
https://www.viessmann.bg/bg/kontakt.html

Роберт Бош ЕООД
бул. „Черни връх“ 51б
1407 София
БЪЛГАРИЯ

За контакт
bosch-bg@bg.bosch.com
+359 700 10 668
https://www.bosch-thermotechnology.com/ ... D1%8F.html

Ако та е срам, да звънна аз?!
:lol: , благодаря Трифонов, просто ми се иска техниците освен, че да са позиционирани в Пловдив и да са наясно с повечето от тези допълнителни детайли с които се запознах тук благодарение на Вас и в които смятам, че е разковничето за по добрата работа на котела.
пон фев 15, 2021 11:23 pmNichkata написа:
...просто ми се иска техниците освен, че да са позиционирани в Пловдив и да са наясно...
Ееее, много искаш!!!
Това е в сФерата на добрите пожелания, които тази вечер получаваш от мен.
Дано всеки може да се похвали както аз го правя- за Варна иде реч, обаче.
Nichkata - помощник
Момчета, а каква минимална мощност би ме устройвала в моята ситуация:

1. Vaillant ecoTEC Plus VU 246/5-5 едноконтурен стенен котел с регулиране на мощността в режим на отопление от 4.2 – 21,2 kW
2. Bosch Condens 7000 iW Едноконтурен - 3,7 ÷ 24 kW
3. Bosch Condens 2500W – едноконтурен - 3,0 - 24,1KW
4. Viessmann Vitodens 100 - W B1HC516 - 4,7 - 19kw

или колкото е по ниска долната граница толкова по добре
Nichkata - помощник
Здравейте отново, понеже не успявам да открия свестен инсталатор на Бош, искам да попитам в моя случай ще ме устройва ли едноконтурен 19kw или 26kw Висман 100w и най вече неговата минимална мощност, която е доста висока, понеже в Пловдив явно всички на които съм склонен да се доверя предлагат основно тази марка котли. :?
Благодаря предварително.
Здравейте, не знам дали моя въпрос е подходящ за тук, но за да не отварям нова тема искам да Ви питам за един проблем.
Купихме газов котел BAXI DUO-TEC COMPACT 24 . Имам изградена система с 7 радиатора една лира и бойлер със серпентина, вързани към колектор в няколко кръга.
Обезвъздушихме системата пуснахме газовия котел и хоп някой от крайните радиатори не се затоплиха, затоплят се наполовина :shock:
До сега се отоплявахме с пелетен котел Greyko, помпата която е вързана към нея е Grundfos модела мисля че беше ALPHA2 и нямах никакви проблеми с радиаторите.
Отворих капака на газовия котел за да погледна помпата и тя е GRUNDFOS UPM3S 15-60 AZJ дали има вероятност да е слаба за моята система?
Когато попитах техниците които вързаха газовия котел ми казаха че помпата е уж много мощна и имам друг проблем и повече не искаха да се занимават.
Другото което ме интересува е дали мога вържа тази другата помпа към газовия котел?
Благодаря предварително.
вт мар 30, 2021 11:54 pmkemo69 написа:
Със сигурност не е от помпата, както и вероятно няма никакъв проблем.
Времето вече е топло, термоглавата е попритворила, ако в стаята е достигната желаната температура.
Защо не погледна на каква скорост е оставена помпата?
Няма нужда да поставяш Алфата.
ср мар 31, 2021 7:20 amТрифон П.Трифонов написа:
Със сигурност не е от помпата, както и вероятно няма никакъв проблем.
Времето вече е топло, термоглавата е попритворила, ако в стаята е достигната желаната температура.
Защо не погледна на каква скорост е оставена помпата?
Няма нужда да поставяш Алфата.
Благодаря за отговора.

Термоглавите са на максимум. Даже единия не работещ радиатор е с кран. Температурата в стаите с проблемните радиатори вечер достигат едва 22- 23 градуса максимум и не повече. Жената направо замръзна :-D
В къща съм и нямам изолация.
Не знам от къде да проверя помпата на каква скорост са я оставили.
За настройка няма нищо по нея, ще разгледам и ръководството.

Довечера ще включа пелетния котел за да проверя отново радиаторите и ще пиша какво се случи. Вързал съм и двата котела в системата спирам ги с кранове.
vladtod - специалист
На едно ниво ли са котлите, колко бара държиш?
ср мар 31, 2021 12:38 pmvladtod написа:
На едно ниво ли са котлите, колко бара държиш?
Да, и двата котела са поставени в мазето под стаите едно срещу друго, налягането е 1.5 бара. Пробвах на 2, но резултата е същия.

Пуснах тази вечер пелетния котел и радиаторите ми са топли навсякъде.

Температурата на водата на газовия котел е настроенa на 55 °C. Утре вечер ще вдигна градусите на 60 да пробвам дали ще има разлика защото пелетния е на 65 °C

Не му разбирам и не съм компетентен в тази област, но усещам че и серпентината от бойлера издава по-голямо шумтене. Усеща се че има някакво налягане, а когато е включен газови котел дори не се чува при еднакво пристегнат кран на изхода.

Утре ще пробвам и с температурата на водата
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Газов котел с каква мощнос ми е необходим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: